• Kategorie
  • Szukaj
  • Owadobujcze lampy UV - Idealne na komary, muchy i inne owady

Brak produktów do wyświetlenia

Skuteczny sposób na muchy i komary – lampa owadobójcza czy środki chemiczne?

Owady latające to zmora nie tylko miłośników biwakowania nad jeziorem. Także w dużych miastach otwarcie okien latem kończy się wizytą nieproszonych, bzyczących gości. Jak sobie z nimi poradzić? Na rynku nie brakuje specyfików, a do wyboru mamy środki chemiczne, albo mechaniczne.

Lampa na komary – czy jest skuteczna?

Zasada działania takiego urządzenia jest prosta – każda lampa owadobójcza składa się głownie ze świetlówki UV i siatki pod napięciem. Owady, wabione światłem dostają się do wnętrza lampy i giną rażone prądem. To skuteczne rozwiązanie, a dobra lampa uv na komary jest skuteczna na powierzchni nawet kilkudziesięciu metrów kwadratowych. Dodatkowo, taki sprzęt przyda się w walce z większością popularnych owadów latających. Lampa owadobójcza na muchylampa uv na owady – to wszystko jedno i to samo urządzenie.

Co, jeśli nie lampa na owady?

Alternatywą mogą być chemiczne środki np. w sprayu. Ich użycie bywa jednak problematyczne, a w przeciwieństwie do lamp uv, nie zapewniają ciągłej ochrony. Warto także pamiętać, że lampa na muchy i komary to naturalny i ekologiczny sposób na pozbycie się owadów. Lampy owadobójcze nie wydziałają trujących substancji i nie powodują alergii. Dzięki temu mogą być stosowane w pomieszczeniach, w których przebywają dzieci czy kobiety w ciąży.

Gdzie można stosować lampy owadobójcze?

Z uwagi na swoje gabaryty, lampy owadobójcze częściej znajdziemy na terenie firm, zakładów produkcyjnych czy usługowych. Duża, mocna lampa uv na muchy to sprzęt chętnie wybierany przez profesjonalistów – głównie z branży gastronomicznej. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby takie urządzenie zastosować również w swoim domu. W sklepie Msell24 można znaleźć lampy owadobójcze w wielu rozmiarach – także tych kompaktowych, dzięki czemu urządzenie zmieści się do kuchni czy na przydomowy taras.

Lampa na muchy – lepsza niż lep

Czasy, kiedy z sufitu zwisały mało estetyczne lepy na muchy odeszły już do lamusa. Lampa uv na muchy to rozwiązanie znane od lat i sprawdzone. Do tego – bardzo proste w obsłudze. Wystarczy regularnie czyścić powierzchnię roboczą i opróżniać tackę na owady. Producent przewidział także możliwość wymiany świetlówki, jeśli doszłoby do jej awarii. Lampę można zawiesić pod sufitem, dzięki dedykowanym mocowaniom. Można też ustawić na podłodze – np. na tarasie podczas wspólnego posiłku z rodziną czy znajomymi. Najmocniejsze modele lamp przeznaczone są do zwalczania owadów na powierzchni 100 metrów kwadratowych. To pozwala cieszyć się wolnością od much i komarów w niemal całym domu.

Wybierając środek, który rozprawi się z owadami w naszym domu, ogrodzie czy firmie, warto pomyśleć o lampach owadobójczych. Lampa uv na komary i muchy to nowoczesny i skuteczny sposób na pozbycie się latających szkodników. Jest ekologiczna i nieszkodliwa dla ludzi – nawet małych dzieci. Raz włączona jest praktycznie bezobsługowa.