• Kategorie
  • Szukaj
  • Gumy oporowe do ćwiczeń siłowych w dobrej cenie

Brak produktów do wyświetlenia

Gumy do ćwiczeń

Guma do ćwiczeń to narzędzie, które każda osoba, dbająca o swoje zdrowie o kondycje powinna mieć w swoim domu. Jest to uniwersalny przyrząd, dzięki któremu można przeprowadzać kompleksowe treningi, angażujące mięśnie całego ciała. Gumy treningowe proponowane przez nasz sklep dostępne są w wielu opcjach. Chodzi nie tylko o opór jaki stawiają podczas ćwiczeń. Ważna jest również długość takiej taśmy oraz jej grubość. Dzięki temu każda z nich może być wykorzystywana z powodzeniem do różnych celów.

Guma do ćwiczen może być wykorzystywana przez osoby w każdym wieku. Jest to bezpieczny sposób na przeprowadzenie treningu, bez nadwyrężania mięśni. Pozwala nie tylko na przeprowadzenie treningu zasadniczego. Doceniana jest również podczas rozgrzewki, a także rozciągania po zakończonych ćwiczeniach!

Jest to urządzenie, które jest w stanie zastąpić niemal całą siłownię. Możesz korzystać z niego w każdych warunkach. Guma oporowa może mieć ogromny wpływ nie tylko na Twoją siłę, ale też na kondycję i wytrzymałość. Narzędzie doceniane jest również przez rehabilitantów, którzy wykorzystują je podczas fizjoterapii.

Rodzaje gumy do cwiczen

W naszym sklepie internetowym znajdziesz różnego rodzaju gumy oporowe mocne. Szeroki asortyment sprawia, że każdy może znaleźć rozwiązanie, które będzie dla niego najlepsze. Jakie są więc rodzaje gum do ćwiczeń i w jakich sytuacjach spisują się najlepiej?

  • Guma miniband – to wyjątkowy rodzaj taśmy oporowej. Swoją nazwę wzięła od wyglądu, ponieważ na pierwszy rzut oka, przypomina opaskę. Niech Cię jednak nie zwiedzie jej niepozorny rozmiar! Tak naprawdę, podczas treningów może zamienić się w prawdziwego potwora! Gumy do ćwiczeń mini band to krótkie taśmy. Przeznaczone są przede wszystkim do wykonywania precyzyjnych treningów, skoncentrowanych na jednej partii ciała. Może być to guma do ćwiczeń nóg, która sprawi, że Twoje łydki staną się silne, uda mocne i smukłe, a pośladki jędrne i twarde. Jak stosować takie krótkie gumy do ćwiczeń? Nie jest to trudne. Jedno z podstawowych zastosowań sugeruje, aby przełożyć taśmę przez kostki i wykonywać delikatne wymachy nogą np. w bok. Z takim ułożeniem taśmy można również wykonywać wypady. Guma założona nieco wyżej, tuż nad kolanami będzie wprost fantastycznym obciążeniem sprawiającym, że wykonywane przysiady będą jeszcze bardziej efektywne. Nad mięśniami nóg z wykorzystaniem gumy miniband można pracować również robiąc wymachy nogą, leżąc na boku. Chwycona w dłonie i rozciągana przed sobą pomoże wzmocnić mięśnie klatki piersiowej.
  • Gumy do ćwiczeń dlugie – możesz kupić jedną lub postawić na gumy treningowe zestaw. Każda z nich charakteryzuje się innym kolorem. To kwestia nie tylko estetyczna. Producenci każdej z barw przypisują inny opór. Dzięki temu zawsze chwycisz właściwe gumy do fitnessu, przed planowanym treningiem, bez przeglądania się im i szukania oznaczeń. Możesz więc przechowywać je w torbie lub szufladzie, a tę odpowiednią znajdziesz w ułamku sekundy. W naszej ofercie znajdziesz gumy oporowe HMS. To sprawdzony producent, który oferuje towar wysokiej jakości. Dzięki temu taśmy są wytrzymałe i będą służyć Ci bezawaryjnie przez długo czas.

