• Kategorie
  • Szukaj
  • Piłki rehabilitacyjne i piłki gimnastyczne - duże i małe

Piłka gimnastyczna do ćwiczeń fizjoterapi Trizand 65cm czarny grafit Wyobraź sobie, że masz w domu profesjonalne wyposażenie do treningu i terapii fizycznej. Piłka ...

Piłki do cwiczen rehabilitacyjnych

W naszej ofercie znajdują się piłki do rehabilitacji w wielu kolorach, rozmiarach i o różnym przeznaczeniu. Z pozoru wyglądają jak duże zabawki dla dzieci do gier na podwórku, w praktyce mają jednak o wiele ważniejsze zadanie. To niepozorne narzędzie pozwala na wytrenowanie wszystkich partii mięśni, przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa treningu. Już jedna odpowiednio dobrana piłka rehabilitacyjna pomoże Ci poprawić balans, koordynację, wzmocnić mięśnie, wydolność, a nawet kondycję! Piłki rehabilitacyjne mogą być stosowane zarówno do ćwiczeń, jak i rozciągania, dzięki czemu posiadają ogromny walor ceniony przez rehabilitantów. Z powodzeniem sprawdzają się podczas ćwiczeń korekcyjnych i tych, mających na celu poprawę sprawności. Piłki gimnastyczne znajdują również szerokie zastosowanie podczas zajęć fitness. Pomagają one bowiem zadbać o gibkość i szczupłą sylwetkę, a dodatkowo stanowią asekurację oraz ułatwienie podczas wykonywania wielu ćwiczeń.

Piłki rehabilitacyjne – wiele rozmiarów i faktur

W naszym asortymencie znajdziesz wiele piłeczek rehabilitacyjnych. Każda z nich ma swoje zadanie i skierowana jest do innego odbiorcy. Zacznijmy od wielkości. Akcesoria te dostępne są bowiem w wielu rozmiarach. Dzięki temu mogą korzystać z nich osoby w różnym wieku i z powodzeniem mogą być wykorzystywane do wielu, różnych czynności. Podstawowa zasada mówi jednak o tym, że wielkość piłki należy dostosować do wzrostu użytkownika. I tak piłka rehabilitacyjna 55cm skierowana jest do osób, które mierzą od 150 cm do 164 cm. Następna w kolejności jest piłka rehabilitacyjna 65 cm przeznaczona dla użytkowników o wzroście 165 cm do 182 cm. Jeśli zaś chodzi o piłkę rehabilitacyjną 75 cm – mogą korzystać z niej osoby mierzące 182 cm i więcej. Maksymalne obciążenie piłki zależy od materiałów z jakich została ona wykonana oraz od jej przeznaczenia.

Piłka rehabilitacyjna duża może mieć strukturę delikatnie prążkowaną. Ma ona pomóc użytkownikowi utrzymać się na niej, bez ześlizgiwania. Dzięki temu wzrasta zakres ćwiczeń, które można na niej wykonywać. Piłki rehabilitacyjne mogą również posiadać na swojej warstwie wierzchniej mnóstwo drobnych wypustek. Przeznaczone są one wtedy do masażu. Pomagają rozbić napięcie poszczególnych grup mięśni. Proponujemy również piłki, które częściowo są gładkie, a częściowo wyposażone z wypustki do masażu.

Zalety piłek rehabilitacyjnych

Zarówno duża piłka rehabilitacyjna jak i piłka rehabilitacyjna mała mają szereg zalet, którymi mogą uwieść swoich użytkowników. Piłka rehabilitacyjna do siedzenia wykorzystywana podczas ćwiczeń, angażuje również mięśnie stabilizujące sylwetkę, m.in. brzucha czy pleców. Dzięki temu budowana jest wytrzymałość całego organizmu. Narzędzie to pomaga uelastycznić sylwetkę będąc nieodzowną częścią stretchingu. Przyrząd polecane jest także jako piłka rehabilitacyjna do kręgosłupa, ponieważ wymusza na ćwiczącym utrzymywanie prawidłowej postawy, tym samym – wzmacniając ją.

Jeśli chodzi o zalety poboczne, jest to jedno z urządzeń, które można w łatwy sposób przechowywać. Nawet piłka duża do rehabilitacji waży niewiele, a po zakończonych ćwiczeniach można ją po prostu złożyć i schować w szafie lub szufladzie. Z tego względu warto zainteresować się modelem, który przeznaczony jest do samodzielnego pompowania. W razie potrzeby można z takiej piłki po prostu spuścić powietrze. Nawet jeśli użytkownik nie zdecyduje się na schowanie piłki po treningu – może ona stanowić niebanalny dodatek aranżacji wnętrza. W ofercie naszego sklepu internetowego dostępne są piłki w wielu ciekawych kolorach, dzięki czemu mogą ożywić pokój, w którym się znajdują, a poza tym pełnić rolę dodatkowego siedziska.

Piłki rehabilitacyjne dla dzieci

Z piłek rehabilitacyjnych korzystać mogą niemal wszyscy. Z powodzeniem wykorzystywana jest również jako piłka rehabilitacyjna dla dzieci. Rehabilitant podczas prowadzenia zajęć korekcyjnych lub rehabilitacji może w ten sposób bardziej zaangażować młodego podopiecznego w ćwiczenia, pomagając mu się zrelaksować lub traktując je jak zabawę.

W warunkach domowych dzieci również chętnie sięgają po te przyrządy. Stanowią one bowiem fantastyczna element do zabawy, pobudzający nie tylko dziecięcą wyobraźnię, ale i pełniący rolę sensoryczną.

Piłka duża do rehabilitacji – tani sposób na siłownię w domu

W warunkach domowych nieocenionym narzędziem, ułatwiającym ćwiczenia jest piłka gimnastycznaCena tych dostępnych w naszym sklepie internetowym nie jest wysoka, a jednocześnie gwarantuje wysoką jakość akcesorium. W naszej ofercie znajdziesz piłki, sprzedawane w zestawach z pompką, co znacznie ułatwi przygotowanie jej do pracy za każdym razem, gdy będzie potrzebna.

 

Tworzywa, z których powstają piłki, oferowane przez nasz sklep są materiałami wysokiej jakości. Piłki w razie pęknięcia nie spowodują nagłego upadku osoby ćwiczącej. Będą natomiast powoli tracić powietrze.