• Kategorie
  • Szukaj
  • Kojce dla psów - kojec dla psa do mieszkania i domu

Wysokiej jakości kojec - zagroda dla psa, kota, zwierząt. Świetnie nadaje się dla Twojego pupila jako legowisko do spania, plac zabaw lub pomoc treningową.  Id...
Wysokiej jakości kojec - zagroda dla psa, kota, zwierząt. Świetnie nadaje się dla Twojego pupila jako legowisko do spania, plac zabaw lub pomoc treningową.  ...

Kojec dla psa do domu - najlepszy prezent dla twojego pupila

Każdy z nas lubi zagospodarować odpowiednio swoją przestrzeń w domu. Potrzebę posiadania „własnego kąta” posiadają również zwierzaki, a najlepszym sposobem, aby zapewnić im bezpieczne i przytulne miejsce do spania jest wygodne i funkcjonalny kojec. W dobie internetu mamy możliwość wyboru spośród zróżnicowanego asortymentu dostosowanego do wielkości oraz owłosienia naszych zwierzaków, a także upodobań ich właścicieli.

Czym charakteryzują się dobrej jakości kojec dla psa?

Wybierając kojec dla psa do mieszkania należy przede wszystkim zwrócić uwagę na jego rozmiar. Mówi się, że najlepiej jest w tym wypadku zmierzyć psa od pyska do nasady ogona i dodać dodatkowe 20-30 centymetrów. Taka wielkość zapewni psu niezbędny komfort i wygodę. Tę samą zasadę należy stosować również wobec szczeniąt, którym nie warto kupować większego kojca w nadziei, że szybko do niego dorośnie. W zbyt dużym posłaniu pies nie odnajdzie poczucia bezpieczeństwa i nie będzie w nim chętnie spał. Powinniśmy zawsze trzymać się zasady, że pies powinien mieć możliwość wyprostowania wszystkich kończyn, co odciąży kręgosłup. Nie powinno jednak zostawać zbyt wiele miejsca dookoła, kiedy pies będzie leżał w ten sposób „wyciągnięty”.

Kojec dla psa dzielą się na kilka rodzajów – kojec w kształcie poduszki, imitujące kanapę, typu ponton, a także kojec przypominające budę. To, który kojec będzie odpowiednie zależy od indywidualnych preferencji naszego pupila. Są psy, które uwielbiają rozkładać się na podłodze, co powinno nam zasugerować raczej twardsze posłanie, ale są i takie, które chętnie zakopują się w pościel czy poduszki – takie psiaki będą zadowolone z futerkowej, miękkiej poduszki. Kojec w kształcie budy sprawdzi się doskonale, jeśli piesek lubi schować się we własny kąt. Tego typu rozwiązanie docenimy na przykład biorąc psa i jego posłanie na wakacje. Mamy pewność, że postawienie takiej budy uspokoi psa i zapewni mu poczucie bezpieczeństwa w nowym miejscu, a my będziemy mogli cieszyć się wymarzonymi wakacjami bez lęku o samopoczucie naszego pupila.

Kojce dla psa do mieszkania – wybawieniem dla właściciela szczeniaka

Najczęściej jest poszukiwany przez właścicieli szczeniaków, bo świetnie sprawdzi się w przypadku kiedy musimy nowego członka rodziny zostawić na parę godzin w domu. Kojce dla psa zapewniają sporą przestrzeń, dzięki czemu czworonogi nie męczą się zamknięte w klatce. Dodatkowo kojec ze sklepu MSell24.pl posiada gęstą siatkę boczną, która sprawdzi się również w przypadku naprawdę małych zwierząt. Kojec dla psa do domu przyda się również podczas trenowania psiaka – zarówno przy uczeniu go czystości jak i posłuszeństwa. Kojce dla psa można łatwo transportować oraz szybko składać w razie potrzeby. Dołączony jest do niego specjalny futerał ułatwiający kompaktowe przechowywanie czy przewożenie.

Kojec dla psa - sprytny trickiem hodowcy

Kojec dla psa sprawdzi się również doskonale w przypadku założenia hodowli szczeniąt. Odseparowanie miejsca, w którym można trzymać szczeniaki przywita z ulgą niejeden właściciel. Dlaczego? Dlatego, że zajęcie się kilkoma małymi pieskami i suczką po porodzie to ogromne wyzwanie. Trzeba przede wszystkim zadbać o to, aby wszystkie szczenięta były odpowiednio nakarmione (nie zawsze matce udaje się wykarmić swoje dzieci, najczęściej syte są te najsilniejsze, które wygrywają w walce z rodzeństwem o dostęp do mleka). Dodatkowo już od pierwszych dni hodowca stara się kontrolować załatwianie potrzeb fizjologicznych takich maluchów. Pieski powoli uczą się chodzić, poznają zapachy, zaczynają bawić się zabawkami, a także wiele godzin w ciągu dnia odpoczywają. Do wszystkich wymienionych czynności niezbędna jest przestrzeń. Nie zapominajmy jednak, że często hodowle są prowadzone w domu, w którym po prostu mieszka hodowca. Wobec powyższego niezbędnym okazuje się kojec dla psa do domu, który pomaga odgrodzić przestrzeń życia hodowcy od psiego terenu.

Posłanie dla psa ważniejsze niż ci się wydaje

 Podsumowując – warto zainwestować w odpowiednie poslanie dla psa, aby jednocześnie dbać o jego zdrowie (psychiczne i fizyczne), a tym samym prawidłowy rozwój. Pamiętajmy, że psy przesypiają nawet 12 godzin dziennie. Jeżeli więc połowa psiej doby poświęcana jest na odpoczynek powinniśmy tym bardziej zwrócić uwagę na odpowiednie łóżko dla psa. Sprawdźmy materace ortopedyczne jeżeli obawiamy się o zdrowie jego stawów i kości. Kierujmy się funkcjonalnością i jakością – bardziej niż wyglądem, który cieszy bardziej właściciela niż czworonoga. I nie zapominajmy o najważniejszym – kojec dla dużego psa musi odpowiadać jego rozmiarom podczas prostowania wszystkich kończyn. Nie liczmy, że nasz psiak zwinie się w tak zwany „precel” i mniejsze posłanie mu wystarczy. kojec dla duzego psa musi być po prostu naprawdę sporej wielkości. Inaczej zakup mija się z celem.