• Kategorie
  • Szukaj
  • Transportery samochodowe dla psa w najlepszej cenie

Rampa dla psa umożliwiająca łagodne wejście/wyjście do/z samochodu bądź schody.
150.00
szt. Do przechowalni
130.00
szt. Do przechowalni
Rampa dla psa ułatwia czworonożnym przyjaciołom wsiadanie i wysiadanie z samochodu. Specjalnie dla starszych lub małych psów  ten typ wejścia i wyjścia jest ba...

Transporter dla psa

Każdy posiadacz zwierzaka, wyczulony na jego potrzeby pragnie zapewnić swojemu pupilowi maksimum wygody i bezpieczeństwa. Właściciele psów wiedzą z jak ogromną odpowiedzialnością wiąże się opieka nad nimi. Z psem wychodzi się na regularne spacery, mniej lub bardziej intensywne, udaje się na wizyty weterynaryjne, jeździ się autem i pojazdami komunikacji publicznej, dlatego też zalecane jest posiadanie takiego szczególnego akcesorium jak transporter dla psa.

Transportery dla psa- jak wybierać?

Transporter do samochodu dla psa sprawdza się idealnie w podróży, niezależnie od tego jak długo ona trwa. Rynek jest niezwykle bogaty w ofertę klatek transportowych dla małych i dla dużych psów, warto więc przyjrzeć im się trochę bliżej.

Należy ustalić przede wszystkim częstotliwość z jaką będziemy ją użytkować

Transporter dla psa do samochodu wykonany z plastiku, doskonale sprawdzi się w przypadku małych i średnich psów. Transporter dla małego psa to lekki sprzęt, który bez trudu będzie można przenieść, włożyć do auta i z niego wyjąć, a także przymocować do siedzeń lub specjalnych haczyków w bagażniku. Tego typu klatka dla psa do samochodu wyposażona jest w metalowe, kratowane drzwiczki, dzięki którym pupil nie wydostanie się na zewnątrz a jednocześnie widzi co się wokół niego dzieje. Dzięki tym drzwiczkom oraz otworom wentylacyjnym umieszczonym w pokrywie, transporter dla psa zapewnia bezpieczną cyrkulację powietrza, co jest istotne, zwłaszcza gdy pies ze stresu lub gorąca intensywnie ziaje. Zianie pomaga psu utrzymać właściwą temperaturę ciała.

Klatka do samochodu dla psa musi mieć właściwy rozmiar, aby nasz pupil mógł przyjąć jak najwygodniejszą dla niego pozycję, co również przyczyni się do zmniejszenia czynnika stresu. Na uwadze należy mieć też to, że transporter dla psa do samolotu musi posiadać odpowiedni certyfikat.

Przewożenie psa w samochodzie- podstawowe zasady

Ludzie zapinają w pojeździe pasy bezpieczeństwa, nie są one jednak przystosowane do budowy ciała naszych czworonogów, dlatego ich używanie nie jest zbyt bezpieczne dla nich. Dlatego właśnie powinno się wykorzystywać transporter dla psa do auta, który zapewni naszemu zwierzęciu maksimum ochrony w sytuacji kryzysowej, ale też zapobiegnie niekontrolowanemu przemieszczaniu się psa w aucie.

Przewożenie psa w aucie to proces, który może być łatwy i przyjemny, jeśli sami go sobie nie utrudnimy, pamiętajmy więc, by pies był zrelaksowany przed podróżą. Dobrze jest więc wybiegać psa na spacerze, zanim wsadzimy go do auta oraz dopilnowanie, by załatwił swoje potrzeby fizjologiczne, unikniemy wtedy przykrych niespodzianek w transporterze. Niezwykle ważne jest również żeby pies napił się przed trasą wody, jednak przez kilka godzin ją poprzedzających nie zaleca się karmienia zwierzaka. W przeciwnym razie treść żołądka może się cofnąć podczas ostrych zakrętów lub na wyboistej drodze. Odradza się także karmienie psa w trakcie jazdy, aby uniknąć zadławienia lub zwrócenia pokarmu, zaś poić psa powinno się tylko na postojach.

Transport psa w samochodzie to również dbałość o temperaturę w aucie. Nie może być ona zbyt wysoka, otwórzmy okna lub włączmy klimatyzację z opcją nawiewu na tył.

Transportery dla psów to doskonały sposób, żeby uniknąć sytuacji, gdy nasz pupil wystawia pysk przez okno, choćby w celu ochłodzenia. To niebezpieczna sytuacja, w której zwierzę może zahaczyć o coś głową, lub coś może go uderzyć wystrzeliwując spod kół innego auta.

Często postoje w trakcie dłuższej podróży to opcja świetna nie tylko dla ludzi, ale też dla zwierząt. Powinno się go robić średnio co dwie godziny, czworonóg opuści kontener dla psa, będzie mógł się napić, rozprostować łapy, wybiegać ewentualny stres i znudzenie, zrelaksuje się.

Przewóz psa- przepisy

Prawo w Polsce nie reguluje szczegółowo zasad, jakich trzeba przestrzegać decydując się na przewóz psa w samochodzie, jedynie, że ma się to odbywać w sposób bezpieczny i zwierzę ma nie zasłaniać widoczności kierowcy.

Pamiętajmy też, że nie wolno zostawiać psa samego w samochodzie pod żadnym pozorem, szczególnie w upalne dni.

Gdzie kupićtransporter samochodowy dla psa

Kiedy już wiemy jak powinno się przewozić czworonoga w sposób bezpieczny i komfortowy należy wybrać odpowiednie miejsce, by kupić transporter. Mnóstwo sklepów zoologicznych stacjonarnych oraz sklepów internetowych ma w swojej ofercie produkty, które sprawią, że transport psa będzie zgodny z normami i zasadami. Sklep MSell24h, charakteryzujący się szybką wysyłką i wysoką jakością produktów w atrakcyjnych cenach, proponuje wysokiej klasy klatki do transportu w kilku różnych kolorach. Oferujemy też transporter dla psa na kółkach oraz transporter dla szczeniaka.

 

Dzięki nam transport psów będzie łatwy i przyjemny, a kierowca pojazdu będzie mógł bez przeszkód skoncentrować się na jeździe, nie zaś na pilnowaniu swojego czworonożnego towarzysza.