• Kategorie
  • Szukaj
  • Tanie obroże dla psa - szeroki wybór i niskie ceny

Brak produktów do wyświetlenia

Jaka obroża dla psa będzie najlepsza?

Kupno i wychowanie psiaka to bez wątpienia temat na książkę. Nie ma co ukrywać, że przyjęcie pod swój dach takiego czworonoga wywraca do góry nogami życie codzienne zarówno singla jak i wielodzietnej rodziny. Pies zmienia rytm dobowy wszystkich domowników, sprawia, że każdy musi angażować się w obowiązki związane z jego funkcjonowaniem. Codzienne wyjścia na spacer niezależnie od pogody, kupno akcesoriów, karmy czy wizyty u weterynarza potrafią mocno namieszać w życiu rodzinnym. Na szczęście pojawienie się szczeniaka czy dorosłego psa w domu to również ogromna ilość pozytywnych emocji i najprostszych uczuć, które potrafią cementować więź człowieka ze zwierzęciem. Przed przygarnięciem psiaka, warto dobrze się przygotować, porozmawiać z dziećmi i wyznaczyć zakres obowiązków związanych z nowych członkiem rodziny. Należy jednak pamiętać, że niezależnie od rasy czy wielkości psa, musi on posiadać przewodnika (najczęściej głowę rodziny), którego będzie bezwzględnie słuchać. Stawiając na psiaka rasowego warto również zasięgnąć opinii ekspertów i poczytać nieco o usposobieniu, zwyczajach czy potrzebach danego psa. Nie ma bowiem nic gorszego niż kupienie psa tylko ze względu na jego wygląd. Jasnym jest, że w malutkim mieszkaniu w bloku Border Collie będzie się męczył i nawet najdłuższe spacery nie zastąpią mu ćwiczeń agility czy czasu spędzonego na wsi. Podobnie jest z psami typowo kanapowymi, które nie sprawdzą się w przypadku osób bardzo aktywnych, które swój wolny czas spędzają na rowerze czy biegając. Kolejnym ważnym wyborem będzie na pewno wybór odpowiednich akcesoriów dla naszego psiaka – w tym niezwykle ważne przedmioty jak obroże dla psa.

Obroża dla psa, czyli najważniejsze akcesorium

Spośród bogactwa akcesoriów dla czworonogów, obroża dla psa wydaje się najbardziej banalnym i oczywistym przedmiotem. Wystarczy jeden przelotny rzut okiem na obrożę, by wiedzieć czy będzie ona pasować naszemu psiakowi czy nie. Obroża to jednak temat bardziej skomplikowany i dobrze przemyśleć jej zakup – tak by psiak był wdzięczny za każdą chwilę ze swoją obroza dla psa.

Jaka obroża dla szczeniaka a jaka obroża dla psa dużego?

Na rynku funkcjonuje wiele rodzajów obroży. Klasyczna obroża dla psa z klamrą bez wątpienia należy do najpopularniejszych. Jej zapięcie jest uniwersalne, bowiem podobnie jak w pasku od spodni, pozwala na regulację długości i dopasowanie do wielkości psiaka. Co więcej metalowa sprzączka w połączeniu z dobrej jakości materiałem sprawia, że jest to wytrzymała obroża dla psa. Obroża na zatrzask to kolejny bardzo popularny produkt, który święci triumfy wśród właścicieli wszystkich ras. Plastikowa klamra jest rozwiązaniem, które zdecydowanie ułatwia zakładanie i zdejmowanie obroży. Podobnie jak w przypadku obroży z metalową klamrą, szerokie obroże dla psa na zatrzask są regulowane, dzięki czemu mogą posłużyć psu od czasu szczenięcia poprzez dorastanie aż po osiągnięcie docelowych rozmiarów. Nieco bardziej nowoczesnym gadżetem, który doceni każdy psiarz, zwłaszcza właściciel aktywnego czworonoga – będzie szeroka obroża dla psa, która świeci. To doskonały pomysł dla osób, które nocą nie chcą tracić z oczu swojego psiaka. Takie obroże mają zazwyczaj dwa tryby działania, migający i ciągły. Tego typu obroże dla dużych psów należy jednak traktować jako dodatkowe zabezpieczenie a smycz powinno się dopinać do drugiej obroży. Dobrym pomysłem dla psów często bawiących się na spacerach w lasach będzie obroża dla psa myśliwskiego pokryta warstwą PVC. Taki produkt został stworzony z myślą o zwierzakach, które pracują lub bawią się w wymagających warunkach pogodowych i terenowych. Taka obroża dla szczeniaka czy też dla dużego psa jest bardzo wytrzymała a jednocześnie bardzo łatwo ją wyczyścić. Istnieje też cała gama produktów takich jak designerskie obroże dla psów. Te ozdobne gadżety są przeznaczone dla psów domowych lub wystawowych, które potrzebują uzupełnienia swojego wspaniałego wyglądu. Taka obroża dla małego psa czy też obroza dla szczeniaka podkreśli jego wesoły, nieco zawadiacki charakter i usposobienie!

