• Kategorie
  • Szukaj
  • Tani sklep terrarystyczny

Brak produktów do wyświetlenia

Wszystko w jednym miejscu – czyli dobry sklep terrarystyczny

Internetowy sklep terrarystyczny to miejsce, w którym znajdziesz wszystkie elementy potrzebne do stworzenia twoim zwierzętom prawdziwego domu. Niezależnie od tego czy posiadasz pająka, gekona, węża czy żółwia – terrarium sklep zapewni ci szeroki wybór asortymentu – zarówno jeśli chodzi o potrzeby zwierzaka jak i dekorowanie przestrzeni, w której będzie żył. Oferujemy naszym klientom baseny dla żółwi, kamienie do wygrzewania, ozdoby do terrarium, miski, maty grzewcze, a także wiele rodzajów roślin i lian. W jednym miejscu możesz kupić wszystko, by od zera zbudować wymarzoną przestrzeń dla twojego pupila. Zamów to czego potrzebujesz, a my dostarczymy całość do twojego domu!

Terrarystyka – od czego zacząć?

Jeżeli do tej pory nie interesowałeś się gadami ani płazami oraz warunkami jakich potrzebują do życia, a chciałbyś kupić sobie pająka, węża, gekona czy jaszczurkę warto najpierw zgłębić temat. Hodowanie tego typu zwierząt nie jest łatwą sprawą – wymaga wiele czasu oraz poświęcenia od właściciela terrarium. Kwestia wyposażenia terrarium to najczęściej również spory wydatek finansowy – dlatego zanim przyniesiemy zwierzę ze sklepu zoologicznego warto przez kilka miesięcy dokształcić się w temacie oraz przygotować wszystkie niezbędne sprzęty, gadżety i elementy wyposażenia. Bądź odpowiedzialnym właścicielem i stwórz swojemu pupilowi jak najlepsze warunki życia. Zadbaj by miał odpowiednią temperaturę, wilgotność, roślinność i podłoże, a także dekoracje i gadżety, dzięki którym nie będzie się nudził!

Zakładanie terrarium krok po kroku

Tworząc miejsce do życia dla twojego gada lub płaza musisz wziąć pod uwagę szczególne wymogi gatunkowe, które definiują jego potrzeby. Kupując na przykład jaszczurkę musisz zadbać o inne elementy niż kupując węża, żółwia czy pająka.

Po pierwsze – oświetlenie i ogrzewanie

To jedna z najważniejszych kwestii przy budowaniu terrarium – odpowiednie oświetlenie. W zależności od tego czy twoje zwierzę wymaga ogrzewania być może będziesz musiał zainwestować w maty lub kable grzewcze. Oświetlenie to przeważnie światło ultrafioletowe, często pozostawiane również na całą noc, jednakże z mniejszym natężeniem. Zakup odpowiednich żarówek zapewni zwierzakowi odpowiednią jasność niezależnie od pory dnia. Konieczność używania oświetlenia będzie również zależna od tego czy w terrarium będą rośliny. Wówczas warto dodatkowo zakupić również termometr do kontrolowania temperatury i higrometr do sprawdzania poziomu wilgotności.

Po drugie – jeśli rośliny, to jakie?

W zależności od klimatu jaki zamierzamy wytworzyć w terrarium będziemy dobierać rodzaj roślin. Jeśli będzie gorąco i wilgotno – świetnie sprawdzą się rośliny typu mech, paprocie czy na przykład storczyki. Klimat pustynny to raczej poszukiwanie sukulentów. Gdy wybierzemy ten pierwszy rodzaj klimatu przydatne będą również wodospady oraz system zraszania.

Po trzecie – terrarium poziome czy pionowe?

Warto również uwzględnić czy nasze zwierzę naturalnie lubi się wspinać. Jeśli tak – lepsze będzie terrarium wertykalne, gdzie umiejscowimy skałki do wspinania, półki, stopnie, konary, gałęzie oraz liany – takie rozwiązanie sprawdzi się fantastycznie na przykład w przypadku gekonów. Jeżeli będziemy chcieli kupić żółwia – jasne jest, że zdecydujemy się na terrarium horyzontalne – częściowo wypełnione wodą, z kamieniami do wygrzewania lub wysepką do wyjścia na ląd.

Po czwarte – sprzęty i gadżety

Budując terrarium warto mieć tak zwany timer, który będzie nam sterował oświetleniem oraz termoregulator, który zapewni odpowiedni poziom wilgotności, grzania i temperatury. Posiadając specjalny system zraszania to właśnie timer może go uruchomić i po wskazanym czasie wyłączyć. Termoregulator zadba o temperaturę.

Terrarystyczny sklep online

Dlaczego elementy tworzące terrarium warto kupować przez internet? Przede wszystkim dlatego, że mamy tu znacznie większy wybór produktów. Możemy łatwo porównać rodzaje oświetlenia, sprzętów, roślin czy dekoracji do terrarium. Dobre sklepy terrarystyczne oferują swoim klientom szeroką gamę różnych elementów, również na zamówienie. Dodatkowo, jeżeli dopiero zaczynasz przygodę z hodowlą płazów czy gadów – na stronie internetowej sklepu poznasz opisy poszczególnych części wyposażenia, co pozwoli ci na szersze rozeznanie tematu. Będziesz mógł bez wychodzenia z domu porównać różne produkty, sprawdzić ich ceny oraz opinie. Z pewnością znajdziesz tu również szereg inspiracji co do tego jak stworzyć najbardziej korzystny klimat dla swojego pupila. Zamawiając w naszym sklepie możesz liczyć na szybką realizację swojego zamówienia, doradztwo w zakresie produktów oraz możliwość zwrotu, jeżeli cokolwiek nie przypadnie ci do gustu. Sprzedawane przez nas elementy wyposażenia terrarium są wysokiej jakości, ale możemy również pochwalić się konkurencyjnymi cenami i dobrymi opiniami w sieci! Z wielką chęcią będziemy ci towarzyszyć w tej niezwykłej przygodzie budowania domu dla twojego zwierzaka!