• Kategorie
  • Szukaj
  • Żarówka grzewcza i lampa UVA w dobrej cenie

Brak produktów do wyświetlenia

Temperatura i wyspy ciepła – żarówka grzewcza do terrarium

Utrzymanie odpowiedniej temperatury w terrarium w ciągu dnia oraz w ciągu nocy jest jednym z najważniejszych zadań jakie stoją przed terrarystą. Dobrze dobrana temperatura jest bowiem jednym z najistotniejszych czynników wpływających na zdrowie i rozwój egzotycznego podopiecznego. Gdy posiadamy gekona, żółwia bądź agamę – powinniśmy wybierać odpowiednie narzędzia, które pozwolą na ogrzanie naszego zwierzaka oraz przestrzeni, w której żyje. Jednym na najlepszych a zarazem najskuteczniejszych sposobów na utrzymywanie odpowiedniej temperatury jest bez wątpienia żarówka grzewcza do terrarium. Taka żarówka grzewcza dla gekona lamparciego czy dla agamy pozwoli zapewnić warunki klimatyczne zbliżone do miejsca pochodzenia zwierzaka – pustyni, tropikalnego lasu lub południowoamerykańskich pampasów.

Jaka żarówka dla gekona lamparciego a jaka żarówka dla agamy brodatej?

Na rynku produktów służących do ogrzewania terrarium panuje wyjątkowy urodzaj. Jednymi z najpopularniejszych sposobów na ogrzanie pojemnika są kable oraz specjalne maty grzejne – jednak żarówka dla agamy brodatej w niczym im nie ustępuje. Możemy wybrać zarówno żarówki, które będą emitowały większą ilość ciepła – wtedy posłużą jako jego główne źródło. Z kolei żarówka dla gekona lamparciego emitująca mniejszą ilość ciepła może stanowić świetne uzupełnienie dla wspomnianych mat, kabli czy chociażby promienników ciepła. Zdecydowana większość żarówek produkuje również promienie UVA, które mają zbawienny wpływ na zwierzaki egzotyczne, jednak zwykła żarówka do terrarium dla żółwia będzie zwiększać jedynie jego komfort cieplny. Żarówka emitująca promienie UVA, a więc służąca jako lampa UV do terrarium będzie stymulować rozwój egzotyka i poprawiać jego samopoczucie. Gady takie jak jaszczurki czy węże to zwierzęta zmiennocieplnej, które potrzebują dużej dawki ciepła pochodzącej z zewnątrz, bowiem same nie są w stanie ich wyprodukować. Niekiedy żarówka grzewcza do terrarium może być również wyposażona w emiter promieni UVB. Dzięki temu, poza oczywistymi funkcjami naświetlania i ogrzewania zwierzaków, będzie również poprawiać metabolizm wapnia. Przyczyni się do zapewnienia zwierzakowi mocniejszych kości. Warto pamiętać, że większość gadów i płazów, którymi interesują się terraryści to zwierzęta prowadzące nocny tryb życia. To oznacza, że ich aktywność w dzień znacznie spada, a uaktywniają się po zachodzie słońca. Z tego powodu doskonałym pomysłem będzie żarówka nocna do terrarium. Ten tym lampki emituje zazwyczaj czerwone lub niebieskie światło i również spełnia funkcję nagrzewania.

Nietypowa żarówka grzewcza do terrarium

Poza klasycznymi produktami do naświetlania i ogrzewania terrarium, warto również wyposażyć się w inne tego typu narzędzia. Satynowana żarówka grzewcza dla agamy brodatej zapewni ogrzewanie z łagodnym doświetleniem, halogenowa żarówka grzewcza dla gekona lamparciego to z kolei produkt idealny do terrarium pustynnego ze względu na zwiększoną jasność i grzanie. Z kolei tam, gdzie w terrarium pojawiają się rośliny żywe – tam najlepiej sprawdzi się neodymowa lampa uv do terrarium

Jeśli żarówka grzewcza do terrarium do tylko od M-sell24h

Zastanawiając się jaka żarówka grzewcza dla gekona lamparciego będzie najlepsza – warto przejrzeć ofertę naszego sklepu. W M-sell24h wiemy jak ważny jest odpowiedni dobór oświetlenia terrarium, dlatego w ofercie posiadamy żarówki o mocy wahającej się od 25W, przez 50W i 75W aż po mocne produkty charakteryzujące się mocą 100W. Co więcej oprócz zwykłych żarówek – proponujemy również żarówki nocne. Nasza żarówka nocna do terrarium emituje przyjemne czerwone światło, które doceniły egzotyczne zwierzęta w całej Polsce! Wszystkie nasze żarówki mogą być również łączone ze sobą – tak by odtworzyć optymalny i naturalny cykl dobowy. Żarówka grzewcza do terrarium może służyć jako źródło ciepła lub jako wyspa ciepła dla gadów i płazów, które tego potrzebują.