• Kategorie
  • Szukaj
  • Przedużacze ogrodowe

Jak wybrać przedłużacz ogrodowy

Do czego służy przedłużacz ogrodowy?

Przedłużacz ogrodowy to wydłużony przewód, który ma nam pomóc zasilić prądem z wewnątrz budynku urządzenie pracujące na jego zewnątrz. Można do niego podłączyć kosiarkę, wiertarkę, wkrętarkę i wszystkie inne elektryczne urządzenia, które niezbędne są w pracy przy domu. Przedłużacz tego typu stosuje się również do zasilenia grilla elektrycznego, który zyskuje niemałą popularność, bo jest bardziej ekologiczny niż tradycyjny. Z funkcji bardziej przyziemnych, czasem potrzebujemy prądu dla naszych urządzeń mobilnych, z którymi trudno nam się rozstać np. podczas zabaw w ogrodzie czy opalania. I tak śmiało możemy podładować telefon komórkowy, tablet czy czytnik ebooków. Podczas aranżacji ogrodu często decydujemy się na ozdobne oświetlenia zewnętrzne, jak lampki, lampiony, a ich duża część również zasilana jest prądem, więc i tu przedłużacz się sprawdzi doskonale.

Przedłużacze ogrodowe co warto wiedzieć?

Wybierając przedłużacz ogrodowy warto zwrócić uwagę na istotne cechy:

Szczelność - ważne, by do znaczących części nie uległy zbyt łatwo uszkodzeniom mechanicznym, by nie dostała się do nich woda, ani niebezpieczne ciała obce.

Dostosowanie przedłużacza do wykorzystywanej instalacji i urządzeń. Różne przedłużacze powinny być zastosowane do instalacji jednofazowej (wystarczą tu przedłużacze o standardowej mocy) oraz takie, które sprawdzą się przy urządzeniach trójfazowych (sprawdzą się tu przedłużacze siłowe).

Długość przedłużacza - rynek dysponuje bogatą ofertą długości przedłużaczy, a to, którą wybierzemy zależy przede wszystkim od powierzchni ogrodu. Dostosowanie długości nie jest bez znaczenia. O ile za krótki przedłużacz ewidentnie jest kłopotliwy, o tyle odnosimy wrażenie, że gdy zaopatrzymy się w za długo. to nie zaszkodzi, możemy sobie przecież go zwinąć. Jednak należy pamiętać, że przed podłączeniem urządzenia, należy rozwinąć cały przedłużacz, w przeciwnym razie zacznie się wytwarzać wokół niego silne pole magnetyczne, to sprawi, że przedłużacz niebezpiecznie się nagrzeje, co z kolei może doprowadzić do pożaru. Jeśli mamy pewność, że będziemy potrzebować regularnie zarówno długiego i krótkiego przewodu, bezpieczniej jest zakupić dwa niż bezustannie zwijać i rozwijać jeden.

Gdzie kupować przedłużacze ogrodowe?

 

Wszelkie tego typu urządzenia dostępne są w marketach budowlanych, hurtowniach elektrycznych a także sklepach internetowych. Niezależnie od tego, gdzie zdecydujemy się dokonać zakupu, zasadnicza jest jakość. Zależy nam przecież na bezpieczeństwie użytkowania oraz na niezawodności sprzętu. Przedłużacze od MSell24h charakteryzuje nie tylko wspomniana jakość ale też dobra cena i estetyka wykonania.