• Kategorie
  • Szukaj
  • Piękne nogi do stołu w stylu loftowym, industrialnym, klasycznym

Nogi do stołu – nieoczywisty element wystroju

Noga do stolu – ważny designerski wybór

Wykończenie wnętrza nowego mieszkania to oprócz farb, mebli, płytek czy kamienia również wszystkie dodatki. To one najczęściej decydują o tym w jakim stylu ostatecznie urządzone zostanie wnętrze. Różany motyw na filiżankach, dzbankach, płytkach i garnkach może świadczyć o ogrodowej pasji pani domu. Surowe betonowe ściany, rynny pełne dekoracyjnych kamyczków czy prosta, metalowa noga do stolu mogą z kolei świadczyć o zamiłowaniu do industrialnego stylu nowego właściciela mieszkania. Lofty w ciągu ostatniego dziesięciolecia stały się jednym z najbardziej pożądanych rozwiązań mieszkaniowych w dużych i średnich miastach. Od wielu sezonów styl industrialny jest na absolutnym topie wśród projektantów wnętrz. Styl industrialny swoje początki datuje na okres recesji połowy XX wieku w Stanach Zjednoczonych. To wtedy w Ameryce upadło wiele zakładów pracy, które pozostawiły po sobie setki, jeśli nie tysiące opuszczonych przestrzeni takich jak fabryki, hale produkcyjne czy magazyny, zazwyczaj zlokalizowane w centrach dużych miast. Początkowo osiedlali się tam artyści, najpierw półlegalnie a potem oficjalnie. Enklawami artystów stawały się pofabryczne tereny słynnych dziś na cały świat dzielnic takich jak Brooklyn czy Soho. Sam Andy Warhol swoją pracownie umiejscowił w dawnej szwalni modystek zajmujących się produkcją kapeluszy. Cechy industrializmu w architekturze takie jak otwarte przestrzenie, gigantyczne okna, surowe ściany i prostota wzbudzają zachwyt swoim minimalizmem. W największych ośrodkach loftowe mieszkania najczęściej budowane są w pofabrycznych budynkach, w nieco mniejszych miejscowościach lofty pojawiają się również w nowym budownictwie. Jednak niezależnie od lokalizacji, pofabryczne wnętrza posiadają niepodrabialny klimat, w którym niemal dotknąć można upływu lat i biegu historii.

Nogi metalowe do stołu nadają pofabrycznego charakteru

Niezależnie od tego czy urządzeniami mieszkanie w pofabrycznym wnętrzu czy w zwykłym bloku – to od nas zależy czy będzie miało industrialny charakter. Wystarczy kilka zasad i wybór surowych dodatków by nadać mieszkaniu loftowego charakteru. Oprócz betonu architektonicznego czy płytek imitujących cegły można postawić na takie delikatne dodatki jak na przykład metalowe nogi do stołu. Malowane proszkowo stalowe nogi do stołu sprawią, że mieszkanie od razu nabierze nieco innego charakteru!

Metalowe nogi do stołu– gdzie kupić?

 

Poszukiwania tego dodatku warto rozpocząć i zakończyć w sklepie M-Sell24h. W ofercie znaleźć można nogi do stołu metalowe wykonane ze stali malowanej proszkowo. Sprawia to, że nogi do stołu loft są łatwe w pielęgnacji. Co więcej, każda noga do stołu industrialna posiada specjalne gumowe podstawki, które uchronią podłogę przed zarysowaniem i dadzą pewność, że stół nie przesunie się w najmniej oczekiwanym momencie. Każdy zestaw zawiera dwie nogi metalowe do stołu, cztery podstawki i specjalny materiał montażowy do blatów, dzięki któremu bez problemu zamontujemy nogi do stolu loft.