• Kategorie
  • Szukaj
  • Tanie woreczki i torebki na psie odchody, kupy

KUWETA TOALETA DLA PSA SZCZENIAKA Z TRAWĄ WC Symbol: M16900 Kuweta Toaleta mobilna dla psa z sztuczną trawą Każdy wie jak trudne dla Naszych ...
KUWETA TOALETA DLA PSA SZCZENIAKA Z TRAWĄ WC Symbol: M16900 Kuweta Toaleta mobilna dla psa z sztuczną trawą Każdy wie jak trudne dla Naszych ...

Woreczki na psie odchody w kieszeni podczas każdego spaceru

Wiele osób, decydując się na posiadanie psa, nie zawsze zdaje sobie sprawę z wielu obowiązków, które za sobą niesie opieka nad czworonogiem. Poza tym, że trzeba dbać o jego wygląd i zdrowie, ważne jest też otoczenie. Jesteś odpowiedzialny za Twojego pupila i za szkody, jakie wyrządza. Powinieneś też wiec sprzątać po nim na spacerach. Do tego niezbędne będą woreczki dla psa.

Prawne konsekwencje

Każdy z nas powinien dbać o wspólne dobro, a więc parki, skwery, osiedla. Chodzi tu nie tylko o to, aby nie śmiecić papierkami czy pustymi butelkami. Wychodząc na spacer z czworonogiem warto pamiętać o tym, aby w kieszeni mieć worki na kupy. Pozwoli Ci to posprzątać po swoim psie zawsze wtedy, gdy będzie taka potrzeba. Nie wolno zostawiać odchodów na trawniku, a tym bardziej na ulicy czy chodniku. Któryś z przechodniów mógłby wdepnąć w nieczystości, co może doprowadzić np. do zniszczenia obuwia. Natomiast w pobliżu miejsc, w których bawią się dzieci, pozostawienie odchodów może doprowadzić do narażenia ich zdrowia. Poza tym, niesprzątanie po psie to brak klasy i odpowiedzialności.

Jeśli powyższe argumenty to mało, warto dodać, że występek ten niesie za sobą prawne konsekwencje. Właściciel psa może otrzymać 500 złotych mandatu za to, że woreczki na odchody nie poszły w ruch wtedy, kiedy były potrzebne.

Różnorodność wariantów worków na odchody

Najpopularniejsze worki na odchody psa, dostępne są w niewielkich rolkach z perforacjami, ułatwiającymi odrywanie kolejnej sztuki. Możesz nosić je zawsze przy sobie lub przed wyjściem z domu odrywać od rolki kilka z nich i schować w kieszeni.

Możesz wybrać ulubiony kolor, który będzie pasować do smyczy, szelek lub obroży lub taki, który zawsze rzuci Ci się w oczy przed wyjściem, aby nie zapomnieć o tym gadżecie! Worki na kupy psa oferowane są m.in. w kolorze czarnym, czerwonym czy niebieskim.

Są cieniutkie, więc nie ważą wiele. Nie będą przeszkadzać Ci w poruszaniu się, jeśli wrzucisz je do kieszeni lub saszetki ze smakołykami. Warto od razu zaopatrzyć się w opakowania zbiorcze, ponieważ wtedy zyskasz pewność, że będzie kupować je raz na jakiś czas, bez martwienia się o to, że za chwilę się skończą.

Wygodne etui na woreczki dla psa

Jeśli obawiasz się, że zabranie na spacer torebki na psie odchody wypadnie Ci z głowy, możesz kupić specjalne etui na woreczki na psie odchody. To bardzo dobry sposób na to, aby mieć je zawsze przy sobie. Możesz przeczepić je do paska, saszetki, smyczy lub kurtki. Wystarczy pilnować, aby w środku zawsze znajdowała się rolka.

Etui na woreczki na odchody jest bardzo wygodne w użytkowaniu. Wykonano je z tkaniny, która nie przemaka i jest wytrzymała. Nie musisz obawiać się więc, że worki na odchody z niego wypadną. Zapięcie na zamek błyskawiczny sprawia, że wymiana rolki przebiega szybko i bez problemu. Każde z nich posiada też specjalnie wycięty otwór, dzięki któremu możesz szybko wyciągnąć jeden woreczek i użyć go w razie potrzeby.

Gdzie wyrzucać woreczki na odchody psa?

To pytanie zadaje sobie wiele osób, które są świeżo upieczonymi właścicielami czworonożnego pupila. Wiele zależy od infrastruktury w miejscowości, w której mieszkasz. Są samorządy, które z myślą o psach, przygotowują specjalne pakiety. Znajdziesz w nich woreczki na psie kupy oraz specjalne pojemniki. W innych miastach niemal na każdym kroku możesz spotkać kosze na odchody. Niektóre z nich ograniczają się do tego, aby pojemniki ustawiać jedynie w centrum oraz ewentualnie na wybiegach dla psów. Są też takie miejscowości, w których ani worki na kupy dla psa, ani kosze nie są dostępne.

Jeśli masz kosz na psie odchody w zasięgu wzroku – sprawa jest prosta. W takiej sytuacji woreczki na kupe z zawartością, wyrzucasz właśnie do nich. Jeśli jednak ich nie ma – wtedy torebki na odchody powinny trafić do zwykłego kosza, ustawionego w pobliżu.

Odchody naturalnym nawozem?

Wiele osób wzbrania się przed sprzątaniem po swoim psie, tłumacząc, że jego odchody użyźniają glebę. Nie jest to do końca prawda. W psim kale znajdują się resztki niestrawionego pokarmu, złuszczone komórki nabłonka jelit, ale również wiele patogenów! Nie każdy właściciel czworonoga regularnie bywa z nim u weterynarza, nie bada go i nie odrobacza. Jeśli do tego pies wiele czasu spędza samodzielnie, na podwórku, może się okazać, że przenosi nie tylko wiele bakterii, ale i pasożyty, które mogą być groźne dla innych zwierząt oraz ludzi.

Nawet jeśli regularnie odrobaczasz psa, może się zdarzyć, że zje jakieś resztki, które ktoś nierozważnie wyrzucił na trawnik. W nich także mogły już rozwinąć się patogeny.

Wykorzystanie worków na odchody dla psa sprawia, że mechanicznie usuniesz ewentualne zagrożenie. Choć torebki na kupy psa są dość cienkie, nie musisz się obawiać – ich zawartość nie ubrudzi Twoich dłoni.

Zadbajmy wspólnie o wygląd osiedla, miasta oraz o zdrowie nasze i naszych pupili.