• Kategorie
  • Szukaj
  • Solidne moździerze do przypraw, leków...

Brak produktów do wyświetlenia

Piękne i funkcjonalne moździerze

Moździerze to nie tylko przydatne przyrządy w rękach fanów gotowania, ale również oryginalny element wystroju kuchni. Dobrze dobrany moździerz z tłuczkiem potrafi wydobyć aromat z ziół i przypraw, a także przyciągnąć wzrok odwiedzających nas gości. Najczęstszym wyborem jest moździerz kamienny, moździerz granitowy lub moździerz żeliwny.

Moździerz kuchenny – rodzaje i funkcje

Na rynku dostępne są różne moździerze i mało kto wie, że w zależności od tworzywa z jakiego są wykonane będą lepiej służyć innym czynnościom. I tak na przykład – najbardziej popularny moździerz kamienny (również moździerz granitowy) będzie nie tylko najpiękniej komponował się w każdej kuchni, ale doskonały będzie do miażdżenia nawet najtrwalszych przypraw, leków czy nawet orzechów. Moździerz kamienny duży nie będzie możliwy do utrzymania w rękach ze względu na swoją znaczącą wagę. Jeżeli ustawimy go jednak na drewnianej desce lub stole – nie ma dla niego rzeczy niemożliwych. Moździerz do przypraw to typowa funkcja tego przyrządu, jednakże coraz więcej osób nabywa moździerz do leków. Codzienne kruszenie twardych i małych tabletek może być frustrujące. Moździerz kamienny poradzi sobie z tym bez problemu. Kolejnym rodzajem jest moździerz żeliwny – pasujący do wnętrz w stylu vintage. Przy jego użyciu również pokruszymy przyprawy czy zioła. Należy jednak unikać kontaktu z kwasami – na przykład ten z cytryny mógłby uszkodzić moździerz. Moździerz kuchenny ceramiczny będzie najbardziej budżetową ale również i najmniej trwałą wersją jeśli chodzi o moździerz z tłuczkiem. Nie będzie nadawał się do kruszenia tabletek czy orzechów. Moździerz ceramiczny można w prosty sposób zniszczyć. Jego ogromną zaletą jest to, że spokojnie utrzymamy go w dłoniach – jest bardzo lekki.

Moździerz kamienny najbardziej popularny

Niezależnie od tego czy zdecydujesz się na najbardziej popularny i poszukiwany moździerz kamienny, moździerz żeliwny czy ceramiczny – zachęcamy do zajrzenia na stronę internetową naszego sklepu. Dysponujemy szerokim wyborem różnego rodzaju artykułów kuchennych, posiadamy w ofercie także wysokiej jakości moździerze. Wyróżniamy się na tle konkurencji dobrymi cenami, szybką realizacją zamówień i profesjonalną obsługą. Decydując się na moździerz kamienny z naszego sklepu z pewnością się nie zawiedziesz. Będzie to zarówno sprzęt służący w twojej kuchni przez wiele lat jak i stylowy element dekoracyjny.

Moździerz granitowy lub marmurowy

 

Jeśli już zdecydowałeś się na moździerz kamienny, pozostaje wybór: moździerz granitowy czy marmurowy? Funkcjonalnie będą one działać bardzo podobnie, różnice zauważysz w wyglądzie i tym powinieneś się sugerować. Obamoździerze będą trwałe i właściwie niezniszczalne, a do tego ciężkie. Pytanie który będzie pasował lepiej do stylu twojej kuchni i który będzie odpowiadał twoim estetycznym potrzebom? Marmur będzie delikatniejszy i będzie wyglądał „lżej” natomiast granit podkreśla swoją ciężkość i solidność.