• Kategorie
  • Szukaj
  • Tanie miski dla ptaków i miski dla papug

Brak produktów do wyświetlenia

Jak zacząć przyjaźń z papugą czy kanarkiem?

Początkujący hodowca ptaków domowych takich jak papugi, kanarki czy słowiki musi z pewnością uzbroić się w ogromną ilość wiedzy za nim w ogóle zdecyduje się na zakup swojego pierwszego skrzydlatego podopiecznego. Należy wiedzieć jakie ptak ma zwyczaje, czym się żywi i czego potrzebuje by zdrowo i w sposób zrównoważony się rozwijać. Przed zakupem warto jest wyposażyć się również w zestaw akcesoriów, które będą niezbędne przy opiece nad ptakiem.

Najważniejsze akcesoria

Jeśli zapraszamy pod swój dach malutką papugę falistą, nieco większą nimfę lub wymagającą papugę żako, musimy pamiętać, że potrzebuje ona niezbędnego wyposażenia. Chodzi oczywiście przede wszystkim o odpowiednią klatkę, ale również o wszystko to co powinno znajdować się w środku. Należy pamiętać, że papugi czy kanarki to nie zabawki, czy wspaniałe okazy, którymi można chwalić się przed znajomymi i które można traktować jako element wystroju wnętrza. To żywe stworzenia, które są bardzo wrażliwe i szybko przyzwyczajają się do swojego opiekunka. Dlatego też potrzebują codziennej dawki uwagi i troski! Jedną z najważniejszych spraw dotyczących opieki nad ptakiem jest bez wątpienia sprawa jego żywienia, dlatego dobrze jest wiedzieć jakie poidełko dopasować do ptaka i jego klatki. Miski dla papug, w których zwierzaki będą zraszać piórka i pić to ważny element, który należy wybrać z rozwagą.

Jaka woda będzie najlepsza do miski dla papug?

Papugi to ptaki, które na wolności zamieszkują przede wszystkim tropikalne lasy deszczowe. To miejsca bardzo gorące, ale charakteryzujące się jednocześnie dużą wilgotnością. Obecność wody jest więc niezbędnym elementem funkcjonowania każdego ptaka. Do miski dla papug najlepiej nalewać wodę filtrowaną. Jeśli nie jesteśmy pewni naszej kranówki, można papugom podawać również wodę mineralną z tym zastrzeżeniem, że powinna być to woda niegazowana. Niektórym gatunkom odpowiadają również naturalne soki, bez sztucznie dodawanego cukru, który w nadmiarze może im szkodzić. Do miski dla ptaków wkładać można również świeże owoce – oczywiście po konsultacji z weterynarzem. Niemal te same zasady, jeśli chodzi o podawanie płynów obowiązują w przypadku kanarków, z wyłączeniem świeżych soków. Kanarki uwielbiają kąpiele w wodzie, dlatego dobra miski dla ptaków powieszone na prętach klatki będą dla nich dodatkową atrakcją. Klatkę papugi, kanarka czy słowika warto wyposażyć w dwie miski dla ptaków – jedną, którą zawsze będziemy używać do podawania wody, oraz drugą, gdzie wkładać będziemy pokarm. Zarówno papugi jak i kanarki w zdecydowanej większości żywią się różnego rodzaju ziarnami – jak len czy owies w przypadku papug lub konopie i słonecznik w przypadku kanarków. W ograniczonych ilościach do miski dla papug możemy wkładać świeże owoce i warzywa.

Jakie miski dla ptaków będą najlepsze?

Wybór miski dla ptaków może być dość trudnym zadaniem – dlatego warto polegać na sprawdzonych adresach. W M-sell24h posiadamy szeroki wybór tego typu produktów. Nasze miski dla papug są wykonane z bezpiecznej stali nierdzewnej o szerokich i zaokrąglonych brzegach, co umożliwia papugom czy kanarkom swobodne z nich korzystanie. Nauczeni doświadczeniem oferujemy miski dla papug, które można przytwierdzać do szczebli klatki za pomocą praktycznego chwytu na śrubie lub na specjalnych wieszakach zapewniających misce stabilność. Nasze miski dla ptaków mimo, iż przeznaczone głównie dla tych zwierzaków, sprawdzają się również jako miejsca do karmienia i pojenia gryzoni, a także mniejszych psów i kotów. W ofercie M-sell24h dostępne są miski dla ptaków o pojemności od 0.15 L przez większe 0.3 L, 0.6 L, 0.85 L aż po największe 1.4 L pozwalające na kąpiele nawet największych ptaków domowych. Wszystkie miski dla ptaków od M-sell24h wykonane są ze stali nierdzewnej, część modeli jest też przyozdobionych zielonym kolorem z biało-żółto-czerwonym wzorem dla właścicieli zwierzaków, którzy cenią walory estetyczne!