• Kategorie
 • Szukaj
 • Drapak i drapaki dla kota - Domek, legowisko, tuba dla Twojego kota

KOTY KOCHAJĄ RUCH - DRAPAKI DLA KOTA

Te zwierzęta, chociaż kojarzą się z miłymi domowymi pupilami, to w rzeczywistości drapieżniki. Polują, a kiedy nie polują trenują polowanie.

Koty szukają w mieszkaniu:

 • miejsca skąd mogą zeskoczyć i wskoczyć
 • miejsca, gdzie mogą się wdrapywać,
 • miejsca, gdzie mogą ćwiczyć walki z innymi kotami.

JEDEN NA GÓRZE, DRUGI NA DOLE

W domu dzikiego zwierzęcia, jakim jest kot niezastąpione są  drapaki dla kota, które pomagają kotom mieszkać w domu lub mieszkaniu i wyładować swoją energię. Dobry drapak dla kota to taki, który ma kilka poziomów, tak aby kot mógł przeskakiwać z jednego, na drugi, wspinać się i obserwować co dzieje się dokoła. Dobry drapak nie musi być drogi, tanie drapaki dla kota bez problemu spełnią oczekiwania kotów, jeśli będą dla nich atrakcyjne.

Dobry drapak to taki, który jest dla kota bezpieczny i atrakcyjny. Bezpieczny, czyli uszyty jest z materiału, który nie jest toksyczny oraz z którego kot nie może wydrapać fragmentów materiału. Koty, podobnie jak psy lubią szarpać i gryźć podczas zabawy.

KOTY LUBIĄ DRAPAĆ

Atrakcyjne kocie drapaki, to takie, które mają kilka poziomów, budkę i np. przyczepioną na sznurku zabawkę, żeby kot nie nudził się na drapaku.

Pamiętać należy także o  podstawowej funkcji drapaka – czyli drapaniu. Drapaki dla kota powinny być zrobione z materiału, który kot będzie chciał drapać. Jest to niezbędna funkcja dla kotów, bo w ten  sposób zwierzęta mogą spiłowywać sobie pazurki. W naturalnych warunkach kot sam usuwa nadmiar pazura, drapiąc o drzewo lub podłoże. Mieszkając w domu, to człowiek musi mu zapewnić możliwość drapania i spiłowywania pazurów.

Drapak powinien być:

 • bezpieczny,
 • funkcjonalny,
 • uszyty z dobrych materiałów,
 • mieć kilka poziomów,
 • mieć co najmniej jedno legowisko,
 • być wyważony (stabilny)

KOTY TO NOCNE ROZRABIAKI

Kocie drapaki powinny być dobrze wyważone i tak skonstruowane, aby kot nie przewrócił drapaka. Upadający drapak może być niebezpieczny, zarówno dla zwierzęcia, jak i dla człowieka. Ważną rolę odgrywa cena. Warto przejrzeć oferty, aby znaleźć tanie drapaki dla kota, które spełniają wszystkie wymagane normy oraz oczekiwania opiekuna kota lub kotów. Kiedy w Twoim domu pojawia się więcej niż jeden kot drapaki dla kota stają się koniecznością, bo to nie tylko świetne miejsce dla kociaków do zabawy, ale także i odpoczynku. Dobry drapak, to radość i dla kotów i dla ich ludzkich towarzyszy. Bawiące się koty, to uspakajający i sprawiający frajdę widok.

ZADBAJ O ZDROWIE SWOJEGO KOTA I DAJ MU ODPOWIEDNIĄ ILOŚĆ RUCHU!

Zdrowy kot, to kot zadbany. Piękna lśniąca sierść i przypiłowane pazurki. W naturalnych warunkach kociaki zdzierają pazury wspinając się, w domu niezbędny jest drapak, a najlepiej drapak XL, a nawet drapak XXL.

KTO MAJĄCY W DOMU KOTA NIE ZNA JEGO NOCNYCH ZABAW?

