• Kategorie
  • Szukaj
  • Tanie kamienie grzewcze do terrarium

Brak produktów do wyświetlenia

Czego potrzeba początkującemu terraryście? Kamień grzewczy do terrarium!

Posiadanie egzotycznego zwierzaka w domu wiąże się z wieloma obowiązkami i niemałymi środkami finansowymi. Mało kto przed zakupem żółwia, agamy czy ptasznika zdaje sobie sprawę, że nie wystarczy kupić terrarium czy wiwarium i regularnie poić czy karmić podopiecznego. Egzotyczne zwierzęta posiadają szereg wymagań, które niespełnione powodują, że zwierzęta te szybko tracą wigor, zdrowie i często przedwcześnie zdychają. W zależności od gatunku z jakim zaczynamy naszą przygodę w terrarystyką, tak będzie się różnić wyposażenie naszego terrarium. Jedne gatunki nie tolerują wysokiej temperatury, jedne desperacko jej potrzebują, niektóre wolą podłoże z piasku, inne świetnie czują się na podsypce z kamieni. To dlatego tak ważne jest sprawdzenie przed zakupem – czego dokładnie będzie potrzebować nasz nowy egzotyczny przyjaciel.

Kamien grzewczy terrarium – obowiązek właściciela gada

Terrarium jest pomieszczeniem do przetrzymywania niewielkich zwierzaków egzotycznych oraz roślin w warunkach, które są najbardziej zbliżone do naturalnych. W terrarium najczęściej hodujemy niewielkie zwierzęta lądowe jak na przykład jaszczurki. Jednym z niezbędnych elementów każdego terrarium jest odpowiednie ogrzewanie. Pozwala ono na utrzymanie jaszczurki czy innego gada w dobrym zdrowiu. Warto pamiętać, że w naturalnym środowisku gady wiele czasu spędzając wygrzewając się na słońcu – to dlatego niezbędne będą odpowiednie żarówki czy też lampy grzewcze. W terrarium musi również panować odpowiednia temperatura, którą najczęściej zapewnia się matą lub kablami grzewczymi. Jaszczurki takie jak na przykład agamy wymagają również tzw. wysp ciepła, gdzie temperatura będzie kilka stopni wyższa od tej panującej w otoczeniu. Najłatwiejszym sposobem na stworzenie takiego miejsca będzie postawienie na kamień grzewczy do terrarium. Będzie on również stanowił dodatkową formę podniesienia temperatury w terrarium.

Kamień grzewczy do terrarium od M-sell24h

Kamien grzewczy terrarium od M-sell24h stanowi piękną i naturalną ozdobę każdego terrarium. Dostępne w naszej ofercie kamienie posiadają różne wielkości, ale wszystkie posiadają również wysoką efektywność energetyczną i stosunkowo mały pobór mocy. Nie musimy się więc obawiać, że nasze terrarium znacząco zwiększy wysokość rachunków za prąd. Kamień grzewczy do terrarium proponowany przez nasz sklep z wyglądu przypomina pień ściętego drzewa w nagrzanym słońcu. Ten naturalny wygląd sprawia, że kamien grzewczy terrarium pasuje kolorystyką do niemal każdego wnętrza ale również zwraca uwagę różnych gatunków gadów. Zwierzęta te są zmiennocieplne, co oznacza, że potrzebują one zewnętrznych źródeł ciepła, które pozwalają im na odpowiednią termoregulację. Większość gadów aktywnych jest szczególnie nocą, w dzień uwielbiają się wygrzewać na kamieniach oddających przez kilka godzin ciepło słoneczne. Prawidłowa termoregulacja węży czy jaszczurek jest niezbędna dla ich prawidłowego metabolizmu i dobrego trawienia – co oznacza, że kupując kamień grzewczy do terrarium pomagamy im utrzymać się w dobrym zdrowiu. Kamien grzewczy terrarium zapewnia więc zwierzęciu najlepsze warunki do rozwoju a także sprawia, że nasz egzotyk będzie zadowolony. Kamień grzewczy do terrarium oferowany w M-sell24h spełnia najwyższe standardy bezpieczeństwa. Jest wykonany ze specjalnego materiału przewodzącego ciepło, który dodatkowo jest nietoksyczny i wodoodporny. Jaszczurka, która przed chwilą wykąpała się w oczku wodnym w terrarium nie będzie w stanie go uszkodzić! Budowa kamienia również została przystosowana do spełniania funkcji wyspy ciepła, bowiem równomiernie dystrybuuje ciepło. Nasz kamien grzewczy terrarium rozgrzewa się do temperatur w zakresie od 32 do 42 stopni Celsjusza i jest dostępny w kilku rozmiarach, tak by dobrać go odpowiednio do wielkości mieszkańca terrarium!