• Kategorie
  • Szukaj
  • Gwoździarka pneumatyczna - zszywacz na sprężone powietrze

  Pneumatyczna gwoździarka BITUXX, przeznaczona do wbijania gwoździ o długości od 10 do 50mm i zszywek 13-40mm, w elementy wykonane z twardego lub miękkiego d...

Gwoździarkido domu i na budowę!

Każdy planujący lub prowadzący remont chce oszczędzić sobie co bardziej mozolnych prac. Człowiek zawsze poszukuje sposobów by ułatwić sobie najcięższe zadania i przyspieszyć remont. Dlatego tak często decydujemy się na zakup dodatkowych narzędzi takich jak szlifierki kątowe pozwalające na szybkie ciecia czy gwoździarki, które kończą mozolne wbijanie pojedynczych gwoździ.

Czym jest gwoździarka?

Gwoździarka to urządzenie, które ułatwia prace i zwiększa precyzję w czasie wykonywania zadań związanych z budową lub remontem. Wbudowany w narzędzie system pneumatyczny pozwala na wbijanie gwoździ w nadludzko szybkim tempie. Ogromną zaletą gwożdziarki jest specjalny magazynek, który nie wymaga wielokrotnego napełniania. Dostępne w naszym sklepie gwoździarki pneumatyczne są wyposażone w magazynek o pojemności stu gwoździ, choć na rynku znaleźć można również modele, które są w stanie pomieścić nawet trzysta sztuk gwoździ. Są one najczęściej podawane za pomocą specjalnej taśmy. Narzędzie posada możliwość ręcznego ustawienia głębokości wbijania w obrabiany materiał.

Jak działa gwoździarka pneumatyczna?

Mechanizm działania gwozdziarki przypomina nieco działanie pistoletu lub zszywacza. Każda gwozdziarka jest wyposażona w mechanizm, którego zadaniem jest dokładne wbijcie w materiale gwoździ tak by na trwałe ze sobą zespajać dwa elementy. Gwoździe są wystrzeliwane z wnętrza gwoździarki w określonym tempie i z odpowiednią, ustaloną wcześniej siłą. Gwozdziarka pneumatyczna posiada funkcję regulacji pracy – co oznacza, że gwoździe mogą pojawiać się w równych odstępach czasu lub jedynie w momencie, gdy puszczamy równomiernie spust gwozdziarki.

Gwoździarki i ich rodzaje

Gwoździarki można podzielić głównie ze względu na paliwo lub źródło zasilania, które je napędza. Najpopularniejsze są gwoździarki pneumatyczne zasilane sprężonym powietrzem. Tego typu narzędzia są wykorzystywane na budowach i w celach przemysłowych. Jednym z rodzajów sprzętów przemysłowych są gwoździarki gazowe wymagające podłączenia zbiorniczka z gazem. Gwozdziarka gazowa wykorzystuje mieszankę by wyrzucać ze swojego wnętrza gwoździe. Ostatnim rodzajem gwoździarek jest gwoździarka elektryczna – jednak jest to narzędzie, które nadaje się jedynie do sporadycznego używania, najczęściej w przydomowym warsztacie. Do jej działania potrzebne jest stałe źródło prądu w postaci zasilania sieciowego, akumulatorów lub baterii. Warto pamiętać, że gwoździarki można również podzielić ze względu na ich zastosowania. Do prac dekarskich najlepsza będzie gwoździarka do drewna lub gwoździarka do palet, do konstrukcji szkieletowych przyda się pneumatyczna gwoździarka, z kolei do prac kombinowanych najlepsza może okazać się gwoździarka zszywacz, która posiada mieszane parametry a nawet możliwość zamiany amunicji z gwoździ na zszywacze do drewna ( podobne do popularnego „tuckera”) Zszywacz gwoździarka to jednocześnie jedno z najbardziej uniwersalnych narzędzi nie tylko dla budowlańców ale również dla wszelkiej maści majsterkowiczów. Na rynku obecne są jeszcze różnego rodzaju niesklasyfikowane gwoździarki na powietrze czy gwoździarki pneumatyczne zasilane gazem, które są przeznaczone do bardzo wąskiej grupy prac lub takie gwozdziarki pneumatyczne, które są wyposażone w wymienne głowice dzięki czemu można w nich używać gwoździ o różnych średnicach.

Gwoździarka na sprężone powietrze nie tylko na budowie!

Warto pamiętać, że gwoździarka na powietrze przydaje się nie tylko profesjonalnej ekipie budowlanej. Gwoździarka gazowajest wspaniałym uzupełnieniem domowej skrzynki z narzędziami. Gwoździarki przydają się podczas składania czy naprawy mebli. Doskonale połączy elementy szafy, które ze względu na swój wiek i zużycie stały się niestabilne. Gwoździe wbite przez gwoździarki dodatkowo zamocują również meble, które mogą stanowić zagrożenie dla małych dzieci lub zwierząt obecnych w gospodarstwie domowym. Co ważne, gwoździarka zszywacz pneumatyczny przyda się nie tylko do łączenia drewna – dobra gwoździarka gazowa wbije gwoździe nawet w beton – tak by móc zawiesić rodzinne zdjęcia

Gwoździarka na sprężone powietrze od M-sell24h

 

Proponowana przez nasz sklep gwoździarka pneumatyczna to urządzenie uniwersalne. Swoje zadania spełni zarówno na budowie jak i w domowych pracach. Jest przeznaczona do wbijania gwoździ o długości od dziesięciu do pięćdziesięciu milimetrów. Co ważne, nasza pneumatyczna gwoździarka może również pracować jako gwoździarka zszywacz pneumatyczny z zszywkami 13-40 mm. Dzięki sporej mocy gwoździarka na powietrze od M-sell24h może pracować zarówno z miękkimi rodzajami drewna, jak i twardym drewnem dębowym. Nasza gwoździarka na sprężone powietrze posiada pojemny magazynek, który pozwala na pracę bez przerwy na doładowanie, bowiem mieści aż 100 gwoździ. Gwoździarka cena jest również wyjątkowo praktyczna, bowiem jej gumowy uchwyt zwiększa bezpieczeństwo i wygodę pracy. Proponowane przez nas urządzenie to gwoździarka gazowa, zasilana sprężonym powietrzem. Wystarczy podłączyć sprężarkę i można pracować!