• Kategorie
  • Szukaj
  • Tani żwirek silikonowy dla kota w sklepie mSell

Brak produktów do wyświetlenia

Żwirek silikonowy dla świeżości i higieny

Każdy właściciel kota doskonale wie, jak ważna w życiu tego zwierzęcia jest higiena. Koty często się myją, dbają o czystość, a niektóre nie załatwią nawet potrzeb do kuwety, która wymagałaby już posprzątania. Dlatego właśnie dobrze jest zaopatrzyć się w żwirek. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów tego wkładu. Jednym z najpopularniejszych jest zwirek silikonowy.

Kuweta jest obowiązkowym produktem w domu każdego kociarza. Powinna znaleźć się w ustronnym miejscu, na przykład w toalecie. Kot powinien mieć do niej swobodny dostęp. Zadbaj o to, aby umieścić ją z dala od legowiska – zwierzak nie będzie załatwiał potrzeb fizjologicznych tam, gdzie sypia. Do jej wnętrza wsyp wybrany rodzaj żwirku. Specjaliści gorąco polecają piasek silikonowy dla kota.

Dlaczego nie naturalny piasek?

Wiele osób zastanawia się, dlaczego do kuwety powinien trafić żwirek silikonowy dla kota, a nie zwykły, naturalny piasek? To, co naturalne wydaje się być lepsze. Niestety, tradycyjny piasek ma szereg wad. Przede wszystkim nie pochłania zapachów, przez co w całym domu zacznie unosić się nieprzyjemna woń. Po drugie, należy go nieustannie czyścić i często wymieniać. Po trzecie, kot będzie roznosić go na swoich łapach po całym mieszkaniu. Przez to podłoga będzie nieustannie brudna, a do tego trafią na nią resztki odchodów, które wsiąkły w piasek.

Żwirek dla kota silikonowy to o wiele lepsze rozwiązanie. To drobny granulat, który poniekąd kojarzy się z piaskiem lub tłuczonym szkłem. Jest twardy, w dotyku przypomina plastik. Powstaje z substancji zwanej silikatem. Jedną z głównych zalet silikatu jest jego chłonność. Oznacza to, że nie będziesz zmuszany do częstej wymiany żwirku. Produkt ten pochłania też zapach, dzięki czemu w domu nie będzie utrzymywać się uporczywa, nieprzyjemna woń. Dzięki temu Twój kot będzie chętnie korzystać z kuwety nawet wielokrotnie.

Silikonowy żwirek dla kota nie musi być wymieniany codziennie. Tego typu produkt należy wymieniać co 2-3 tygodni. W tym czasie silikat będzie powoli tracić swoje właściwości i przybierze żółtawy odcień. Będzie to znak, że nadszedł czas na odświeżenie kuwety i wymianę jej zawartości.

Masz kota? Nie czuć!

Wiele osób twierdzi, że obecność kotów można rozpoznać od progu, po zapachu panującym w domu. Żwirek silikatowy zwiedzie ich nosy! Dzięki swoim chłonnym właściwościom pochłania nie tylko płyny, ale także ich przykry zapach. Nie będziesz musiał maskować go odświeżaczami powietrza, aby cieszyć się świeżością. Należy jednocześnie pamiętać, aby nieczystości stałe na bieżąco usuwać za pomocą łopatki.

Decydując się na zwirek silikatowy po prostu obserwuj kuwetę. Zmiana koloru piasku przypomni Ci o konieczności wymiany jej zawartości.

Bardzo ważne jest również to, że żwirek silikonowy drobny nie roznosi się po domu tak, jak zwykły piasek. Jego ziarenka nie przyczepiają się tak mocno do kocich łap. Jeśli Twój pupil go rozsypie przy kuwecie – bez problemu posprzątasz drobiny przy pomocy zmiotki i szufelki lub odkurzacza. Nie będzie osiadać w fugach, między kafelkami.

Piasek silikonowy dla kota – jak zachęcić zwierzę do użytkowania?

Jeśli w tej chwili korzystasz z innego piasku, nie powinieneś od razu wymienić całej zawartości kuwety. Koty są zwierzętami, które nie przepadają za zmianami. Należy więc wprowadzać je stopniowo. Nawet między poszczególnymi markami, żwirek silikonowy drobny może różnić się dla zwierzęcia m.in. grubością czy zapachem.

Żwirek silikonowy do toalety dla kota powinno się na początku zmieszać z produktem stosowanym dotychczas. Dzięki temu kot nie dozna szoku i nadal będzie kojarzyć kuwetę z miejscem, w którym załatwia swoje potrzeby. Dopiero przy kolejnym sprzątaniu można użyć już w pełni nowego produktu.

Przyjazny środowisku

Silikonowy żwirek nie jest wykonany z plastiku. Silikat jest substancją, która występuje w środowisku naturalnym. Oferowane przez nas żwirki powstają z krzemionki SiO2. Oznacza to, że nie będzie on rozkładać się przez miliony lat. To produkt w pełni biodegradowalny.

Weź jeden na próbę lub zrób od razu zapas!

W naszym sklepie internetowym możesz kupić żwirek marki Happet. To producent doceniany przez wielu kociarzy. Produkuje nie tylko piaski do kuwet, ale także np. kocie smakołyki, zabawki czy akcesoria dla kotów. Jeden worek żwirku silikonowego zawiera 1,6 kg produktu. Kupując taką ilość wypróbujesz nowy wkład do kuwety i sprawdzisz, czy Twój kot go zaakceptuje. Jeśli natomiast zdecydujesz się na stałe stosować tego typu piasek silikonowy dla kota, warto zainwestować w opakowanie zbiorcze, dzięki czemu zaoszczędzisz! Znajdziesz w nim 8 worków, po 1,6 kg każdy.