Pobudka o trzeciej w nocy, bo maluch postanowił się bawić? Albo podarte oparcie kanapy, bo ostre pazurki były już stanowczo za długie? Koty mają swoje potrzeby, a odpowiedzialny opiekun potrafi je zaspokoić.

Kot musi:

 • mieć odpowiednie miejsce do spania,
 • mieć zabawki i miejsce do zabawy
 • mieć odpowiedni drapak,
 • miseczkę do jedzenia i osobną do picia.

DRAPAK – WAŻNA SPRAWA

Jedzenie i picie to oczywistość i nikt już się nad tym nie zastanawia, ale drapak, to rzecz równie ważna, bo kot musi wyładować swoją energię, którą w naturalnym środowisku wyładowuje polując.

Koty są różne i mają róże charaktery. Dla jednego kociaka drapak tuba XXL będzie doskonałym rozwiązaniem, dla innego pełen ciekawostek i zabawek  drapak XL, to będzie to co spełni jego oczekiwania. Najważniejsze jest jednak, aby sprzęt, który kupujesz dla swojego kota był bezpieczny i miał dużo ciekawych zakamarków, zabawek, sznureczków.

DRAPAK DLA KOTA XL

To frajda nie tylko dla kotów, ale i ich opiekunów. Patrzenie na skaczące i bawiące się koty poprawia humor i daje satysfakcję, że robisz coś dobrego dla zdrowia fizycznego i psychicznego swojego kota.

Kiedy w domu pojawia się kolejny kociak, to zamiast jednego mniejszego drapaka możesz postawić drapak dla kota XXL. Na tym urządzeniu gonitwy, zabawy i najbardziej szalone kocie pomysły będą miały szansę się zrealizować.

Duży drapak XXL ma:

 • cztery duże tuby, gdzie kot może odpocząć lub schować,
 • dwa hamaki do leżenia,
 • 2 drabinki,
 • 1 domek,
 • 20 słupków, w tym 13 do drapania,
 • 3 sznurki do zabawy.

KOTY UWIELBIAJĄ TOWARZYSTWO

 Kot szuka interakcji ze swoim opiekunem lub z innymi zwierzętami. Najlepszym sposobem na to jest zabawa, dlatego trzeba kotu zapewnić odpowiednią ilość ruchu i zabawy. Rzucanie piłeczki lub zabawki i jej aportowanie lub zabawa ze specjalną wędką to aktywności, którymi Twój pupil nie pogardzi. Jednak nie zawsze jest czas, aby w ciągu dnia pobawić się z kociakiem, dlatego sznurki, hamaki i platformy drapaka to doskonałe miejsce, żeby Twoje koty miały odpowiednią ilość ruchu i zabawy. Może po nich skakać, bawić się z innym kotem, spać i ćwiczyć polowanie. Kot, który ma odpowiednią ilość ruchu jest zdrowy.

RUCH I SEN – DWIE NAJWAŻNIEJSZE POTRZEBY KOTA

Kociarze doskonale wiedzą, że koty choć są śpiochami, to uwielbiają się bawić i polować. Drapak zapewni im jedno i drugie.

Koty przesypiają większość dnia. Kot może spać od 14 do 16 godzin na dobę. To nie lenistwo. Te zwierzęta oszczędzają energię i ciągle czuwają. Kot budzi się bardzo szybko i od razu jest gotowy do ataku, bez względu na to gdzie się znajduje.

KOTY SĄ ŚWIETNYMI OBSERWATORAMI

Legowisko drapak dla kota to idealne miejsce dla mruczka obserwującego świat z góry. Z pewnością takim prezentem uszczęśliwisz swojego kota. Koty lubią tzw. trzecią przestrzeń, czyli wysokość. Zadbaj o to, aby w domu były półki na które kociak może się wdrapać, albo legowisko z drapakiem dla kota, po którym zwierzak może bezpiecznie skakać, chować się i wdrapywać.  Legowisko i drapak dla kota spełnia kilka niezbędnych funkcji dla prawidłowego rozwoju kotów. Dzięki takiemu drapakowi kot może:

 • wspinać się,
 • skakać po różnych poziomach drapaka
 • chować się w tubach,
 • obserwować z wysokości,
 • drapać.

