• Kategorie
  • Szukaj
  • Maszyny do cardio / kardio - Trening tlenowy w domowym zaciszu!

Brak produktów do wyświetlenia

Trening cardio, który wpływa na zdrowie

Trening wytrzymałościowy, zwany również treningiem kardio, to najlepszy sposób na poprawę wydolności układu krążenia. Regularne jeżdżenie na rowerze, bieganie czy intensywne pływanie, zwiększają kondycję i poprawiają ogólne możliwości organizmu. Dzięki używaniu maszyny cardio możemy pożegnać się z zadyszką podczas wychodzenia po schodach a osoby, które wykonują ćwiczenia wytrzymałościowe mogą pochwalić się mniejszym procentem tkanki tłuszczowej w organizmie. Co więcej, jak zgodnie twierdzą lekarze, osoby zażywające jakiejkolwiek aktywności fizycznej mogą się również pochwalić lepszym zdrowiem. By kardio było skuteczne – musi być regularnie wykonywane. Specjaliści są zgodni, że trening, który wzmocni ciało musi być przeprowadzany co najmniej trzy razy w tygodniu, a jedna sesja nie może być krótsza niż trzydzieści minut. By zapanować nad planem treningowym warto stosować nowoczesne rozwiązania, które np.: liczą czas, kalorie czy dystans takie jak maszyny do kardio

Gdzie ćwiczyć? Maszyny cardio!

Sesja treningowa cardio powinna być regularnie przeprowadzana przez wszystkich, którzy cenią sobie dobre zdrowie. Nad kondycją zadbać można w klubie fitness, w parku, na alejkach, na basenie czy na siłowni. Dla tych, którzy jednak wolą ćwiczyć w domowym zaciszu – nasz sklep posiada specjalną ofertę. Nasze maszyny do cardio w domu to inwestycja, która szybko się zwróci! 

Jak spalać tłuszcz i budować swoją kondycję?

Do spalania tkanki tłuszczowej i poprawiania kondycji organizmu w domu, najlepiej sprawdzają się specjalne maszyny cardio. W warunkach domowych bieżnie, rowerki, orbitreki czy wioślarze potrafią zdziałać cuda – a jednocześnie nie zajmują wiele miejsca i nie sprawiają, że wnętrze staje się zagracone. Decydując się na zakup maszyny do cardio w domu, warto wybrać ten rodzaj ćwiczeń, który będzie nam sprawiał przyjemność a jednocześnie pozwoli na osiągnięcie założonych celów treningowych. Nasza szeroka oferta, jeśli chodzi o maszyny treningowe sprawia, że z powodzeniem można ćwiczyć w przyjemnych domowych warunkach, bez kompleksów i w dogodnym czasie. 

Jakie maszyny do kardio wybrać?

Na bieżni elektrycznej można chodzić albo biegać. Dobrej klasy maszyny cardio, które znaleźć można w naszym sklepie posiadają zmienny kąt nachylenia co będzie odwzorowywać warunki podczas spaceru pod górę. Wiele urządzeń posiada również gotowe programy, które znacznie ułatwiają zapracowanym osobom, wybranie dobrego celu treningowego. Stacjonarne rowery to z kolei maszyny treningowe, które są najpopularniejszymi domowymi sprzętami sportowymi. Klasyczny rowerek treningowy jest niewielki i pozwala regularnie trenować w warunkach domowych. Wśród tych maszyn do cardio w domu zwrócić uwagę można na modele magnetyczne, które są bardzo ciche, dzięki czemu można podczas ćwiczeń oglądać telewizję. Równie efektywny trening odbywać może się na orbitreku. Te maszyny do cardio gwarantują mniejsze obciążenie stawów, więc idealnie nadają się dla osób z nadwagą lub urazami stanów Oprócz nóg, maszyny treningowe typu orbitrek, pozwalają również wyrzeźbić ramiona, które intensywnie pracują podczas ćwiczeń.