Obroża dla psa szeroka czy wąska – jak dobrać rozmiar?

Odpowiedni rozmiar obroży dla psiaka to bez wątpienia jej najważniejszy charakter. Wybierając obroże dla dużych psów jak i dla małych, pod uwagę należy wziąć jej długość oraz szerokość. By jednak dobrać odpowiedni rozmiar, należy zmierzyć swojego czworonożnego podopiecznego, a zwłaszcza obwód jego szyi i w ten sposób wybrać rozmiar obroży. Przed zakupem obroże dla piesków należy również przymierzy swojemu pupilowi. Zapinając mu obrożę należy włożyć dwa palce pomiędzy szyję zwierzaka a pasek – w ten sposób odpowiednio zapniemy klamerkę a później wyregulujemy długość obroży. Gdy po wsunięciu palców czujemy ucisk lub nie jesteśmy w ogóle w stanie wsunąć palców pod obrożę – to niechybny znak, że jest ona zapięta za ciasno i może być niewygodna dla psa. Z kolei, jeśli pod pasek obróżki dla psa możemy włożyć więcej niż dwa palce – to oznacza, że obroża jest zbyt luźna i pies bez problemu się z niej wyswobodzi. Stąd tak bardzo ważne jest idealne dopasowanie obroży. Zarówno obroża dla suczki jak i dla psa powinna mieć również odpowiednią szerokość. W idealnym rozmiarze mocna obroża dla psa będzie odpowiadała mniej więcej dwóm jego kręgom szyjnym. Warto o tym pamiętać, gdyż zbyt szeroka obroża w momencie szarpnięcia za smycz będzie uwierać czworonoga. Z kolei zbyt cienkie stylowe obroże dla psa mogą wpijać się w jego skórę i jednocześnie go podduszać. W przypadku gdy nie mamy możliwości przymierzenia obroży, tak jak ma to miejsce w przypadku kupna akcesoriów w Internecie – można kierować się również ustandaryzowanymi szerokościami. Obroże dla małych psów oraz obroże dla szczeniaków powinny mieć szerokość około 2 cm. Obroża dla psa dużego to z kolei produkt, którego szerokość powinna wynosić od 2,5 cm do nawet 4 cm w przypadku największych ras. Wygodna obroża dla psa jest w zasięgu właściciela, który będzie się kierował tymi zasadami przy zakupie akcesoriów.

Obroża ozdobna dla psa – jaki materiał jest najlepszy?

Jeszcze kilkanaście lat temu prawie wszystkie ładne obroże dla psów były wykonywane z materiałów naturalnych takich jak skóra. Przy odpowiedniej pielęgnacji, skóra, z której stworzona była elegancka obroża dla psa, okazywała się naprawdę trwałym materiałem. Współcześnie jednak na popularności zyskują również inne materiały, które odpowiadają trwałością najlepszym wyrobom garbarskim. Taśmy nylonowe to odpowiedź na potrzeby klientów, którzy z powodów etycznych nie chcą kupować akcesoriów skórzanych. Obroża dla psa szeroka wykonana z taśmy oferuje trwałość, dużą wygodę użytkowania zarówno dla człowieka jak i dla psa, a także łatwość w utrzymaniu czystości i higieny!

