• Kategorie
  • Szukaj
  • Orbitreki magnetyczne, elektromagnetyczne, mechaniczne - do domu / siłownię

Brak produktów do wyświetlenia

Orbitrek profesjonalny – kompletna domowa siłownia!

Orbitreki należą do najbardziej uniwersalnych domowych sprzętów do ćwiczeń. Orbitrek do domu pozwala na skuteczne zwalczanie tkanki tłuszczowej nagromadzonej w organizmie, jednak nie jest to najważniejsza z jego zalet. Zastanawiając się nad tym jaki orbitrek do domu będzie najlepszy, warto pamiętać, że są to urządzenia treningowe, które pozwalają również poprawić ogólną wydolność organizmu i wzmocnić główne jego mięśnie. Orbitreki to nowoczesne przyrządy do ćwiczeń, znane również pod nazwami takimi jak rower eliptyczny czy cross-trainer. Orbitrek domowy łączy w sobie zalety kilku innych sprzętów. Z powodzeniem może zastąpić stepper, bieżnię czy rowerek stacjonarny. Zajmuje również niewiele miejsca, dzięki czemu świetnie sprawdza się jako podstawa domowe siłowni.

Orbitrek treningowy i jego zalety

Ćwiczenia na orbitreku łączą w sobie charakterystykę treningów cardio oraz ćwiczeń siłowych. Orbitrek profesjonalny potrafi wymodelować nogi, pośladki, brzuch i ramiona. Mięśnie tych części ciała nabierają odpowiednich kształtów, a jednocześnie stają się zdecydowanie mocniejsze. To również wyjątkowo bezpieczne rozwiązanie, bowiem ćwiczenia na orbitreku w niewielkim stopniu obciążają stawy kolanowe czy ramienne. Taka praca wiąże się z minimalnym ryzykiem wystąpienia kontuzji, więc jest polecana osobom, które mają kłopoty ze stawami, lub cierpią na nadwagę, która nie pozwala im np.: bezpiecznie biegać. Maszyny profesjonalne takie jak orbitrek HMS pozwalają w sposób zorganizowany i skuteczny tracić zbędne kilogramy. Ćwicząc na orbitreku efektywnie spalamy kalorie, do tego możemy łatwo dopasować poziom trudności naszego planu treningowego do możliwości organizmu. Dzięki owalnemu ruchowi nóg, które poruszają się bardzo podobnie do biegu narciarskiego, mamy niewielką szansę na kontuzję. Obciążenie stawów i ścięgien jest dużo mniejsze niż w czasie biegania. Co więcej, możemy modyfikować sposób naszego ćwiczenia. Rezygnując z trzymania uchwytów możemy wzmacniać mięśnie brzucha. 

Orbitrek mechaniczny czy magnetyczny? Co wybrać?

Rynek orbitreków, podobnie jak innych maszyn treningowych jest bardzo zróżnicowany. Wśród tych urządzeń możemy wyróżnić trzy ich rodzaje: mechaniczne, magnetyczne oraz elektromagnetyczne. Zastanawiając się nad tym co będzie lepsze - orbitrek magnetyczny czy mechaniczny, należy zwrócić uwagę na wady i zalety poszczególnych modeli. Orbitrek mechaniczny jest wyposażony w hamulce tradycyjne, które wytwarzają tarcie. Sprawia to, że rozpędzenie mechanizmu jest dość trudne a regulowanie oporu, który wpływa na intensywność treningu wymaga użycia pokrętła. Orbitrek mechaniczny jest nieco tańszy od swoich magnetycznych braci. Niestety wiąże się to również z mniejszą żywotnością i nieco niższą kulturą pracy. Takieorbitrekinajbardziej polecane są początkującym ćwiczącym. Orbitrek magnetyczny nie posiada tradycyjnych hamulców. Zamiast tego, jest wyposażony w magnesy, które wytwarzając pole magnetyczne sprawiają, że koło zamachowe stawia odpowiedni opór. Obciążenie w takich orbitrekach można regulować w zależności od modelu za pomocą pokrętła lub elektronicznego panelu. Orbitrek magnetyczny będzie nieco bardziej cichy od modeli mechanicznych, dłużej też wytrzyma bez usterki – jest jednak trochę droższy. Najbardziej zaawansowanym rodzajem rowerka eliptycznego będzie orbitrek elektromagnetyczny. Takie urządzenie działa dzięki polu elektromagnetycznemu sterowanemu za pomocą komputera. To najdroższe z orbitreków, które zwykle wyposażone są w nowoczesne programatory, dzięki czemu nie trzeba samemu dopasowywać obciążenia. Orbitrek elektromagnetyczny wyróżnia się największą trwałością i to taki sprzęt najczęściej można spotkać w klubach fitness. Jego orbitrek cena będzie też największa Poszukując odpowiedniego trenażera – można zwrócić uwagę również na umiejscowienie koła zamachowego. Współcześnie najczęściej spotykanym modelem będzie orbitrek przednionapędowyOrbitrek z przednim napędem wyróżnia się tym, że mechanizm jest umiejscowiony przed użytkownikiem. Można jeszcze spotkać mechanizmy położone za użytkownikiem, co jednak nie wpływa w znaczący sposób na skuteczność treningu. 

Tanie orbitreki – tylko w M-sell24h

W ofercie naszego sklepu znaleźć można szereg urządzeń, które zadowolą zarówno profesjonalistów jak i amatorów skutecznych ćwiczeń odchudzających i wzmacniających. Nasz mały orbitrek do domu to specjalne urządzenie, które nie zajmuje sporo miejsca, a jednocześnie umożliwia skuteczny trening. Orbitrek magnetyczny do domu to z kolei produkt dla nieco bardziej zaawansowanych użytkowników, którzy cenią sobie wygodę i dużą liczbę programów przeznaczonych do różnych celów treningowych. Orbitrek treningowy o mechanizmie elektromagnetycznym powinien zwrócić uwagę osób, które potrzebują profesjonalnego sprzętu do ćwiczeń poza dniami treningowymi. Domowa siłowania może spokojnie zastąpić klub fitness! 

Ile kosztuje orbitrek?

Orbitrek ceny w naszym sklepie nie odbiegają od rynkowych. Należy pamiętać, że dobry orbitrek do domu, który będzie służył przez lata – musi kosztować!