• Kategorie
  • Szukaj
  • Siewnik do nasion, warzyw, nawozu - tanie i solidne siewniki

Początek opisu wygenerowanego przez AI Rozrzutnik Rozsiewacz ręczny do nasion soli Rozrzutnik Rozsiewacz Bituxx to niezastąpione narzędzie dla osób poszukujących...
115.00
szt. Do przechowalni

Siewnik do warzyw ręczny - niezbędna pomoc

Czym jest siewnik do nasion

To zupełnie jasne, że sprzęt ten służy do równomiernego wysiewu nasion zarówno na większym terenie, jak pole uprawne, ale też w ogrodach a nawet donicach. Sprawdza się przy wysiewie trawy, kwiatów i warzyw, a techniki tego procesu są zróżnicowane, tak jak rodzaje siewników. Niektóre modele posłużą też przy rozrzucaniu nawozu, wapna, a zimą środków antypoślizgowych, jak sól czy piasek. Wyróżnia się następujące rodzaje siewników:

Siewnik do warzyw ręczny na kołach - są wygodne i wydajne, przez wzgląd na ich spory rozmiar. Największe osiągają pojemność nawet kilkudziesięciu kilogramów. Urządzenie tego typu składa się z pojemnika, kół i uchwytu, co ułatwia manewrowanie siewnikiem. Wśród nich znajdują się też wysiewniki taczkowe, zdające egzamin głównie przy wysiewie warzyw. Często posiadają opcję nazywaną „bieg jałowy”, co w praktyce oznacza, że rozrzucane nasiona umieszczane są w ziemi tylko gdy urządzenie porusza się do przodu.

Siewnik z uchwytem bez kół - są mniejszych rozmiarów, gdyż nosi się je w rękach, te sprawdzają się przy raczej niewielkich grządkach, Podobnie jak siewniki na kołach, posiadają możliwość regulowania ilości nasion czy nawozu.

Siewnik punktowy - to najmniejszy typ siewników pozwalający na bardzo dokładny wysiew nawet drobniejszych nasion. Jego budowa jest prosta- to pojemnik, nakrętka z końcówką umożliwiającą dozowanie i przycisk sprężynowy. Należy trzymać go pod odpowiednim kątem, w przeciwnym razie nasiona nie wypadną.

Siewnik do nawozu ręczny pomocny w pielęgnacji

Nawóz jest niezbędny we współczesnym rolnictwie i ogrodnictwie, niezależnie czy używamy nawozu chemicznego, czy naturalnego. Ma on zwiększyć jakość plonów poprzez wzbogacenie gleby w różnorodne składniki odżywcze. Ręczny siewnik do nawozupomoże zoptymalizować sam proces dostarczania tych składników glebie. Dzięki regulacji dozownika pomoże zastosować odpowiednią ilość nawozu.

Siewnik ręczny - zalety

 

Mocną stroną siewników ręcznych jest możliwość używania ich przez cały rok, zarówno do rozmieszczania wszelkiego rodzaju nasion, równomiernego dozowania nawozu a zimą do rozsypywania soli na ścieżkach i chodnikach. Ich rozmiar łączy się z funkcjonalnością, jeśli dobierzemy siewnik do swoich potrzeb, na pewno posłuży nam długie lata. Siewnik ręczny dostępny w MSell24h ma pojemność 12 l i posiada rozbudowaną regulację dawki. Szybka dostawa i atrakcyjna cena pozwolą każdemu klientowi cieszyć się jego użytecznością.