Koty mają naturalną potrzebę obserwowania tego co się dzieje wokół nich. Same szukają kontaktu z człowiekiem i nie lubią, aby brać je na ręce. Jeśli jednak kot wybrał sobie na miejsce obserwacji legowisko do drapaka, z którego Cię obserwuje, wcale nie oznacza, że unika z Tobą kontaktu, a wręcz przeciwnie. Kot chce być w Twoim towarzystwie, obserwować Cię, ale w tym momencie nie ma ochoty na głaskanie. Legowisko drapak dla kota ma:

 • 3 wygodne platformy obserwacyjne,
 • 5 poziomów z których kot może obserwować otoczenie,
 • 2 domki, w których może się schować,
 • stabilną podstawę, gwarantującą bezpieczeństwo Twojego kota.

Platformy obserwacyjne, które ma drapak dla kota legowisko spełnią podwójną funkcję. Po pierwsze, kot może tam spać, a dla tego zwierzęcia sen jest bardzo ważny. Poza tym kot, który śpi na wysokości czuje się bezpieczniej, bo w każdej chwili może sprawdzić co robią inni domownicy.

Po drugie, platforma jest świetnym miejscem obserwacyjnym i daje możliwość ćwiczenia polowania. Koty są szybkie i zwinne, ale tę zwinność muszą trenować, a drapak legowisko to doskonałe miejsce do tego typu ćwiczeń.

            Drapak legowisko dla kota spełnia także doskonale swoją podstawową funkcję, czyli drapaka. Pokryta sznurem sizalowym konstrukcja pozwala na to, aby kot mógł drapać i ścierać pazury, które szybko rosną, a domowy kociak nie ma gdzie ich zetrzeć. Zanim pupil zniszczy meble pomyśl o tym, aby zapienić mu miejsce do drapania.

KOT LUBI TOWARZYSTWO, ALE INACZEJ NIŻ PIES

Kot chodzi swoimi drogami, ale lubi się bawić i wchodzić w interakcję z człowiekiem. Daj mu najlepsze w możliwych warunków, a odwdzięczy się na swój uroczy, koci sposób.

KOCI TOWARZYSZ ŻYCIA

Mówi się, że to pies jest towarzyski, a kot chodzi swoimi drogami, ale koty to bardzo społeczne zwierzęta. Traktują człowieka jak towarzysza. Reagują na imię. Łatwo to zaobserwować, kiedy w domu jest więcej kotów.

Jeśli w Twoim domu po raz pierwszy pojawia się kot, to pamiętaj o tym, żeby zapewnić mu ruch i zabawę w czasie, kiedy Ciebie nie ma. Dla małego kota doskonały będzie drapak tuba dla kota. Ten drapak ma:

 • 3 otwory, w których kot może spać lub się schować,
 • 3 zabawki-pomponiki na których może trenować polowanie,
 • sznurkowy drapak.

DRAPAK DO NIEWIELKIEGO MIESZKANIA

Drapak tuba doskonale sprawdzi się w niewielkim mieszkaniu, bo ma tylko metr wysokości i jest szeroki na niespełna 40 cm. Każda zabawka, która ma zakamarki, różne poziomy z których koty mogą skakać, jest dla kota urozmaiceniem. Drapak i zabawki to niezbędne akcesoria, żeby mieszkać w symbiozie z kotami. Koty, tak jak ludzie mają swoje charaktery i swoje potrzeby. Jeden kot będzie często przychodził na kolana i będzie chciał się z Tobą bawić, inny za bliskość uzna przebywanie w tym samym pomieszczeniu.

Te zwierzęta są ciekawskie i lubią wyzwania, dlatego tuba drapak dla kota to d