• Kategorie
  • Szukaj
  • Wiertła do wiertnicy ogrodowej w dobrej cenie

Zestaw przedłużek do KORON wiertnicy 3szt Zwiększy możliwości WIERTNICY. Pozwoli na wywiercenie jeszcze głębszych otworów. Wykonane z wysokiej jakości stali. Wier...
129.00
szt. Do przechowalni

Niezbędnik ogrodnika – wiertła ślimakowe

Wiertła ślimakowe do wiertnicy ułatwiające nasadzenia

Prace ogrodowe wymagają nie tylko dużego samozaparcia i dyscypliny, ale wiążą się również z dużymi nakładami finansowymi. Praktycznie wszystkie czynności jakie musimy wykonywać w ogrodzie wymagają specjalistycznego sprzętu. Dlatego zazwyczaj „park maszynowy” każdego ogrodnika-amatora z czasem zaczyna przypominać wyposażenie profesjonalnej firmy zajmującej się pielęgnacją ogrodów. Zazwyczaj zaczyna się niewinnie od zakupy kosiarki elektrycznej i zwykłej podkaszarki. Potem przychodzi czas na nożyce, sekatory i łopaty a kończy się na specjalistycznym sprzęcie takim jak na przykład wertykulator służący do napowietrzania i oczyszczania trawników z mchu, chwastów oraz starej trawy lub wiertnicy, której do działania niezbędne są wiertła ślimakowe. Wiertnica przydaje się w pracach ogrodniczych polegających głównie na nowych nasadzeniach przeprowadzanych najczęściej wiosną i późną jesienią.

Idzie wiosna – czas na wiertła ślimakowe

Budząca się do życia natura sprawia, że wiosna staje się najlepszym czasem na sadzenie nowych roślin w ogrodzie. Idealnie nadaje się do tego pierwsza połowa sezonu, wtedy bowiem nowe rośliny mają dużo czasu na aklimatyzację w nowym miejscu. Botanicy są zgodni, że musi ona przyzwyczaić się do nowego miejsca. Każda roślina ciężko znosi zimę – to dla nich ekstremalny czas, dlatego im lepiej roślina poczuje się w nowym miejscu, im mocniej wykształci system korzeniowy, tym większe szanse ma na przetrwanie najtrudniejszego okresu. Sadzenie nowych lokatorów przydomowego ogrodu wiąże się jednak z ryzykiem. Niektóre rośliny odchorowują przesadzanie a takie choroby trudno zdiagnozować. Przez rok a nawet dwa, roślina może być osłabiona, słabo rosnąć a do tego być podatna na ataki szkodników. Dużym okazom można ułatwić ten proces korzystając z odpowiednich wiertnic wyposażonych w wiertła ślimakoweWiertła ślimakowe do wiertnicy są przeznaczone do pracy w różnego rodzaju podłożach. Dadzą sobie radę nawet ze zbitą gliną. Wystarczy jedynie by dobrać szybkość obrotów do rodzaju podłoża, w którym będziemy sadzić na przykład drzewka owocowe.

Wiertła ślimakowe do wiertnicy – nie tylko do roślin

 

Warto pamiętać, że wiertnice i wiertła ślimakowe przydają się nie tylko w pracach ogrodowych. To doskonały zakup, jeśli dopiero urządzamy nasze podwórko i na przykład stawiamy nowe ogrodzenie. Ich cylindryczny kształt w połączeniu z mocą silnika wiertnicy to również doskonały sprzęt dla wędkarzy lubujących się w wędkarstwie pod lodowym. Użytkowanie wiertnicy i wiertła ślimakowego wymaga doświadczenia. W czasie pracy mogą pojawiać się drgania i wibracje w miejscu trzymania urządzenia. Dlatego, warto postawić na fachowców lub zaopatrzyć się w dodatkowe wyposażenie takie jak amortyzator, który skompensuje drgania i sprawi, że wiertła ślimakowe będą pracowały bezproblemowo. Warto też zwrócić uwagę na ciężar urządzenia.