• Kategorie
  • Szukaj
  • Nowoczesne i stylowe regały do Twojego domu!

Brak produktów do wyświetlenia

Regały na książki – to co kochamy i czym żyjemy!

Domowa biblioteczka i regał na zabawki – centralne miejsce każdego domu!

Znane powiedzenie mówi, że mieszkanie bez książek wygląda jak hotelowy pokój. Dlatego tak ważne jest by podczas projektowania domu czy mieszkania uwzględnić regały na książki. Książki, obrazy i płyty świadczą o domownikach i ich osobowości – często też zasługują na odpowiednie wyeksponowanie. To w jaki sposób wygląda nasza domowa biblioteczka i np.: nowoczesne regały do salonu świadczy o czym myślimy, co kochamy i czym żyjemy. Już na etapie planowania i ulokowania regału warto się zastanowić czy mebel ten nie powinien pełnić również innych dodatkowych funkcji oprócz przechowywania książek. Od samego początku warto przemyśleć, czy znajdą się tam przedmioty dekoracyjne, które chcemy wyeksponować, czy przypadkiem domowa biblioteczka nie będzie funkcjonować jako regał na zabawki. Dziecięce drobiazgi wcale nie muszą wprowadzać chaosu na półkach. Wręcz przeciwnie! Mogą idealnie dopełniać obrazu szczęśliwej rodziny, która pokazuje to czym się interesuje. Co ważne, regały na książki mogą pełnić kilka funkcji. Od tych czystko użytkowych aż po funkcjonalne. Regały na książki mogą dzielić pomieszczenie na mniejsze strefy i umownie wyznaczyć na przykład miejsce na gabinet. To rozwiązanie idealne do dużych, otwartych przestrzeni, których nie dzieli się już ścianami działowymi. Coraz większą popularnością cieszą się również regały podwieszane na ścianach, które mogą pomieścić zaledwie kilka tomów. W tym przypadku takie nowoczesne półki na książki pełnią rolę czystko dekoracyjną, jednak świetnie sprawdzą się w designerskich pomieszczeniach właścicieli, którzy chcą pochwalić się swoją kolekcją książek.

Regał na buty – kolejny element wystroju

Wybierając regał wcale nie musimy sugerować się jego przeznaczeniem określonym przez producenta. Dostępne na przykład w ofercie M-sell24h charakterystyczne schodkowe regały na książki doskonale sprawdzą się jako regał na buty, który oddzieli przestrzeń przedpokoju od reszty mieszkania czy domu!

Regał dla dzieci, który gwarantuje porządek

 


Pokój dziecięcy to niejako synonim chaosu. Wszechobecne zabawki, bałagan i nieład to nieodłączne elementy pokoju każdego dziecka. Walka z nieporządkiem z góry skazana jest na porażkę, chociaż rodzice mogą sobie nieco pomóc w tej nierównej walce. Stawiając na regał dla dzieci możemy stworzyć miejsce, w którym wylądują książki oraz specjalne pudła, gdzie przechowywane mogą być wszystkie zabawki. Nowoczesny regał schodkowy może z kolei podzielić dziecięcy pokój na dwie części – zabawową i sypialnianą. W ten sposób w chociaż jednym miejscu można będzie zachować pozory porządku! Dobrym pomysłem jestregał do pokoju dziecięcego, który można połączyć z innymi meblami tworząc również siedziska lub miejsca, w których będzie można spokojnie poczytać opowieść na dobranoc. Dwa połączone regały schodkowe od M-sell24h idealnie się do tego nadają.