• Kategorie
  • Szukaj
  • Liany do terrarium w niskiej cenie

Brak produktów do wyświetlenia

Dekoracje do terrarium – rośliny i liany

Planujesz urządzać terrarium od podstaw? Przemyśl krok po kroku jak to zrobić prawidłowo. Na samym początku zdecyduj czy twoje terrarium będzie w jak najwierniejszym stopniu oddawało realne warunki środowiska czy będzie typem surowym. W jednym i drugim przypadku u nas znajdziesz wszystko co potrzebne, aby stworzyć wspaniałe miejsce bytowania twojego zwierzaka. Lampy, termometry, akcesoria i dekoracje (np. liany do terrarium) znajdziesz w ofercie naszego sklepu.

Liana do terrarium – właściwie po co?

Nawet kiedy wydaje ci się, że terrarium jest już gotowe zawsze warto pomyśleć o dodaniu kolejnych elementów. W naszym sklepie nie brakuje różnych dodatków, takich jak na przykład liana do terrarium. To gadżet idealny dla nadrzewnych jaszczurek czy ptaszników. Te zwierzęta wprost uwielbiają wspinaczkę po tego typu konstrukcjach. Na tym nie koniec, bo liany do terrarium umożliwiają nawet stworzenie tymczasowej kryjówki. Klasycznym rozwiązaniem są liany naturalne, które mają wiele zalet, ale jednocześnie są o wiele trudniejsze w domowym zastosowaniu niż liany syntetyczne. Sztuczne pnącze jest odpornym materiałem, a jego konstrukcję stanowi drut umożliwiający dowolne formowanie całości. Kto powinien zainteresować się zakupem takiego elementu jak liana do terrarium? To głównie hodowcy takich zwierzaków jak kameleony, gekony, żaby drzewołazy, rzekotki czy chwytnice. Syntetyczna liana do terrarium jest wodoodporna, a w dodatku bardzo wytrzymała, dlatego bez trudu poradzi sobie z ciężarem nawet sporej wielkości gada. Odpowiednie umiejscowienie liany w terrarium nada mu korzystnego wyglądu a zwierzakowi zapewni rozrywkę. Warto pomyśleć także o aspekcie praktycznym – jeżeli nie dysponujemy większą ilością miejsca w domu i nie możemy sobie pozwolić na rozbudowę terrarium, pamiętajmy, że fachowe zastosowanie liany zwiększa przestrzeń użytkową dla tych zwierząt, które prowadzą nadrzewny tryb życia. Z kolei dla tych, które zazwyczaj przebywają na ziemi będzie stanowić miejsce zaspokajania ich potrzeb wspinaczkowych. Liana do terrarium syntetyczna, którą kupisz w naszym sklepie występuje w kilku rozmiarach (od S do L), a wybierając konkretny typ weźmy pod uwagę nie tylko wielkość terrarium, ale także wielkość naszego pupila.

Liana do terrarium to nie wszystko

Wysokiej jakości liana do terrarium może stanowić podstawę wyposażenia zbiornika, ale jednocześnie świetnie współgra z innymi dekoracjami i udogodnieniami. Zwierzęta mogą wspinać się po lianie i płynnie przechodzić na inne sztuczne rośliny albo konary czy kamienie. To elementy dekoracyjne, o których nie powinniśmy zapominać tworząc miejsce do życia dla naszego pupila. W ofercie dostępne są kamienie w różnorakiej kolorystyce i wielkości, a także takie, które posiadają wydrążone nory będące świetną kryjówką dla zwierząt. Takie miejsce, w którym pupil może schować się i odpocząć jest niezbędne w każdym terrarium. Liany uzupełnijmy o sztuczne rośliny (na przykład sukulenty) niezwykle łatwe w pielęgnacji. Syntetyczne dekoracje mają taką zaletę, że wykonane są z wysokiej jakości materiałów, przystosowanych do warunków panujących w terrarium. Nie straszna im wyższa temperatura czy wilgotność. Z drugiej strony jako hodowcy nie musimy się obawiać, że nasz pupil będzie podgryzać taką roślinkę, co w przypadku ich naturalnych odpowiedników może skończyć się poważnymi komplikacjami zdrowotnymi.

Nie zapomnij o podstawach

Zanim zastosujemy liany w naszym terrarium musimy mieć przygotowany cały zbiornik, na czele z jego właściwym rozmiarem. Sporo uwagi poświęćmy kwestii właściwego oświetlenia i ogrzewania lokum naszego zwierzaka, a także przygotowaniu odpowiedniego podłoża. Zdecydujmy czy stawiamy na piasek, żwirek czy włókno kokosowe. Pracę ułatwi nam zastosowanie gotowych podłoży, sprzedawanych do bezpośredniego użycia. Potrzebujesz czegoś jeszcze? Zajrzyj do innych kategorii na naszej stronie internetowej, a na pewno znajdziesz coś dla siebie.