• Kategorie
  • Szukaj
  • Gryfy i sztangi łamane - lekko, mocno - zwykłe i olimpijskie

Brak produktów do wyświetlenia

Łamana sztanga – gdy potrzeba skuteczności i bezpieczeństwa!

Sporty siłowe takie jak kulturystyka należą do trudnych technicznie zajęć, w których ważne jest pełne zaangażowanie, skupienie i dobry sprzęt. Ważne jest również angażowanie wszystkich mięśni pod różnymi kątami, bowiem zupełnie nowe bodźce wynikające z dobrze zaplanowanego trening znacznie wpływają na rozwój muskulatury. Wielu wyznawców klasycznej odmiany treningowej (najbardziej rozpropagowanej chociażby przez Arnolda Schwarzeneggera) nie uznaje sprzętów, które sprawiają, że ćwiczenia stają się łatwiejsze. Rozwiązaniem problemów zwłaszcza początkujących adeptów treningów siłowych może być zmiana sprzętu na taki, który przeznaczony jest do ćwiczeń jednostkowych. Trening bicepsów może stać się łatwiejszy, jeśli sztanga łamana zastąpi w naszym treningu klasyczny gryf prosty. 

Gryf olimpijski łamany – jakie korzyści płyną z treningu?

Gryfy łamane należą to grupy urządzeń do ćwiczenia, które dają mięśniom największy bodziec do rozwoju. Nieco inna praca jaką oferuje łamana sztanga, to również świetne rozwiązanie dla ćwiczących, którzy od dłuższego czasu wybierają przy wolnym ciężarze gryf prosty. Niepozorna zmiana w postaci łamanej sztangi ma ogromny wpływ na przebieg i intensywność treningu! Sztanga mocno łamana angażuje wybrane, pojedyncze mięśnie lub ich małe grupy, co automatycznie przekłada się na dużo lepsze efekty. Co równie ważne, gryf olimpijski łamany jest zdecydowanie bardziej bezpieczny dla zdrowia, bowiem mniej obciąża nadgarstki w czasie ćwiczeń bicepsa. Wgłębienia jakie posiada łamana sztanga sprawiają, że chwyt jest dużo bardziej komfortowy dla dłoni i nadgarstków, tak narażonych na przeciążenia związane z ćwiczeniem tej partii mięśni za pomocą klasycznych rozwiązań. Dlatego tak wielu kulturystów narzeka na problemy z nadgarstkami i potem często musi szukać pomocy lekarzy oraz fizjoterapeutów. Decydując się na sztangę łamaną z naszego sklepu – możesz oszczędzić sobie sporo kłopotów i wizyt w lekarskim gabinecie. Wystarczy wyciągnąć wnioski z doświadczeń innych sportowców i postawić na rozwiązanie takie jak gryf łamany olimpijski. Sztanga mocno łamana ma jeszcze jedną zaletę treningową.Taka praca z wolnymi ciężarami przystosowuje mięśnie do innych pozycji co z czasem wzmacnia nie tylko bicepsy, ale również przedramiona. Jeśli więc poza wyglądem stawiasz także na zdrowie, korzystniej będzie zdecydować się na gryf łamany olimpijski

Jeśli łamana sztanga to tylko od M-sell24h!

 

Gryf olimpijski łamany wybieramy kierując się kilkoma wyznacznikami. Pierwszy i podstawowy to oczywiście jego długość, dostosowana do naszego wzrostu i zasięgu ramion. Drugim jest stopień wgłębień w gryfie. Sztanga mocno łamana bardziej angażuje wybraną grupę mięśniową w trakcie ćwiczenia i jednocześnie mocniej odciąża nadgarstki. W ofercie M-sell24h znaleźć można zarówno gryfy łamane, które nie posiadają talerzy jaki i takie urządzenia do ćwiczenia, których waga jest z góry narzucona i stała. Posiadamy również nietypowe gryfy łamane o dodatkowych uchwytach z przodu, które przenoszą środek ciężkości ćwiczącego nieco w dół i do przodu, co zwiększa równowagę w czasie powtórzeń. Specjalne poduszki redukują nacisk na kark i ramiona, a dzięki antypoślizgowym uchwytom nie musimy martwić się o to, że gryf olimpijski łamany w trakcie treningu wyśliźnie się z dłoni. Każda sztanga łamana dostępna w naszym sklepie to wysokiej jakości sprzęt wykonany najczęściej z chromowanej stali hartowanej o zwiększonej odporności i wytrzymałości. To sprzęt, który zadowoli zarówno amatorów ćwiczących w domu jak i profesjonalistów szukających sprzętu do naprawdę ciężkich treningów. Nasze gryfy łamane są w stanie wytrzymać maksymalne obciążenie od 200 do nawet 320 kilogramów! To więcej niż wystarczająco dla najbardziej wyćwiczonych siłaczy!