• Kategorie
  • Szukaj
  • Ekspandery / Expandery - Trening, fitness

Brak produktów do wyświetlenia

Ekspandery – ponadczasowy sprzęt do ćwiczeń

Mogłoby się wydawać, że ekspandery lata chwały mają już za sobą. Cieszyły się bowiem szerokim zainteresowaniem przede wszystkim w latach ’80 i ’90. Później zaczęły wypierać je z siłowni bardziej zaawansowane i nowocześniejsze sprzęty.

Ekspander treningowy to przyrząd do ćwiczeń, który charakteryzuje się niewielkim rozmiarem. Składa się w dwóch rączek oraz sprężyn lub gum, odpowiadających za ich połączenie. Trening z jego wykorzystaniem polega na rozciąganiu urządzenia. Ekspander fitness mimo prostej budowy, znajduje szereg zastosowań podczas ćwiczeń.

Dziś, ekspander to raczej rzadko dostępny sprzęt w siłowni. Nie oznacza to jednak, że nie wzbudza zainteresowania. Coraz częściej po urządzenie sięgają osoby trenujące w domu i na świeżym powietrzu. Okazuje się bowiem, że jeden taki sprzęt potrafi zastąpić wiele innych urządzeń, a zajmuje niewiele miejsca i do tego jest poręczny. Z jego pomocą możesz wytrenować niemal wszystkie partie mięśni!

W naszej ofercie znajdziesz ekspander gumowy oraz metalowy. Ich kształty, kolory oraz wygląd znacznie się od siebie różnią. Nowoczesny ekspander do ćwiczeń może przenieść Twoje treningi na zupełnie nowy poziom.

Expandery do ćwiczeń – jak trenować?

Przede wszystkim należy zacząć od doboru sprzętu odpowiadającego Twoim potrzebom oraz warunkom fizycznym. Ekspander z uchwytami dopasowuje się do wzrostu osoby ćwiczącej. Te dłuższe – przeznaczone są dla osób wyższych, a krótsze – dla tych niższych. Warte uwagi są też linki, łączące uchwyty, które mają stawiać opór. Należy zwrócić uwagę na to, jak duży opór zapewniają oraz na to, czy ich liczbę można modyfikować w zależności od potrzeb. Nasze sklep oferuje takie ekspandery gumowe.

Guma ekspander może służyć do treningu praktycznie wszystkich partii mięśni. Sprzęt polecany jest przede wszystkim tym osobom, które dopiero zaczynają swoje treningi siłowe i zależy im na tym, aby jedno urządzenie umożliwiało wykonywanie różnorodnych ćwiczeń. Expander gumowy można rozciągać trzymając uchwyty w dłoniach lub zahaczając jeden z nich o stopę. To najpopularniejsze metody ćwiczeń przy wykorzystaniu tego sprzętu.

Jeśli chcesz, aby wykonywane przez Ciebie przysiady przynosiły lepsze efekty, wykorzystaj w tym celu ekspander na nogi. Środek gumy zaczep o stopy, a uchwyty sprzętu weź w dłonie, przy wyprostowanej sylwetce. To pozycja wyjściowa do wykonywania przysiadów.

Najbardziej znanym ćwiczeniem, wykorzystującym expander gumowy jest trening klatki piersiowej. W tym celu chwyć uchwyty ekspandera w wyprostowane w łokciach ręce i zacznij rozciągać gumy przed sobą, na wysokości klatki piersiowej.

Jeśli pragniesz zadbać o biceps wystarczy, że gumy ekspandery zahaczysz o jedną ze stóp. Wtedy oba uchwyty należy chwycić w jedną dłoń i uginać rękę w łokciu, rozciągając linki, stawiające opór.

Przy wykonywaniu ćwiczeń należy pamiętać o zachowaniu zasad bezpieczeństwa. Każdy trening powinna poprzedzać krótka rozgrzewka, która przygotuje Twoje ciało do wysiłku fizycznego. Na koniec warto rozciągnąć napięte mięśnie i wyciszyć ciało po intensywnych ćwiczeniach. Dzięki temu regeneracja przebiegnie o wiele sprawniej i zmniejszysz ryzyko wystąpienia ewentualnych kontuzji.

Jakie zalety posiada ekspander?

Niezależnie od tego, czy postawisz na ekspander metalowy czy ekspander guma, przyrząd ten posiada wiele zalet. Zapewnia on przede wszystkim efektywny trening w każdych warunkach. Przyrząd jest niewielki i nie zajmuje wiele miejsca. Dlatego właśnie doceniany jest przede wszystkim przez osoby, które trenują w zaciszu domowym. Potrafi on zastąpić wiele sprzętów dobrze znanych z siłowni. Mowa tu nie tylko o hantlach, ale i o drążku, a nawet sztandze! Ekspander metalowy pozwala skłonić mięśnie do nieustannej pracy, ponieważ rozciąganie sprężyn lub gum odbywać się powinno powoli, tak jak i zbliżanie ich do siebie. Dzięki temu można wypracować wytrzymałość oraz siłę, co przydaje się szczególnie tym osobom, które pracują nad wyrzeźbieniem sylwetki.

Ćwiczenie z ekspanderami przynosi również korzyści zdrowotne i może pomóc w powrocie do pełnej sprawności. Z tego względu sprzęty te cenione są przez fizjoterapeutów i rehabilitantów.

Ekspandery są lekkie i niewielkie. Dlatego właśnie możesz zabrać je ze sobą wszędzie, niezależnie od tego czy planujesz trening w plenerze, czy wybierasz się w podróż służbową lub na urlop. Ćwiczenia z jego pomocą możesz wykonywać nawet w pokoju hotelowym.

Ekspander fitness łatwo jest utrzymać w czystości. Sprzęt możesz czyścić specjalnymi detergentami przeznaczonymi dla tego typu akcesoriów, które dodatkowo zapewnią dezynfekcję lub postawić na domowe czyszczenie płynem i wilgotną szmatką – pamiętaj jednak, aby zawsze wytrzeć ekspander do sucha.

 

Ekspander cena nie jest wysoka. Nasz sklep przygotował konkurencyjną ofertę, dzięki której tę mini siłownię możesz mieć we własnym domu już za kilkanaście złotych. Jeśli masz jakieś pytania lub nie wiesz jak wybrać ekspander, który będzie odpowiadać Twoim potrzebom – skontaktuj się z nami, a chętnie pomożemy Ci dokonać najlepszego zakupu!