• Kategorie
  • Szukaj
  • Piłki do masażu, rolowania powięzi i mięśni

Brak produktów do wyświetlenia

Piłki do masażu

Piłki do masażu to zupełnie oddzielna kategoria piłek gimnastycznych. Są o wiele mniejsze, niż te, służące do wykonywania ćwiczeń. Piłka do rolowania to niewielkich rozmiarów urządzenie, które może przynieść Ci ogromną ulgę i pomóc w zrelaksowaniu się po zakończonym treningu. Akcesorium stosowane jest to rozmasowania niewielkich grup mięśniowych, w celu ich rozciągnięcia.

Piłeczki do masażu są dość twarde, dzięki czemu precyzyjnie rozluźniają napięcie mięśniowe. Wykonane są z elastycznego tworzywa o różnej miękkości, co pozwala dobrać ich twardość do swoich potrzeb. Kupując taką piłkę warto zwrócić uwagę na jej maksymalny udźwig oraz materiał, z którego została wykonana. Gwarantuje to bowiem długotrwałe, bezproblemowe użytkowanie.

Aby skorzystać z możliwości, jakie daje to narzędzie, nie potrzeba drugiej osoby. Piłka do rolowania pozwala na wykonanie automasażu poszczególnych grup mięśni. Stanowi fenomenalne uzupełnienie masażu klasycznym wałkiem. Narzędzie wykorzystywane jest do rozmasowania stóp, pośladków, ud, klatki piersiowej oraz pleców.

Kto powinien sięgnąć po piłki do masażu?

Piłki do masaży powięzi polecane są każdemu, kto skutecznie chce uporać się z bólem i napięciem mięśniowym. Po akcesorium sięgają nie tylko sportowcy, ale również osoby zapracowane, poddawane rehabilitacji z powodu przebytych chorób i urazów oraz osoby starsze. Polecane są zarówno biegaczom, lekkoatletom, jak i osobom uprawiającym sporty siłowe. Chętnie sięgają po nie sportowcy, trenujący crossfit, ponieważ przyrząd pomocny jest w zwiększeniu zakresu ruchów.

Zastosowanie piłek nie wymaga specjalistycznej wiedzy, ani dodatkowych sprzętów. Pika do masażu pleców powinna zostać oparta o ścianę lub twarde podłoże, które zapewni jej stabilizację. Opierając się o nią, można rozmasować bolący grzbiet, a narzędzie może być traktowane nawet jako piłeczki do masażu kręgosłupa. Co ważne, z ich pomocą można rozmasować również inne części ciała, np. pośladki, o których spięciu niewiele osób zdaje sobie sprawę, a przeprowadzony masaż przynosi niespodziewaną ulgę. Jeśli chodzi o masaż ud, w tym przypadku piłka pomaga precyzyjniej dotrzeć do napiętych partii mięśniowych. Piłka do masażu stóp to kolejne zastosowanie tego przyrządu. Wystarczy położyć ją na podłodze i za pomocą stopy turlać ją w różnych kierunkach, masując w ten sposób tę część ciała.

Kiedy używać piłek do masażu?

Piłka roller może przydać się tak naprawdę codziennie. Wiele zależy od potrzeb i stylu życia użytkownika. Jeśli jesteś osobą, aktywnie uprawiającą sport, roller piłka do masażu może być wykorzystywana przez Ciebie po każdym treningu, co pomoże w szybszej regeneracji. Wiele osób włączyło automasaże w cykl stretchingu, co korzystnie wpływa również na poszerzenie zakresu ruchów oraz większą gibkość. Używając piłek możliwe jest dotarcie do nawet najgłębszych partii mięśni.

Przyrząd ten może być również wykorzystywany doraźnie w sytuacjach związanych ze stresem i napięciem. Masaż stóp można wykonywać nawet codziennie, relaksując się wieczorem przed telewizorem lub czytając książkę.

Jeśli chodzi o wykorzystywanie piłek podczas rehabilitacji, warto skonsultować się z ekspertem, który wówczas określi dokładne dni oraz metody wykorzystania urządzenia.

Korzyści płynące ze stosowania piłki do rolowania

Piłka do masażu twarda, oferowana przez nasz sklep internetowy może przynieść wiele korzyści swojemu użytkownikowi. Aby osiągnąć jak najlepsze rezultaty, warto sięgać po nią regularnie. Każda z partii mięśniowych powinna być rozmasowywana przez około 5 minut. To przyczyni się do uzyskanie satysfakcjonujących efektów.

Wśród niezaprzeczalnych zalet, jakie posiada roller piłka do masażu znajduje się m.in. rozluźnienie poszczególnych partii mięśniowych. To sprawia, że użytkownik piłki zyskuje lepsze samopoczucie, pozbywa się bólu mięśniowego, a dodatkowo wzmacnia mięśnie. Poza narzędzie to pozwala na poprawę krążenia, co jest niezwykle ważne dla każdego organizmu. Piłka pomaga użytkownikowi zrelaksować się po ciężkim i stresującym dniu lub po długotrwałym wysiłki. Jest to pierwsza pomoc, po którą można sięgnąć już w warunkach domowych.

Bardzo ważne jest to, aby piłki nie wykorzystywać przy stanach zapalnych i opuchliźnie mięśni.

Świetny sprzęt w domowej siłowni

Piłka do masażu dostępna jest w każdym profesjonalnym klubie fitness. Można ją jednak z powodzeniem wykorzystywać również w warunkach domowych. Jest niewielka, więc łatwo ją czyścić i przechowywać, a dodatkowo zawsze można zabrać ją ze sobą w podróż i sięgnąć po nią zawsze wtedy, gdy będzie potrzebna.

 

W naszej ofercie znajduje się kilka modeli wartych uwagi. Wśród nich znajdują się przyrządy pojedyncze, ale również podwójna piłeczka do masażu. To rozwiązanie przeznaczone dla osób, które wymagają bardziej precyzyjnego rozmasowania większej partii mięśniowej. Podwojna pilka do masazu ma takie samo zastosowanie jak model złożony z jednej kuli.