Jaka obroża dla szczeniaka będzie najlepsza?

Przyjmując pod dach młodego psa, wielu właścicieli zastanawia się jaka obroża dla szczeniaka będzie najlepszym wyborem. Szczeniaki to psiaki, które wymagają więcej uwagi a także specjalnego traktowania. Młody pies potrzebuje zarówno specjalnej karmy, niekiedy suplementów dla rozwijających się zwierzaków i innych dodatkowych akcesoriów. Obroże dla szczeniąt nie są tutaj wyjątkiem. Obroże dla małych piesków, które dopiero zaczynają poznawać świat powinny być skórzane lub parciane. Do tego takie obróżki dla szczeniąt powinny być mięciutkie, szerokie i dopasowane do ich wielkości. Należy również pamiętać, że w przypadku szczeniąt odpadają takie produkty jak łańcuszki, kolczatki i obroże zaciskowe.

Jaka obroża dla psa i czego się wystrzegać?

Rynek akcesoriów dla psów jest bardzo szeroki – warto pamiętać, że zarówno weterynarze jak i doświadczeni psiarze przestrzegają początkujących właścicieli tych czworonogów przed niektórymi produktami. Jedną z nich jest zaciskowa obroża dla psa szeroka. Taką obrożę zakłada się psiakowi przez głowę i do niej zapina smycz. Podczas spaceru, gdy pies zaczyna mocniej ciągnąć obroża szeroka dla psa zaczyna zmniejszać swój obwód, gdy pies szarpnie taka obroża zaciśnie na szyi zwierzaka pętlę. Mniejszym złem wydaje się duża obroża dla psa półzaciskowa, której obwód w przypadku psów, które mocno ciągną na spacerze również się zmniejsza – ale jedynie do pewnego stopnia. Eksperci są zgodni, że tego typu produkty nie są sposobem na oduczenie psa takich zachowań. Zdecydowanie lepszym wyjściem jest poświęcenie dużej ilości czasu na dobre szkolenia dla psiaków. Ostatnim typem obroży, których powinni się wystrzegać wszyscy psiarze – są kolczatki. Taka gruba obroża dla psa wykonana z metalowych elementów, które dodatkowo zaciskają się na szyi psa, to wyjątkowo paskudne akcesorium. Gdy tylko pies próbuje ciągnąć smycz kolczatka po prostu wbija się w jego szyję! W tym przypadku weterynarze przestrzegają, że sprawianie bólu zwierzakowi niczego go nie nauczy!

Jeśli obroże dla psa to tylko od M-sell24h!

 

W naszym internetowym sklepie zoologicznym wiemy jak ważne dla każdego właściciela czworonoga jest zapewnienie mu najlepszych warunków do rozwoju. Dlatego w M-sell24h proponujemy całą gamę produktów dla psów, które zadowolą każdego właściciela pociesznego psiaka. Posiadamy ekskluzywne obroże dla psa, charakteryzujące się nietypowymi wzorami i designerskim zacięciem. W naszej ofercie jest również ozdobna obroża dla psa, która pozwoli pupilowi zabłysnąć na lokalnej wystawie czy na konkursie agility. Poza tym posiadamy również produkty przeznaczone dla psów pracujących. Szeroka obroża dla dużego psa to idealne rozwiązanie dla psów służbowych, których właściciele potrzebują pełnej kontroli nad swoim pupilem. Z kolei obroża regulowana dla psa to produkt uniwersalny, który może towarzyszyć nam od pierwszych dni ze szczeniakiem w domu, aż do osiągnięcia przez psa dorosłych rozmiarów! Gdy pod nasz dach trafi piesek mniejszej rasy, przyda się z kolei obroza dla malego psa prosto od M-sell24h!