• Kategorie
  • Szukaj
  • Poidła i metalowe miski dla kota

AUTOMATYCZNA MISKA DLA KOTA I AUTOMATYCZNA MISKA DLA PSA – HIT, KTÓRY UŁATWI CI ŻYCIE! W dzisiejszych czasach, kiedy żyjemy coraz szybciej i intensyw...

Na przysmaki niewielkie i sycące – miski dla kota

Który z kotów nie należy do łakomczuchów? Nasi czworonożni, mruczący przyjaciele zazwyczaj są łasi na różnego rodzaju smakołyki, począwszy od tych kocich, na ludzkich skończywszy. Żaden kot nie powinien jednak wyjadać resztek z Twojego talerza. Zapewnij mu własną miskę, w której zawsze będzie mógł znaleźć coś na ząb. Bardzo ważny jest wybór zastawy, ponieważ nie każda spełni swoją rolę tak, jak powinna.

Plastik – nienajlepszy wybór nie tylko dla środowiska, ale i dla kota

W sklepach zoologicznych znajdziesz różnego rodzaju miski dla kota. Bardzo popularne i tanie są te, wykonane z plastiku. Nie jest to jednak dobry zakup. Taka miska dla kota będzie lekka, ale na tym lista jej zalet się kończy. Tworzywo pochłania zapachy, a ich wymieszanie może nie przypaść do gustu Twojemu Mruczkowi. Z czasem zastawa zacznie nieprzyjemnie pachnieć również dla człowieka.

Stal nierdzewna to dobry wybór

Miska dla kota wykonana ze stali nierdzewnej, dostępna jest w naszym sklepie. Nie bez powodu, umieściliśmy ją w naszym asortymencie. Nadal nie będzie ona ciężka, a za to o wiele trwalsza, niż ta wykonana z plastiku, ceramiki czy szkła. Miska metalowa dla kota może być myta w zmywarce, można sparzyć ją wrzątkiem – będzie odporna na tego typu czyszczenie. Co ważne, metal nie zapamiętuje zapachów, więc Twój kot będzie mógł delektować się świeżym posiłkiem, który nie będzie pachnieć jak wczorajszy obiad. Stal nierdzewna opiera się korozji i jest bezpieczna dla zwierząt. Dodatkowo, jeśli upadnie – nie potłucze się.

Poidełko dla kota na świeżą wodę

Solidna porcja świeżej wody to niezbędnik każdego kociego domu. Koty to niezwykle aktywne zwierzęta. Powinny więc mieć wody pod dostatkiem. Nie zmuszaj swojego Mruczka do poszukiwań na własną łapę! Nasze miski mogą być używane jako poidełko dla kotów. Stal nierdzewna opiera się korozji, wobec tego, Twój futrzasty przyjaciel zawsze będzie mógł cieszyć się smakiem pysznej, świeżej wody.

Zestaw wygląda uroczo!

Miska dla kota i poidło dla kota mogą stworzyć zgrany, uroczy duet, Możesz wybrać dwie miseczki w tym samym kolorze. Możesz też stworzyć kolorowy zestaw, dzięki czemu zawsze będziesz wiedział, do której z nich nałożyć karmy, a która to poidlo dla kota.

Co ważne, obie miski możesz ustawić w pewnej odległości od siebie. Koty instynktownie mają w zwyczaju szukać wody w miejscu oddalonym od tego, w którym spożywają posiłki. Szukają bowiem miejsca, w którym będzie ona nieskażona. Nic dziwnego, nikt nie chciałby pić ze szklanki, w której pływają resztki z obiadu.

Rozmiar ma znaczenie

Oferowane przez nas miski dla kotów posiadają uniwersalną średnicę 15cm. Każda z nich pomieści 0,3l zawartości. Oznacza to, że Twój kot jedząc lub pijąc nie będzie musiał wsuwać pyszczka do głębokiego i ciasnego pojemnika. Warto tu przypomnieć, że zwierzęta te bardzo tego nie lubią. Wyginanie wąsów może wywołać u nich nawet awersję do jedzenia. Poidła dla kotów są bezpieczne i przyjazne w użytkowaniu.

Miska metalowa dla kota świetnie sprawdzi się zarówno dla drobniejszych kotów, jak i tych dużych.

Dbaj o czystość

Pamiętaj, że koty lubią dbać nie tylko o swoją czystość. Nie lubią brudnej kuwety i nie będą jeść z brudnych misek. Miseczki można ustawić w kuchni, oddalone od siebie. Warto je codziennie dokładnie myć. Dzięki temu pozbędziesz się z nich resztek jedzenia, tłuszczu i zapachów, które mogłyby zrujnować kolejny posiłek Twojego pupila.

Dla zachowania jak największej higieny, warto raz na kilka dni sparzyć miski wrzątkiem, co pozwoli na usunięcie wszelkich ewentualnych bakterii oraz innych drobnoustrojów, które mogłyby obrać miskę Twojego zwierzaka za swój nowy dom.