Jeśli chodzi o długie gumy do ćwiczeń, to mają one bardzo szerokie zastosowanie. Po odpowiednim skróceniu, polegającym na złożeniu taśmy, możesz korzystać z nich tak, jak z mini band. Poza tym, pozwalają na przeprowadzanie kompleksowych treningów całego ciała. Są to gumy do fitnessu, które przydeptując podskakując możesz rozciągać też za pomocą dłoni. Będziesz ćwiczyć całe ciało w sposób, który lubisz. Kolejny sposób wykorzystania taśm to gumy do ćwiczeń siłowych. Z ich pomocą możesz trenować poszczególne partie mięśni tak, jak w dobrze wyposażonej siłowni. Gumę możesz rozciągać w rękach, możesz zaczepić ją o drążek, przełożyć za słupem i w ten sposób rozciągać, regulując opór bez obciążania kręgosłupa. Guma treningowa jest bezpiecznym przyrządem, ponieważ nawet jeśli wypadnie Ci z ręki, nie zrobi Ci krzywdy. Nie ulegnie również uszkodzeniu. Co ważne, możesz samodzielnie zwiększać opór, a przy treningach nie będziesz potrzebować asysty.

  • Guma rehabilitacyjna do ćwiczeń – gumy oporowe zestaw warto mieć w każdym domu, niezależnie od tego czy jesteś zapalonym sportowcem, czy nie. Okazuje się bowiem, że zestaw gum do ćwiczeń może okazać się bardzo przydatny w czasie pojawienia się kontuzji. Z jego pomocą możesz szybciej wrócić do zdrowia i pełnej sprawności. Tego typu gumy oporowe do ćwiczeń polecane są przez rehabilitantów. Można z ich pomocą np. owinąć problematyczne miejsce. Tego typu taśma nie tylko zapewni Twojemu ciału usztywnienie, ale wymusi również bezpieczną pracę stawów oraz mięśni, dzięki czemu będzie przywracać im stopniowo sprawność, bez przeciążania. Taśmy tego typu, wykorzystywane być mogą do zwiększania siły mięśniowej, ale nie tylko. Wykorzystywane są również podczas ćwiczeń, mających na celu skorygowanie postawy i wypracowanie odpowiednich wzorców ruchowych. Właściwe ich użycie może mieć ogromny wpływ na Twoją koordynację, ponieważ ćwiczenia z gumami wymagają skoncentrowania się na wykonywanych zadaniach. Treningi pod okiem rehabilitanta pomogą również wypracować większy zakres ruchów i dzieci temu uelastycznić oraz wzmocnić całe ciało.

Jakie gumy do ćwiczeń?

To, jakie gumy oporowe ćwiczenia wybierzesz, zależy wyłącznie od Ciebie. Na początek poleca się jednak stosowanie taśm o niewielkim oporze. W ten sposób można wypracować dobrą technikę treningową, zapoznać się z urządzeniem oraz stopniowo pracować nad powiększaniem swojej siły. Polecamy przede wszystkim zestaw gum do ćwiczeń. Decydując się na taki zakup, zyskujesz kilka taśm o różnym obciążeniu, które możesz dopasowywać do konkretnych ćwiczeń oraz poziomu swojego zaawansowania.

Nie oznacza to jednak, że kupując gumę o minimalnym oporze, za chwilę wyląduje ona w kącie! Do każdej z gum osoba ćwicząca prędzej, czy później wraca, aby wykorzystać ją do nowych zadań.

Wybór najlepszych gum oporowych zależy od tego, jak chcesz ćwiczyć i do czego mają być wykorzystywane taśmy. Osoby, które chcą pracować nad konkretnymi partiami mięśni i pragną skoncentrować się np. jedynie na nogach, z pewnością ucieszą się z zakupu gum typu mini band. Sportowcy, którzy pragną zaangażować w ćwiczenia całe ciało, wybiorą gumy długie, dające całe spectrum możliwości. Osoby, prowadzące rehabilitację natomiast docenią możliwości, które daje im guma rehabilitacyjna do ćwiczeń.

