• Kategorie
  • Szukaj
  • Chlebaki - drewniane, bambusowe, metalowe

Brak produktów do wyświetlenia

Chlebaki - sposób na świeże pieczywo!

Niezbędny pojemnik w każdej kuchni – czyli chlebak

Każdy z nas lubi widok i zapach świeżego chleba. Znany od starożytności wypiek towarzyszy nam w codziennym życiu, choć przez lata zmienił się nieco jego wygląd i sposób przygotowania. Wcześniej zbliżony był wyglądem do podpłomyka lub podobny do ciasta pod pizzę. Wynikało to z faktu, że w wielu kulturach obecny był zwyczaj łamania chleba – co było łatwiejsze właśnie w przypadku wypieków takich jak podpłomyk właśnie. Zwyczaj łamania w obecnych czasach utrzymał się raczej tylko w kulturze śródziemnomorskiej. W naszej części Europy od kilku dziesięcioleci chleb ma postać znaną nam dziś,

W Polsce wciąż jest jednym z popularniejszych produktów lądujących na stołach podczas kolacji i śniadań, choć według szacunków jego spożycie spada. W 2015 roku było to 45,3 kilograma podczas gdy jeszcze w latach 80-tych przeciętny mieszkaniec Polski spożywał nawet 100 kilogramów chleba. Nie ma jednak najmniejszych wątpliwości, że pieczywo, w tym właśnie chleb, powinno być obecne w każdym domu. By chleb czy inne pieczywo jak najdłużej zachowało swoją świeżość i kruchość – warto przechowywać je w odpowiednich warunkach. Dlatego w kuchni najlepiej mieć ładny chlebak.

Chlebak drewniany czy może metalowy?

Dobre chlebaki są najczęściej wykonane z twardego tworzywa lub z drewna. Pojemniki na chleb muszą bowiem być odporne na pęknięcia, działanie wilgoci i światła słonecznego – to bowiem najwięksi wrogowie świeżego pieczywa. Drewno, mimo impregnacji może być nieco mniej odporne na działanie czynników zewnętrznych dlatego jeśli obawiamy się, że chlebaki drewniane nie spełnią swojego zadania – zdecydowanie lepiej postawić na chlebak metalowy lub chlebaki nowoczesne, które są zbudowane z tworzywa. Ważne też by chlebak można było myć wodą i delikatnymi detergentami by zachować higienę i nie dopuścić do rozwoju bakterii czy grzybów. Pleśń w równym stopniu może zaatakować nowoczesny chlebak, chlebak drewniany czychlebak bambusowy.

Biała kuchnia – chlebak czarny

 

Nowoczesne projekty kuchenne często stawiają na jedną dominującą barwę. Jeśli twoja kuchnia w większości zawiera elementy w białym kolorze warto postawić na kontrastowe dodatki. W takiej sytuacji świetnie sprawdzą się chlebaki czarne oferowane m.in. przez sklep internetowy msell24h.pl. Jeśli w twojej kuchni dominuje czerń – sytuacja się odwraca i doskonale będzie w niej wyglądał chlebak biały.