• Kategorie
  • Szukaj
  • Tanie szampony dla psów

Brak produktów do wyświetlenia

Szampony dla psa – dla zdrowia i higieny

Każdy posiadacz psa wie, że to zwierzę się nie poci. Nie wymaga więc tak częstych kąpieli, jak człowiek. Psia sierść pełni jednak szereg ważnych funkcji. Stanowi przede wszystkich ochronę skóry przed czynnikami zewnętrznymi: mrozem, upałem czy brudem. Z czasem przybiera również charakterystyczny, psi zapach, który nie każdemu odpowiada, a nawet staje się nieco tłusta w dotyku. To wszystko może mieć negatywny wpływ na zdrowie Twojego czworonoga. Na skórze mogą pojawiać się stany zapalne, sierść może się stać również siedliskiem bakterii. Dlatego właśnie w każdym psim domu powinny znaleźć się szampony dla psa.

Różne potrzeby – wiele rodzajów szamponów dla psa

Jeśli chodzi o szampony dla psa, tu oferta jest naprawdę szeroka. Jak dobrać kosmetyk najlepszy dla Twojego pupila? Metod jest kilka!

Przede wszystkim możesz wybrać kosmetyk, który uwzględnia rasę i typ sierści. W naszym sklepie znajdziesz szampon dla maltańczyków czy szampon dla yorka – są to kosmetyki, które delikatnie będą pielęgnować ten konkretny typ długiego włosa, ale niekoniecznie się sprawdzą w przypadku zwierząt o krótkiej sierści i bujnym podszerstku.

Możesz zdecydować się na szampon, który ma być skierowany do konkretnej grupy wiekowej. I tak znajdziesz tu np. szampon dla szczeniaka. Szczenięca sierść jest delikatniejsza, bardziej puszysta i przyjemnie pachnie. Powinieneś stosować więc odpowiednią pielęgnację, która dodatkowo nie podrażni delikatnej skóry młodego psa.

W naszej ofercie jest też szeroka gama innych psich szamponów. To np. szampon leczniczy dla psa. W zależności od rodzaju, może pomóc w pozbyciu się pasożytów, łupieżu lub będzie wspierać pielęgnację wrażliwej skóry oraz delikatnej sierści. Oferujemy również szampony wybielające, przeznaczone dla zwierzaków o białym włosie.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się kosmetyki deodoryzujące, które przeznaczone są do usunięcia nieprzyjemnego zapachu. Stosowane są nie tylko do regularnej pielęgnacji, ale również okazjonalnie, w chwilach, w których pupil wytarzał się np. w jakiejś substancji.

Dlaczego warto stosować szampony dla psa?

Każdy pies najlepiej czuje się we własnym zapachu. Wtedy ma poczucie bezpieczeństwa. Wykąpanie go, mogłoby wydawać się pozbawieniem go tej warstwy ochronnej. Niestety, czasem jest to niezbędny proces. Chodzi nie tylko o zachowanie higieny u samego zwierzaka, dzięki czemu pozbędzie się pasożytów, bakterii i innych drobnoustrojów. To również pielęgnacja związana z jego zdrowiem, kondycją jego skóry, łagodzeniem podrażnień.

Stosowanie szamponów ma też wpływ na człowieka. Gdy pies przyjemnie pachnie i jest czysty, odświeżony, to bezpieczniejsze dla domowników. Chodzi nie tylko o doznania węchowe, ale również o zdrowie. Pies przenosi bowiem na sierści mnóstwo brudu i zarazków.

Przyjmuje się, że psa, który mieszka w domu, powinno się kąpać przynajmniej raz na kwartał. Zwierzak, który jednak większość czasu spędza na zewnątrz nie będzie potrzebował tak częstych kąpieli. Warto jednak myć go raz, na jakiś czas, aby w pełni kontrolować jego zdrowie.

Podczas kąpieli należy pamiętać także o odżywkach do sierści. Dzięki nich uzupełniamy pielęgnację. Włos, nawet ten najdłuższy nie będzie się plątać, kołtunić, sierść będzie się lepiej rozczesywać. Wykorzystywana odżywka pozostawi sierść mocną, zdrowia i lśniącą.

Wysoka jakość

W naszym sklepie internetowym znajdziesz preparaty do pielęgnacji zwierząt najwyższej jakości. Stawiamy na produkty uznanych producentów i sprawdzonych marek. Znajdziesz wśród nich m.in. Groomer’s Salon Select, VFCC, Richard’s Organics, Pet Pharmacy czy Happet.