• Kategorie
  • Szukaj
  • Tanie szczotki i grzebienie dla psa

Brak produktów do wyświetlenia

Grzebienie dla psa niezbędnikiem w domu każdego czworonoga

Każdy właściciel psa zna ten czas, szczególnie jesienią oraz wiosną, gdy jego pupil zrzuca starą sierść, aby na jej miejscu pojawiła się nowa, dostosowana do nadchodzącej pory roku. W pewnym momencie pojawia się ona wszędzie: na podłodze, kanapie i innych meblach, unosi się w powietrzu, utrudniając oddychanie. Aby uniknąć tych nieprzyjemności, należy regularnie wyczesywać swojego czworonoga. W ten sposób zadbamy też o jego zdrowie.

Dlaczego czesanie psa jest ważne?

Sierść chroni psa przed brudem, zimnem, a nawet upałem. To idealna termoizolacja, dzięki której Twój pupil zawsze jest w formie.

Grzebien dla psa powinien w rękach jego właściciela znaleźć się przynajmniej kilka razy w tygodniu. Dzięki temu możesz wyczesać martwe włosy i przygotować skórę na pojawienie się nowych. Przeciwdziała to stanom zapalnym, pozwala dbać o higienę i piękny wygląd.

W mieszkaniu dzięki takim zabiegom również dostrzeżesz zmiany. Nie będziesz musiał tak często sprzątać, a sierść nie będzie też unosić się w powietrzu.

Kto powinien pielęgnować psią sierść?

Wiele osób korzysta z oferty salonów groomerskich. Są to tzw. psi fryzjerzy. Oferują oni nie tylko zabiegi przeznaczone dla psów z tradycyjnym włosem. Świadczą również usługi w zakresie kąpieli, pielęgnacji czy wyczesywania psów, które posiadają podszerstek. Jest to jednak dość kosztowna usługa. Możesz zadbać o swojego psa samodzielnie.

Warto jednak podpytać eksperta o to, w jaki sposób szczotka do wyczesywania psa powinna być używana. Należy bowiem uważać, aby nie robić tego zbyt mocno i, aby nie rozplątywać na siłę splątanej sierści. Inny będzie grzebień dla psa długowłosego, inny grzebień dla yorka, a jeszcze inny dla psa z krótką sierścią. Każdy z nich ma inne zadanie.

Grzebień do czesania psa może pójść w ruch wtedy, gdy pies będzie przyzwyczajony do Twojego dotyku. Upewnij się, że nie przeszkadza mu dotykanie uszu, łap czy ogona. Zadbaj o spokojne otoczenie, a w zanadrzu miej kilka smaczków. Jeśli pies podczas wyczesywania metalowym grzebieniem dla psa stoi lub siedzi nieruchomo – nagradzaj go za to. Bardzo ważne jest to, aby wykonywane przez Ciebie pociągnięcia były delikatne. Możesz stosować też odżywki, ułatwiające rozczesywanie, dzięki czemu cały proces powinien być dla czworonoga bezbolesny. Dzięki temu, Twój pies będzie pozytywnie kojarzył tego typu zabiegi pielęgnacyjne i w przyszłości nie będziesz miał problemu z tym, aby go wyczesać.

Różne grzebienie dla psów

Warto zaopatrzyć się w grzebień do psa, który będzie solidny i trwały. Stawiaj na te akcesoria, które będą proste w obsłudze, dzięki czemu również bezawaryjne. W naszym sklepie znajdziesz grzebienie dla psów o różnej wielkości. Możesz więc dostosować je do wielkości i puszystości swojego czworonożnego przyjaciela. Metalowa szczotka dla psa będzie wytrzymała i nie powygina się od częstego użytkowania. Łatwo ją również czyścić.

Szczotka dla psa dlugowłosego powinna być wykorzystywana stosunkowo często. Mowa tu o takich rasach jak np. york, matlańczyk czy długowłose owczarki niemieckie. Długa sierść lubi się plątać i kołtunić. Dla komfortu, zdrowia i higieny zaleca się czesanie takich zwierzaków co około 2-3 dni. Należy wziąć jednak pod uwagę, że czesanie czworonoga będzie czasochłonne. Należy bowiem każde przesunięcie wykonywać powoli i delikatnie.

Nieco inaczej wygląda sytuacja, jeśli posiadasz psa krótkowłosego. Wiele zależy od tego jak gęsty jest jego podszerstek. Co do zasady – im gęstszy, tym częściej należy go wyczesywać. Sprawdzi się tu idealnie grzebień dla psa krótkowłosego, który pomoże Ci oddzielić martwą sierść od zdrowej. Należy pamiętać, że są też rasy z krótką sierścią, ale szorstką. Należą do nich m.in. jack russel terrier albo west highland terier. Tym czworonogom przyda się grzbien do wyczesywania psa, który oferuje trymowanie. Trymowanie polega na wyrywaniu martwego włosa, aby w jego miejscu mógł pojawić się nowy, zdrowy. Zabieg ten wykonuje się mnij więcej raz w miesiącu.

W naszej ofercie znajdziesz grzebień do psa, dostosowany do różnych potrzeb Twojego pupila. Produkty marki Happet powstały z myślą o komforcie i psim zdrowiu. Oferujemy grzebienie płaskie, zgrzebła elastyczne oraz szczotki.

Na szczególną uwagę zasługuje również produkt, którego warto używać raz na jakiś czas, w celu kontroli zdrowotnej pupila. To grzebień przeciwpchelny. Posiada on gęsto osadzone ząbki, dzięki czemu wydobędzie z sierści pasożyta – jeśli taki zaczął żerować na Twoim psie. W takiej sytuacji dokładne wyczesanie będzie pierwszym krokiem w walce o jego zdrowie. Do leczenia należy włączyć też specjalistyczne szampony, albo nawet i leki.