Jeśli uważasz, że przydadzą Ci się wszystkie wymienione opcje, nie musisz kupować taśm pojedynczo. W naszym sklepie znajdziesz też zestaw gum do ćwiczeń, złożony z różnych opcji, dzięki czemu zyskujesz jeszcze więcej możliwości na różnorodny trening! Możesz również samodzielnie skompletować swój zestaw, dzięki czemu będzie w pełni dostosowany do Twoich potrzeb. Znajdziesz u nas szeroką ofertę gum pojedynczych zarówno krótkich, długich, jak i taśm rehabilitacyjnych.

Guma oporowa do ćwiczeń – nie tylko w siłowni

Guma oporowa do ćwiczeń wykorzystywana może być w wielu miejscach. Po przyrząd chętnie sięgają kluby fitness. Znajduje się ona w stałym asortymencie obok mat, stepów czy hantli. Potrafi urozmaicić zajęcia grupowe, dodając do nich nowego wyzwania. Po gumy do ćwiczeń HMS sięgają też osoby, pracujące nad wzrostem tkanki mięśniowej w siłowniach. Stanowią one idealne uzupełnienie treningu z hantlami, szczególnie po przebytej kontuzji lub w sytuacji, gdy nie możesz liczyć na asystę podczas ćwiczeń.

Gumy oporowe cwiczenia zamienić mogą również w idealny stretching. Można sięgać po nie np. podczas pilatesu lub zajęć korekcyjnych. Są niezwykle pomocne podczas rozciągania, co zapewnia ukojenie i relaks.

Tego typu sprzęty cenią sobie również osoby, uprawiające crossfit. Guma oporowa może zastąpić niejeden sprzęt i umożliwia wykonywanie ćwiczeń w określonym tempie.


Ze względu na niewielkie gabaryty i mnóstwo możliwości, taśmy oporowe pokochały również osoby, trenujące street workout. Można więc korzystać z nich pod chmurką! Rolę siłowni w takiej sytuacji pełni całe Twoje otoczenie. Z wykorzystaniem gum możesz trenować przy lampie, drążku, osiedlowej ławce. Jeśli chcesz nauczyć się podciągać, to guma oporowa również w tym może Ci pomóc. Tym razem stawiany przez nią opór zadziała jak wyporność, ułatwiając podciąganie. Dzięki temu będziesz mógł skoncentrować się nie tylko na wzmacnianiu mięśni, ale i na wypracowaniu odpowiedniej techniki.

Gumy oporowe możesz przenosić w plecaku, torebce, większej kieszeni. Z tego względu to idealny gadżet do zabrania ze sobą w podróż! Jeśli czeka Cię delegacja lub planujesz urlop na odludziu, albo po prostu nie lubisz obcych, zatłoczonych siłowni – to rozwiązanie jest fenomenalne. Zabierz ze sobą gumy oporowe. Nie zajmą wiele miejsca w bagażu, nie są też ciężkie, ani delikatne. Podróż ich nie uszkodzi. Sięgając po taśmy, możesz wszędzie i o każdej porze odbyć swój trening, czasami nawet w przepięknych okolicznościach przyrody. Ćwiczenia na plaży, w lesie, w hotelu, albo w pięknym ogrodzie nie będą już wymagały od Ciebie skomplikowanych pomysłów.

Gdzie kupić gumę do ćwiczeń?

Nie potrzebujesz specjalistycznych sklepów ze sprzętem sportowym, aby dokonać zakupu gumy do ćwiczeń. Taśmy oporowe to akcesoria, które dostępne są w wielu miejscach. Mimo to, warto wybrać sprawdzone sklepy internetowe, jak M-Sell24H. Oferujemy gumy oporowe HMS, a to ceniony i uznany producent sprzętów sportowych oraz zapewniających bezpieczeństwo podczas aktywności fizycznej. Guma do ćwiczeń cena nie jest wygórowana. Dobrej jakości taśmy kupisz u nas już za kilkanaście złotych.

 

Ważne jest to, że akcesoria te łatwo jest nie tylko przechowywać, ale i utrzymywać w czystości. Gumy oporowe można czyścić i dezynfekować nawet po każdym treningu. W tym celu należy myć je pod bieżącą wodą, używając detergentu. Nie pozostawiaj nigdy gumy samej do wyschnięcia. Po wyczyszczeniu, rozwiniętą gumę dobrze jest ją delikatnie osuszyć je miękką ściereczką lub ręcznikiem papierowym.