• Kategorie
  • Szukaj
  • Narzynki i gwintowniki - ręczne narzędzia do gwintowania

ZESTAW DO GWINTOWANIA 32 ELEMENTY PROMOCJA   Zestaw 32 elementów do gwintowania. Nadaje się do większości materiałów o wytrzymałości do 900 N/mm2: stal, t...
100.00
szt. Do przechowalni

Narzędzia do gwintowania ręcznego - gdzie są najbardziej przydatne?

Każdy gospodarz bądź osoba zajmująca się profesjonalnie remontami czy montażami wie jak istotne jest posiadanie dostosowanego do swoich potrzeb zestawu narzędzi. Często zdarza się, że konieczne jest stworzenie otworu w materiale i jego odpowiednie przygotowanie. W takich przypadkach idealnie sprawdza się narzędzie do gwintowania. Jest to sprzęt wykorzystywany do tworzenia gwintów wewnętrznych w otworach. Zasada działania gwintownika m10 można porównać do wkręcania śruby w otwór. W efekcie uzyskuje się oczekiwany kształt poprzez skrawanie danego materiału. Gwintowniki okazują się przydatne w bardzo wielu dziedzinach - w budownictwie, pracach domowych, produkcji czy kanalizacji. W związku z takim zapotrzebowaniem muszą one odpowiadać materiałowi do jakiego są stosowane. Zupełnie inną wytrzymałością będą charakteryzowały się gwintowniki do stali nierdzewnej, a inną gwintownik do drewna. Wybierając dla siebie sprzęt musisz mieć więc na uwadze sposób przeznaczenia. Dobrym rozwiązaniem jest zakup zestawu do gwintowania, w którym można znaleźć zróżnicowane produkty pod względem wielkości czy odporności.

Na czym polega gwintowanie i jak się do tego zabrać?

Gwintowanie otworów jest umiejętnością, która bardzo przydaje się zarówno w pracy, jak również w codzienności. Zastosowanie tej czynności powoduje, że powstaje otwór w elemencie, w który mamy możliwość wkręcenia śruby. Zastanawiasz się nad tym jak sprawić, aby proces ten był efektywny? Najważniejsze jest, aby nacięcia były proste i nie posiadały żadnych ubytków. Tylko wówczas śruba będzie solidnie umieszczona w otworze. Gwintowanie występuje w dwóch wariantach. Jednym z nich jest gwintowanie wewnętrzne, które charakteryzuje się wykonaniem nacięć przy użyciu gwintownika ręcznego. W pierwszej kolejności musimy wywiercić otwór, który będzie adekwatny do gwintu. Innym rodzajem tej czynności jest gwintowanie zewnętrzne, które dotyczy przede wszystkim prętów. W tym przypadku konieczne jest użycie narzynki do gwintowania, która jest montowana na obrabiany element. Tutaj bardzo istotne jest, aby średnica gwintu pokrywała się z prętem. Na każdym etapie czynności należy zachować ogromną precyzję oraz dokładność, gdyż przekłada się ona na uzyskiwane efekty. Każde z narzędzi - zarówno narzynki jak również gwintownik ręczny gwarantuje użytkownikowi niezbędne bezpieczeństwo, a także komfort pracy.

Jakie rodzaje narzędzi należy posiadać na poszczególnych etapach pracy?

Gwintowanie ręczne jest w dzisiejszych czasach bardzo popularne. Wynika to przede wszystkim z łatwości realizacji tego zadania. Nie jest konieczne zbyt duże doświadczenie, aby świetnie poradzić sobie z tymi pracami. Podejmując decyzje na temat tego rodzaju gwintowania musisz pamiętać o najlepszym sprzęcie. Niezbędne są uchwyty i zestaw gwintowników, w którego skład wchodzą narzynki do gwintowania, które charakteryzują się obecnością tylko jednego nacięcia. Są przydatne na pierwszym etapie gwintowania. Kolejnym elementem, którego nie powinno zabraknąć są zdzieraki. To narzędzie jest wyposażone w dwa nacięcia i sprawdza się w drugiej części pracy. Ostatnim produktem, o jaki należy zadbać są wykańczaki, które są pozbawione nacięć i ich rolą jest wykończenie otworów. Wszystkie te elementy muszą charakteryzować się najwyższą jakością wykonania tak, aby w rezultacie uzyskać niezawodny otwór. Narzynki i gwintowniki w naszym asortymencie występują w kilku wariantach jeśli chodzi o średnice czy wielkość, dzięki czemu z łatwością możesz dobrać je do danego rodzaju pracy, a także tworzywa, w którym robisz otwór.

Zakup najlepszego zestawu - największa liczba elementów w najniższej cenie

 

Narzędzie do gwintowania znajdujące się w naszej ofercie charakteryzuje się przede wszystkim wykonaniem z najlepszej stali wolframowej, co oznacza, że będzie Ci służyło przez wiele lat. Gwintowniki do metalu są w pełni odporne na uszkodzenia czy deformacje. Są twarde i wytrzymałe, dlatego masz pewność zachowania bezpieczeństwo niezależnie od etapu pracy. W komplecie gwintowników znajdują się między innymi takie elementy jak gwintownik m8, gwintownik do rurgwintownik m12 czy gwintownik do aluminium. Taki zestaw powoduje, że masz pod ręką wszystko to, czego potrzebujesz. Dodatkowo gwintowniki i narzynki umieszczone są w specjalnym opakowaniu, które możesz bez ograniczeń przenosić. Zyskujesz mobilność realizowanych czynności, a także pewność, że zachowasz porządek. Możesz zapomnieć o problemach związanych z obecnością gwintownika m5 czy gwintownika m3 w różnych częściach swojego warsztatu. Nie ma ryzyka, że zgubisz części. Korzystając z naszej propozycji zyskujesz także atrakcyjną cenę. Zakup profesjonalnego i efektywnego zestawu narzędzi wcale nie musi być drogie. Zdecyduj się już dziś i zmień swoją dotychczasową pracę na lepsze!