• Kategorie
  • Szukaj
  • Stepy do ćwiczeń - 3 stopniowe - niska cena

Brak produktów do wyświetlenia

Step do ćwiczeń – w klubie fitness i w domu

Jeśli zapytalibyśmy Cię o przyrząd, który jednoznacznie kojarzy Ci się z zajęciami fitness, zapewne odpowiedziałbyś, że jest to step do ćwiczeń. Urządzenie to przez ostatnie dekady zaskarbiło sobie miłość i wdzięczność wielu sportowców. Jest szalenie uniwersalne i daje mnóstwo możliwości trenowania. Dziś, stepy do ćwiczeń obecne są nie tylko na siłowniach, ale też w domach, gdzie w prywatnym zaciszu wiele osób ćwiczy, dbając o swoją kondycję i siłę.

Step, czyli z języka angielskiego „schodek”. To sprzęt, który w swojej podstawowej funkcji wykorzystywany jest do zajęć fitness. Trening taki opiera się na wykonywaniu szeregu układów podczas wchodzenia i schodzenia ze stepu. W teorii zadanie to wydaje się dziecinnie proste i mało wymagające, ale w praktyce to świetny trening, który może angażować wszystkie partie mięśni, wpływając na kondycję całego organizmu. Co ważne, ćwiczenia takie angażują również mózg, poprawiając koordynację oraz refleks użytkownika.

Przyrząd ten pomaga w walce z nadwagą, ale i w rzeźbieniu sylwetki. Jego wykorzystanie ma również ogromny wpływ na wytrzymałość całego organizmu. Regularnie ćwicząc, zaczniesz poruszać się lekko i zwinnie. Zyskasz też lepsze poczucie równowagi.

Step do aerobiku – jeden sprzęt, różne stopnie zaawansowania

Oczywiście, w naszej ofercie znajdują się różne modele stepu. To jednak urządzenie, którego nie trzeba wymieniać w zależności od stopnia zaawansowania. Bardzo często przyrząd ten różni się materiałami, z których został wykonany, zakresem regulacji wysokości czy szerokością.

Step treningowy sprawdzi się więc zarówno u osoby początkującej, jak i zaawansowanej. Specjaliści radzą jednak, aby każdy, kto dopiero zaczyna swoją przygodę ze stepem, korzystał z najniższego możliwego ustawienia stopnia. Dzięki temu Twoje mięśnie będą mogły przyzwyczaić się do nowego rodzaju wysiłku, a Ty będziesz mógł skoncentrować się na wykonywanych ćwiczeniach. Osoby zaawansowane mogą wykorzystać step do ćwiczeń 3 stopniowy.

Trenerzy, zarówno ci dostępni w klubach fitness, jak i ci, publikujący treningi w Internecie – najczęściej przygotowują układ, którego osoba ćwicząca uczy się przez cały trening. Pierwsza część zajęć polega na rozgrzewce z wykorzystaniem stepu. Ma ona przygotować mięśnie na wysiłek, związany z wchodzeniem, wskakiwaniem i przeskakiwaniem schodka. Kolejnym etapem zajęć jest nauka poszczególnych elementów układu – stopniowo. Następnie te konkretne części łączy się ze sobą, tworząc cały układ. Co ważne, rozciąganie, czyli ostatni etap treningu, również można wykonać przy wykorzystaniu stepu do ćwiczeń.

Ćwiczenia wykorzystujące step można łączyć z używaniem gum oporowych czy ciężarków. Dzięki temu stają się one bardziej wymagające i zróżnicowane.

Nie tylko do aerobiku

Bardzo ważne jest to, że inwestując w step treningowy, zyskujesz tak naprawdę mini siłownię w swoim własnym domu. Dzięki podkładkom/pierścieniom możesz zmieniać wysokość oraz kąt nachylenia przyrządu. To pozwala na wykorzystywanie urządzenia w znacznie szerszym zakresie.

Step do aerobiku może więc stać się ławeczką treningową. Możesz położyć się na nim i z wykorzystaniem ciężarków lub taśm oporowych ćwiczyć mięśnie klatki piersiowej, ramion, barków lub pleców. Opuszczenie jednej ze stron, poskutkuje stworzeniem pochylonej ławeczki. Może ona służyć jako dodatkowe utrudnienie np. podczas wykonywania brzuszków, dzięki czemu trening stanie się jeszcze bardziej efektywny. Step wykorzystywany jest również podczas rozciągania.

Step będzie również świetnym ułatwieniem dla osób, które chcą nauczyć się wykonywania pompek. Opierając się na jego podstawie dłońmi, możesz trenować tradycyjne pompki. Oprzyj na stepie stopy, a zyskasz wyższy poziom trudności podczas wykonywania tego ćwiczenia.

Urządzenie to wykorzystywane jest również podczas treningu obejmującym wykroki, skoki i zeskoki. Stanowi on dodatkową przeszkodę oraz utrudnienie, co sprawia, że ćwiczenia są bardziej wymagające.

Przechowywanie i konserwacja

Stepy do ćwiczeń to stosunkowo niewielkie przyrządy. Dzięki temu można łatwo je przechowywać. Nie zajmują dużo miejsca. W związku z tym po zakończonym treningu, możesz postawić sprzęt pod łóżkiem, w szafie, na półce, na balkonie lub w piwnicy. Możliwości jest naprawdę wiele.

 

Step wykonany jest w pełni z wytrzymałych na ciężar i wstrząsy oraz nacisk tworzyw. Dzięki temu nie straszny mu nawet intensywny trening połączony ze skakaniem. Aby zadbać o jego czystość, nie będziesz więc potrzebować specjalnych środków. Stepy można myć nawet pod bieżącą wodą, wykorzystując odpowiednie detergenty. Po czyszczeniu dobrze jest przetrzeć je suchą ściereczką.