• Kategorie
  • Szukaj
  • Przenośne wentylatory domowe w dobrej cenie - Ciche i wygodne

Klimat się ociepla – wiatrak i wentylator mogą nam pomóc!

Wentylator kolumnowy do eleganckich wnętrz

Ostatnie lata to znaczący wzrost temperatury w naszym kraju. O zachodzących na całym świecie zmianach klimatycznych dużo się mówi, jednak mimo ewidentnych dowodów naukowych, wciąż nie brakuje osób, które podważają fakt istnienia globalnego ocieplanie. Co zatrważające, nasza planeta nigdy w swojej długiej historii nie ocieplała się tak szybko w tak krótkim czasie! Ziemia po rewolucji przemysłowej zapoczątkowanej w XVIII wieku w Anglii i w Szkocji powinna się ochładzać, jednak tak się nie dzieje, czego nie można wytłumaczyć inaczej niż wpływem człowieka na funkcjonowanie klimatu.

Co niezwykle ważne, klimat naszego kraju ociepla się bardzo szybko. Po uwzględnieniu średniej od roku 1781 do 2018 temperatura wzrosła o około 2 stopnie Celsjusza.

Taki wzrost temperatur oznacza m.in., że coraz częściej będą pojawiać się w Europie gwałtowne zjawiska pogodowe takie jak silne wichur czy nagłe, intensywne opady deszczu, które będą powodowały powodzie o każdej porze roku. Częściej też będziemy musieli zmagać się z długotrwałymi upałami. Już teraz warto wyposażyć się w domowy sprzęt, który nieco ułatwi funkcjonowanie w takich warunkach i sprawi, że łatwiej przetrwamy upalne dni. Do domu czy do biura warto kupić duży wentylator kolumnowy lub wentylator podłogowy.

Klimatyzacja czywiatrak domowy?

Zainstalowanie klimatyzacji to pierwsza myśl, która przychodzi do głowy w czasie upałów. We własnym domu ograniczają nas jedynie koszty związane z zakupem i montażem sprzętu a ten niestety może być znaczny. Koszt urządzeń wewnętrznych i zewnętrznych chłodzących jedno pomieszczenie może przekraczać 2000 złotych. Zdecydowanie więcej problemów podczas instalacji będą mieli właściciele mieszkań w blokach lub kamienicach. W takich przypadkach na montaż jednostki zewnętrznej na elewacji najczęściej będzie musiała zgodzić się wspólnota mieszkaniowa. Dlatego właścicielom małych mieszkań na wielkich blokowiskach pozostają inne rozwiązania, jak chociażby wiatrak do domu lub wentylator domowy. Takie urządzenie potrafią wprawić rozgrzane masy powietrza w ruch i obniżyć odczuwalną temperaturę o kilka stopni Celsjusza.

Wentylator podłogowy – na co zwracać uwagę?

Kupując wiatrak do pokoju należy zwrócić uwagę przede wszystkim na moc urządzenia oraz jego wielkość. To, ile mocy generuje silnik wiatraka będzie wpływało na zasięg urządzenia i skuteczność we wprawianiu powietrza w ruch. Najbardziej standardowe urządzenia o prostej konstrukcji charakteryzują się mocą nominalną w granicach 40 W, co jest wystarczające w pomieszczeniach do 15-20 m2. Do nieco większych przestrzeni przyda się większa moc. Najprostsze i najtańsze z wiatraków oferują niewiele dodatkowych opcji, najczęściej posiadają trzystopniową regulację prędkości i ruchomą głowicę, która przesuwa wentylator w jednej lub maksymalnie dwóch płaszczyznach. To najbardziej budżetowe rozwiązania. Na rynku wentylatorów znajdziemy również nieco bardziej zaawansowane urządzenia takie jak wiatrak elektryczny z funkcją nawilżania powietrza. To urządzenie dzięki ultradźwiękowemu parowaniu nawilży suche powietrzę zapewniając komfort przebywania w danym pomieszczeniu. Średnica wentylatora w przypadku tego urządzenia wynosi 40cm co generuje wysoki przepływ powietrza a automatyczna funkcja obrotu będzie równomiernie schładzać pomieszczenie. Rolki ukryte w podstawie sprawiają, że jego przemieszczanie jest niezwykle łatwe a wentylator przenośny. Atutem tego modelu dostępnego w ofercie M-sell24h jest wyjątkowo wysoka kultura pracy, która sprawia, że sprawdzi się on jako cichy wentylator pokojowy. Pilot do zdalnego sterowania ułatwi zmianę programów i mocy chłodzenia!

Postaw na zaawansowanywiatrak do domu!

Wśród dostępnych na rynku wiatraków, zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest wentylator kolumnowy. To eleganckie urządzenie jest niewątpliwie produktem premium. Dzięki zastosowaniu zaawansowanej technologii oscylacji powietrza podczas wentylowania korzystnie wpływa on na otoczenie, rozrzedzając powietrze w całym pomieszczeniu. Zasięg oscylacji urządzenia wynosi aż 70 stopni. Ten wiatrak domowy jest sterowany za pomocą pilota i posiada aż trzy tryby pracy. Pierwszy, normalnego nawiewu o stałej mocy, którzy przynosi ulgę w czasie upałów. Drugi, naturalny, który pozwala poczuć orzeźwiającą bryzę, która delikatnie ochładza. Kolumnowy wentylator nadmuchowy może również pracować w trybie nocnym, który umożliwia zbilansowany podmuch zapobiegający przeziębieniu podczas snu.Wentylator pokojowy w postaci kolumny może być sterowany za pomocą specjalnego panelu lub zdalnie pilotem. Funkcja czasomierza, którą zawiera ten zaawansowany wentylator podłogowy daje możliwość wyłączenia urządzenia nawet do 4,5 godziny od ustawienia timera.

 

Niezależnie od tego czy szukasz prostego urządzenia takiego jak wentylator biurkowy, marzą ci się amerykański design w ogrodzie i wiatraki ogrodowe w stylu południowego Teksasu – wszystkie modele wspomnianych wiatraków znajdziesz w ofercie naszego sklepu M-sell24h!