• Kategorie
  • Szukaj
  • Tła, tapety i fototapety do akwarium

Brak produktów do wyświetlenia

Co zrobić, aby nasze ­akwarium wyglądało ciekawie?

Jeżeli postanowiłeś zainwestować w swoje pierwsze akwarium z rybkami to z pewnością zależy ci na tym, aby efekt końcowy był spektakularny. Z drugiej strony jednak zdajesz sobie sprawę, że budowanie akwarium od zera to spory wydatek finansowy. Już same sprzęty w postaci grzałki, lampy, odmulacza i napowietrzacza to znaczne kwoty, które musisz wydać. W związku z tym chciałbyś z pewnością oszczędzić na pozostałych elementach dekoracyjnych – takich jak podłoże, ozdobne kamyki, domki dla rybek czy roślinki. Mamy dla ciebie dobrą informację! Da się to zrobić. Bez wydawania dużych pieniędzy można również stworzyć piękne i wyjątkowe akwarium.

Pierwsze skrzypce powinno tu zagrać tło do akwarium. Jest to obrazek imitujący rośliny, zwierzęta i skały oraz kamienie znajdujące się pod wodą. Istnieje wiele różnych opcji jeżeli chodzi o tło akwarium – możesz postawić na bardziej morski klimat z bujnymi kwiatami wodnymi, konikami morskimi, płaszczkami albo pozostać bliżej realnego świata i zainwestować w tło w akwarium z elementami flory i fauny jeziornej – rybkami, wodorostami i kamyczkami. Jeśli wolisz jasne i intensywne kolory – wybierz tło na którym dużo się dzieje, jeśli natomiast jesteś fanem uspakajających widoków – zdecyduj się na pastelowe tło z niewielką liczbą obrazków. Niezależnie od tego na co padnie twój wybór – tapeta akwarium to dekoracja, która robi największą różnicę w ogólnym spojrzeniu na zbiornik z rybkami. Fototapeta do akwarium polega na umieszczeniu ozdobnej folii z tyłu zbiornika, dzięki czemu patrząc na wprost oraz z boków będziemy mieć wrażenie, że elementy namalowane na tapecie znajdują się w akwarium i są realne! Wówczas pozostanie tylko dodanie prawdziwych elementów w postaci kamyków, roślinek, domków i skałek oraz oczywiście samych rybek! Tlo do akwarium wybierane jest zarówno przez początkujących akwarystów, jak i tych zupełnie zaawansowanych. Jest to tak prosty sposób na dodanie ciekawego i interesującego wyglądu do naszego akwarium, że wiele osób się decyduje na zakup akwarium tapeta.

Co ciekawe istnieje również czarne tło do akwarium! Jest wybierane najczęściej przez osoby, które chcą uzyskać wyjątkowy mroczny klimat akwarium, często dodając do niego jeszcze elementy świetlne. Takie czarne tło w akwarium to świetny pomysł dla tych z was, którzy lubią robić zdjęcia swoim zwierzętom. Na czarnym matowym tle flora i fauna z waszego zbiornika będzie wyglądać spektakularnie. Wszystkie kolory roślin i ryb będą wybijać się na pierwszy plan, a rozsądnie rozplanowane oświetlenie punktowe potrafi zdziałać cuda i wyglądać naprawdę spektakularnie na fotografii. Nawet jeśli nie interesuje cię robienie zdjęć twoim zwierzakom czy roślinom, warto kupić czarne tło do akwarium samoprzylepne, bo oglądanie twojej hodowli będzie znacznie przyjemniejsze. W odróżnieniu od tapet ze zdjęciami czy obrazkami roślin, czarne tło akwarium uspakaja, pozwala skupić się na pojedynczych elementach i zauważyć szczegóły. Łatwiej też ułożyć ciekawą kompozycję, jeśli mamy proste akwarium czarne tło.

Z pewnością znajdą się również fani, którzy postawią na niebieskie tło do akwarium. Będzie ono działało podobnie jak czarne tło, ale wniesie więcej optymizmu i naturalności do naszej kompozycji. Inne kolory roślin i zwierząt będą dobrze komponowały się z niebieską barwą.

Na co zwrócić uwagę wybierając tła akwariowe?

Przede wszystkim tło w akwarium powinno być wykonane z wysokiej jakości materiałów. Musi być to porządna folia, która nie będzie się odklejała pod wpływem wilgoci - niezależnie od tego czy wybieramy tło z nadrukiem, czarne, niebieskie czy jeszcze inne. Pomimo tego, że tapeta na akwarium jest naklejana na zewnętrzną tylną ściankę musimy liczyć się z tym, że nieraz zostanie tam ochlapana wodą – chociażby przy czyszczeniu akwarium. Właśnie dlatego folia, z której wykonane będzie tło w akwarium powinna być odporna na pojedyncze krople wody oraz wilgoć. Tło do akwarium nie powinno również blednąć z upływem czasu ani się odkształcać. Warto wybrać tapetę, która będzie dwustronna. Nie bez znaczenia pozostaje również łatwość montażu – nie chcemy przecież męczyć się z przyklejaniem tła albo co gorsza wykonać źle całego zadania niszcząc produkt, który kupiliśmy. W naszym sklepie oferujemy tła akwariowe wykonane z dobrej jakości wodoodpornego materiału, które nawet pod wpływem wilgoci się nie odkształcają. W Msell24h oferujemy wiele wariantów kolorystycznych, z ciekawymi obrazami i wzorami – każdy znajdzie coś dla siebie! dzięki naszym tłom możesz osiągnąć efekt wymarzonej scenerii w swoim akwarium – nie wydając w tym celu dużych pieniędzy! Posiadamy tła do akwarium w konkurencyjnych cenach, zapewniamy szybką realizację zamówień i fantastyczną jakość produktów. Jeżeli masz jakieś pytania lub potrzebujesz rady – skontaktuj się z naszymi pracownikami, którzy z chęcią pomogą ci dokonać wyboru. Już dziś sprawdź naszą ofertę! Piękne akwarium jest w zasięgu twojej ręki!