• Kategorie
  • Szukaj
  • Skakanki z licznikiem do ćwiczeń, bokserskie, treningowe

Brak produktów do wyświetlenia

Skakanki – znacznie więcej, niż dziecięca zabawka

Każdy z nas zna skakanki z czasów dzieciństwa. Ta z pozoru niewinna i wciągająca zabawa może jednak stanowić fenomenalny trening. Używanie sprzętu angażuje bowiem całe ciało do pracy. Można z jej pomocą wzmacniać mięśnie nóg, poprawić koordynację, pracować nad utrzymaniem równowagi. Od wielu lat skakanka sportowa wykorzystywana jest podczas treningów przez profesjonalistów.

Sięgają po nią lekkoatleci i kulturyści, baletnice oraz fani crossfitu. Można śmiało powiedzieć, że skakanka do ćwiczeń to przyrząd ponadczasowy, który doceniany jest przez każdego.

Korzyści

Profesjonalna skakanka to sprzęt wytrzymały. Pozwala ona na prowadzenie intensywnych ćwiczeń. Z tego względu wykorzystywana jest nie tylko jako rozgrzewka, ale i jako jedno z podstawowych ćwiczeń podczas treningu zasadniczego.

Skakanki treningowe rozwijają koordynację, ale i szybkość. To użytkownik decyduje od poziomu trudności treningu. Skakanka bokserska pozwala na narzucenie sobie wysokiego tempa ćwiczeń. Kluczem jest tak skoncentrować się na miarowych podskokach, aby przyrząd nie uderzył o nogi.

Dzięki temu, że skakanka gumowa angażuje do pracy wszystkie partie mięśni, to świetny sposób na zredukowanie tkanki tłuszczowej. Bardzo często sięgają po nią osoby, które walczą z nadwagą. Angażuje do pracy mięśnie łydek, ud i pośladków, ale również mięśnie brzucha oraz grzbietu – podczas utrzymywania wyprostowanej sylwetki. To również sposób na rozbudowanie mięśni ramion oraz barków.

Trening z wykorzystaniem urządzenia poprawia krążenie, wzmacnia mięśnie oraz zwiększa wydolność osoby ćwiczącej. To podstawowe narzędzie, które pomaga budować kondycję. Z pomocą skakanki możliwe jest przeprowadzenie treningu ogólnorozbudowującego, dzięki czemu użytkownik może rozbudować nie tylko mięśnie nóg, ale i klatki piersiowej, ramion oraz barków.

Kto powinien sięgnąć po skakankę?

Skakanka dla dorosłych to sprzęt, po który sięgnąć może każdy. Podstawowy trening z jej użyciem jest bardzo łatwy i bezpieczny. Chętnie korzystają z tego urządzenia zaawansowani sportowcy, jak i osoby początkujące. To narzędzie, które daje użytkownikowi szerokie pole do manewru. Ze skakanką możesz bowiem trenować zawsze i wszędzie!

Przyrząd ten jest lekki, a po złożeniu nie zajmuje wiele miejsca. Możesz więc przechowywać go nawet w szufladzie, a w razie potrzeby zabrać ze sobą na spacer, na treningi pod gołym niebem lub w podróż. Dzięki temu zawsze będziesz w stanie zadbać o swoją kondycję.

Skakanka z licznikiem dla dzieci to również fantastyczny sposób na zadbanie o kondycję najmłodszych. Połączenie przyrządu z różnymi podwórkowymi wyliczankami pozwoli na zestawienie aktywności fizycznej z zabawą, co zaowocuje zdrowiem i fenomenalną wydolnością. Dziecko skakać może w pojedynkę lub z przyjaciółmi, co znacznie uatrakcyjnia zabawę.

Jak wybrać skakankę?

Najlepsza skakanka, to skakanka odpowiednio dobrana do Twoich potrzeb. Tak, to urządzenie, dostępne jest w różnych długościach! Skakanka profesjonalna będzie dopasowana do Twojego wzrostu, dzięki czemu bez problemu będziesz mógł trenować z jej wykorzystaniem w pozycji wyprostowanej, bez obawy, że zahaczysz o nią głową. Jak obliczyć długość sprzętu, który będzie Ci potrzeby? Zmierz odległość od Twoich stóp, do wysokości pach i pomnóż razy dwa –skakanka gumowa o takiej długości powinna być dla Ciebie optymalna.

Kolejną kwestią są indywidualne wymagania użytkownika. W naszej ofercie znajduje się bowiem np. skakanka z licznikiem dla dorosłych, ale też skakanka z licznikiem dla dzieci. Wspomniany licznik mierzy nie tylko wykonane obroty, ale też spalane przez Ciebie kalorie. Dla wielu osób to bardzo ważny czynnik motywujący oraz pozwalający stale monitorować poczynione postępy.

Profesjonalna skakanka bokserska będzie świetnym sprzętem dla każdej osoby, która pragnie przenieść swoje treningi na zupełnie nowy poziom. Tego typu sprzęty są niezwykle wytrzymałe, więc poza budowaniem kondycji, skakanki bokserskie mogą służyć pomocą podczas innych ćwiczeń, np. jako uchwyt.

Skakanki od M-Sell24H

 

Nasz sklep oferuje szeroki wybór skakanek w korzystnych cenach, po które mogą sięgnąć zarówno dorośli, jak i dzieci. Każda z nich wykonana została z wysokiej jakości materiałów i posiada wytrzymałe, solidne rączki. Skakanki są łatwe do utrzymania w czystości. Bez problemu można czyścić je wodą z wykorzystaniem odpowiedniego detergentu. Niezależnie od poziomu zaawansowania, w naszym asortymencie znajdziesz coś dla siebie. Proponujemy zarówno tradycyjne sprzęty, jak i te dla osób, które posiadają już doświadczenie w tego typu treningach. Są to skakanki plecione, skórzane czy nawet aluminiowe. Specjalną kategorią są skakanki szybkie, przeznaczone do ćwiczeń o wysokiej intensywności.