• Kategorie
  • Szukaj
  • Garnki do tradycyjnego gotowania oraz na indkucję

Brak produktów do wyświetlenia

Garnki do gotowania na parze i zestaw garnków– dobry sposób na zdrowe jedzenie

Zestaw garnków potrzebny od zaraz

Nie ma chyba kuchni, która mogłaby funkcjonować bez odpowiedniego wyposażenia. Nie ma znaczenia czy mówimy o profesjonalnej kuchni w restauracji czy hotelu, czy o małym aneksie kuchennym w kawalerce w centrum miasta. Zestaw garnków to punkt obowiązkowy! Warto do swojej kuchni kupić kilka rodzajów garnków, tak by sprostać wielu rożnym przepisom. Wśród gąszczu różnych produktów do przygotowywania posiłków, warto zapatrzyć się w garnki do gotowania na parze. Przyrządzanie potraw w ten sposób ma wiele zalet w porównaniu to gotowania tradycyjnymi metodami. Po pierwsze, pozwoli nam zachować zdecydowaną większość witamin i minerałów, na czele z witaminami z gruby B czy nietrwałą witaminą C, która ulega rozpadowi pod wpływem bardziej wysokiej temperatury. Garnki do gotowania na parze są skonstruowane w ten sposób, by minimalizować straty tych mikroelementów. A w czasie zwykłego, tradycyjnego gotowania możemy ich stracić nawet połowę! Wśród zalet gotowania na parze należy również wymienić fakt, że dania przygotowane w ten sposób są lekkostrawne i mniej kaloryczne. Dlatego świetnie nadają się dla osób, które na przykład nie tolerują ciężkich potraw. Garnki do gotowania na parze wspaniale przygotują nie tylko dania, ale również same warzywa. Przygotowane w ten sposób produkty będą soczyste i jędrne, nie stracą na swojej sprężystości tak jak przy tradycyjnym gotowaniu. Co równie ważne, dobre garnki do gotowania na parze oszczędzą nam czas potrzeby do przygotowania posiłku. Warstwowe ułożenie produktów sprawi, że cały posiłek zostanie przyrządzony w jednym naczyniu w jednym czasie. Garnki do gotowania na parze to świetne rozwiązanie dla osób zabieganych – bo gotowanie trwa o wiele krócej!

Garnki emaliowane – by potrawy dochodziły stopniowo i równo.

Gdy jednak nasi goście lub domownicy nie przepadają za gotowaniem na parze – nasze garnki do gotowania na parze muszą iść w odstawkę. Do tradycyjnego gotowania świetnie nadadzą się garnki emaliowane lub garnki żeliwne. Ten rodzaj naczyń doskonale zmagazynuje ciepło z kuchenki i sprawi, że nasze potrawy będą gotowały się równomiernie a ciepło będzie rozprowadzane stopniowo. Garnki żeliwne to również bardzo zdrowe rozwiązanie, bowiem żeliwo jako naturalny materiał nie oddaje szkodliwych substancji do jedzenia. Co więcej, stawiając na zestawy garnków z żeliwa, możemy być pewni, że dostarczymy sobie odrobinę niezbędnego do funkcjonowania naszego organizmu żelaza. To pierwiastek, wydzielany przez garnki żeliwne podczas gotowania. Ta cecha na pewno ucieszy osoby cierpiące na anemię. Garnki żeliwne są najczęściej pokryte dodatkową, żaroodporną powłoką z emalii.

Garnki na indukcję

Kolejnym ważnym elementem każdej dobrze wyposażonej kuchni są garnki na indukcję. Tego typu naczynia najczęściej wykonane ze stali nierdzewnej – również świetnie zachowują ciepło. Dzięki zastosowaniu dna termicznego, garnek indukcyjny świetnie rozprowadzi ciepło na całość gotowanych w nim produktów. Oprócz gotowania na kuchence – garnki indukcyjne można bezpiecznie wstawić do piekarnika. Taki garnek ze stali nierdzewnej posiada również nienagrzewające się uchwyty do przenoszenia.

Zestawy garnków – dla wygodnych i dla dbających o zdrowie

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów garnków. Gdy kompletujemy wyposażenie kuchni, możemy postawić na gotowe zestawy garnków, tak by zachować estetyczną ciągłość sprzętów, których na co dzień używamy podczas gotowania. Designerska, świetnie zaprojektowana kuchnia, straci nieco ze swojego blasku, jeśli na kuchence stać będą różnego rodzaju naczynia w kilku kolorach. Dlatego poszukując wyposażenia do kuchni – należy postawić na zestawy garnków od jednego producenta. Decydując się np.: na firmę Kinghoff możemy mieć pewność, że wszystkie naczynia będą się charakteryzowały podobnymi cechami, dzięki czemu unikniemy przykrych niespodzianek. Jeden garnek Kinghoff może posiadać uchwyty, które nie nagrzewają się, podczas gdy podobny garnek innego producenta może posiadać „gorące uszy” – nieszczęśliwy wypadek i bolesna rana to przecież zaledwie chwila. Produkty Kinghoff w swojej ofercie posiada m.in. sklep internetowy msell24h.pl. To nie tylko zestawy garnków stalowych, ale również garnki ceramicznegarnki emaliowane oraz garnki na indukcjęGarnki ceramiczne oraz garnki granitowe to z kolei domena innego znanego producenta, czyli Berlinger Haus. Te produkty również dostępne są w ofercie msell24h.pl. Garnki granitowe to naczynia odlewane z wysokiej jakości aluminium, które następnie pokrywane są specjalną, potrójną powłoką granitową, która zapobiega przywieraniu. Co więcej, garnki granitowe od Berlinger Haus zaprojektowano z uwzględnieniem systemu „Turbo Induction”, który zapewnia ekspresowe nagrzewanie się i 35% oszczędność energii. Garnki ceramiczne polecane są z kolei alergikom. Wszystkie powłoki ceramiczne nie zawierają bowiem niklu, substancji, która jest silnym alergenem.