• Kategorie
  • Szukaj
  • Szeroki wybór czajników elektrycznych i tradycyjnych

Brak produktów do wyświetlenia

 

Czajnik elektryczny – element dekoracyjny

Czajnik elektryczny

Jeszcze kilkanaście lat temu zagotowanie wrzątku wiązało się z pomniejszymi czynnościami, które w sumie zajmowały kilka dobrych minut. Wodę należało wlać do garnka, postawić na kuchence gazowej lub opalanej drewnem i odczekać aż ciecz uzyska odpowiednią temperaturę. Doprowadzenie wody do temperatury stu stopni Celsjusza zajmowało dłuższą chwilę. Na szczęście te czasy słusznie minęły a wraz z nimi do lamusa odchodzą tradycyjne czajniki i sagany, w których wodę gotowało się na gazowej kuchence. Zdecydowanie prościej jest teraz postawić na dobry czajnik elektryczny, który w ciągu minuty lub dwóch doprowadzi do wrzenia nawet półtora litra wody. Czajnik elektrycznyto jeden z częściej wykorzystywanych w kuchni sprzętów - wodę gotujemy w nim co najmniej kilka razy dziennie. Warto by ten element kuchennego wyposażenia spełniał również funkcje dekoracyjną a nawet pozwalał zawiesić oko na kilka chwil. Nic tak nie dopełni wnętrza kuchni w stylu retro jak czajnik z regulacją temperatury, o łagodnej linii i wskaźniku temperatury przywodzącym na myśl stare ciśnieniomierze.

Czajnik bezprzewodowy – przewodnik

Najważniejszą właściwością czajników elektrycznych obok szybkości zagotowywania wody jest również ich mobilność. Można je było przenosić z miejsca na miejsce, bowiem do działania potrzebują tylko gniazdka z prądem. Jeśli poszukujemy urządzenia, które będzie nam towarzyszyć w wielu miejscach – warto wybrać czajnik bezprzewodowy. W takim przypadku, łatwo zdjąć go z podstawki i przenieść zagotowaną wodę w inne, pożądane miejsce. Czajnik bezprzewodowy powinien być wykonany z tworzywa innego niż ceramika, które jest eleganckim i zdrowym rozwiązaniem, ale jest również ciężka i łatwo ją uszkodzić.

Czajnik z regulacją temperatury – gdy wrzątek to trochę za dużo

Wygodnym rozwiązaniem jest również urządzenie, które pozwala na kontrolowanie temperatury wody oraz jej regulowanie. Branża producentów czajników – wyszła naprzeciw tym potrzebom klientów i stworzyła czajnik z regulacją z temperatury. Taki czajnik umożliwia ustawienie temperatury, której potrzebujemy. W przeciwieństwie do tradycyjnych urządzeń, nie musi doprowadzić wody do wrzenia. W ostatnim czasie na popularności zyskują również czajniki z termometrem, który pozwala na kontrolowanie temperatury w czasie gotowania.

Co, jeśli nie czajnik elektryczny czarny?

 

Czajniki bezprzewodowe to tylko jedna z kategorii kuchennych sprzętów w ofercie msell24h.pl. Znaleźć można tam również całą gamę czajników klasycznych, przeznaczonych do gotowania wody na wszystkich rodzajach kuchenek i płyt: elektrycznych, ceramicznych, gazowych, halogenowych, indukcyjnych.