• Kategorie
  • Szukaj
  • Stojaki na noże - bloki na noże w dobrej cenie

Brak produktów do wyświetlenia

Dobry stojak na noże

Blok na noże – świetny sposób na przechowywanie

Niezależnie czy jesteś profesjonalnym szefem kuchni czy amatorem, który swoje umiejętności szlifuje w domowym zaciszu – gotując powinieneś stawiać na artykuły najwyższej jakości. Warzywa i owoce z pewnego źródła, do tego zdrowe mięso pochodzące z najlepszych hodowli i rzeźni czy świeże przyprawy to tylko wierzchołek góry lodowej produktów, które powinno się stosować w czasie gotowania. Równie ważne jest odpowiednie przechowywanie wszystkich artykułów spożywczych tak by nie traciły swoich walorów i wartości odżywczych. Nie ma żadnego uzasadnienia, dla którego te zasady nie znalazłyby zastosowania również przy wyborze oraz obsłudze sprzętów i kuchennych przyrządów. Warto więc stawiać na wysokiej jakości garnki, brytfanny i patelnie. Równie ważne są dobrej klasy noże, które powinny być również odpowiednio przechowywane. Dlatego warto zainwestować w dobry stojak na noże.

Noże w bloku – zestaw idealny

Poszukując dobrych noży do używania w domowej kuchni – należy zwrócić uwagę na kilka cech, które wyróżniają najwyższą jakość. Dobry nóż wykonany jest najczęściej ze stali nierdzewnej o wysokiej zawartości węgla. Istotną cechą tej stali jest fakt, że jest odporna na wszelkiego rodzaju zadrapania, zarysowania, charakteryzuje się zwiększoną odpornością na ścieranie i korozję. Nożew bloku powinny być przeznaczone do wielu zadań. Dobrze by noże kuchenne w bloku miały około siedmiu elementów. Taki zestaw świetnie nada się do porcjowania mięsa i ryb, dobrze sprawi się przy krojeniu pieczywa oraz obieraniu i siekaniu warzyw.

Jak przechowywać ostrza? Blok do noży!

Niestety nawet najbardziej odporna i twarda stal nierdzewna jest narażona na uszkodzenia. Mogą one sprawić, że noże stracą na swojej ostrości a tym samym na swojej skuteczności w pracach kuchenny. Warto więc przechowywać je w odpowiednim miejscu takim jak stojak do noży. Stojak na noże powinien być przede wszystkim stabilny. Nie ma nic gorszego dla ostrza niż upadek z dużej wysokości i jego wygięcie. Co więcej, blok na noże musi zapewniać miejsce nawet najdłuższym ostrzom.

Gdzie znaleźć dobrystojak do noży?

 

Bogatą ofertę stojaków na noże znaleźć można w msell24h.pl. W ofercie tego sklepu internetowego znajdują się eleganckie i stabilne stojaki i bloki na noże. Dostępne są również pełne zestawy! Noże w bloku oferowane przez msell24h.pl są produkowane przez renomowane firmy takie jak KingHoff czy Berlinger.