• Kategorie
  • Szukaj
  • Ozdoby kokosowe do terrarium w dobrej cenie

Brak produktów do wyświetlenia

Urządzamy idealne terrarium dla zwierzaka

Nie trzeba wiele, aby urządzić w pełni funkcjonalne i ładnie wyglądające terrarium, w którym będziemy hodować egzotyczne zwierzęta. Na samy początku przyda się jednak wiedza o preferencjach i wymaganiach poszczególnych owadów, pajęczaków, płazów i gadów. Dom, który dla nich zbudujemy musi spełniać wszystkie niezbędne funkcje. Urządzając terrarium pamiętajmy nie tylko o podstawowych sprzętach. Równie kluczowe są elementy dodatkowe, w tym części wystroju. Choć może wydawać się to dziwne, nawet taki kokos do terrarium może pełnić istotną rolę w utrzymaniu dobrostanu naszego zwierzęcia. Bo choć z jednej strony to dekoracja – z drugiej dobre schronienie dla wielu gatunków zwierząt wodnych, a także gadów czy płazów.

Terrarium dopasowane do potrzeb

Aby uniknąć problemów i komplikacji, związanych z utrzymaniem terrarium warto wybrać taki gatunek zwierzęcia, który dla nas będzie najłatwiejszy w utrzymaniu. Od tego zależy na przykład to ile dodatkowego sprzętu i wyposażenia będziemy musieli zakupić. Kluczowe będzie także dobranie wielkości terrarium, tak aby stworzyć w nim warunki maksymalnie zbliżone do naturalnych. Wybór jest duży, bo terrarium może wiernie odwzorowywać naturalne środowisko i pełnić funkcje czysto dekoracyjne. Możemy także spotkać się także z typem terrarium podziemnego, w którym żyją pajęczaki czy skorpiony. Z drugiej strony są rozbudowane i wysokie terraria tropikalne dla zwierząt uwielbiających wspinaczkę. Kiedy mamy już wszystko wybrane, można przejść do dobierania dodatków i aranżowania szczegółów.

Czy dekoracja w terrarium ma znaczenie?

Zwierzęta mieszkające w terrarium nie są oczywiście w stanie ocenić czy jest ono ładne, ale wybrane przez nas elementy dekoracyjne mogą wpływać na ich komfort życia. I tak na przykład dekoracyjne tło może być elementem ułatwiającym wspinaczkę, budowanie kryjówek i odpoczynek w ciągu dnia. Ozdoby kokosowe do terrarium będą świetnym wyborem, jeśli hodujemy zwierzaki, które uwielbiają się chować i raczej stronią od przebywania na bezpośrednim widoku. Skorupa kokosowa to materiał, który świetnie nadanie się do zastosowania w wilgotnym środowisku. Kokos jest odporny na powstawanie pleśni, a przy tym elegancko się prezentuje, dlatego w wielu specjalistycznych poradnikach kokos do terrarium jest często polecany także mniej doświadczonym hodowcom. Kolejna zaleta kokos terrarium to relatywnie niska cena, możliwość łatwej rozbudowy aranżacji poprzez dodanie kolejnych elementów czy też wymiany w przypadku ewentualnego uszkodzenia. Ozdoby kokosowe do terrarium można stosować w zbiornikach niemal każdego typu. Takie schronienie można wykorzystać także jako azyl dla gryzoni. Kokos do terrarium sprawdzi się także w środowisku wodnym. To jeden z tych przypadków, gdy dekoracje wykonane z naturalnych materiałów są równie trwałe i praktyczne w zastosowaniu jak ich syntetyczne odpowiedniki. Jeżeli chcesz, żeby twoja hodowla wyglądała niepowtarzalnie, a przy tym była zgodna z naturą ozdoby kokosowe do terrarium są dla ciebie.

Kokos do terrarium – warianty

Ozdoby kokosowe do terrarium możemy kupić w wielu rozmiarach, a co oczywiste, także kształtach, bo każda skorupa jest unikatowa. Kolejnym kryterium wyboru będzie to czy akcesorium ma być wykonane z orzecha szczotkowanego czy też nie. Szczotkowanie pozbawia skorupę naturalnego włókna. Wyboru musimy dokonać kierując się zarówno własnymi preferencjami estetycznymi jak i wymaganiami danego gatunku zwierzęcia. W naszej ofercie znajdziesz oba typy kokosa. Wszystkie charakteryzują się równie wysoką trwałością, dzięki czemu będą zdobić twoje terrarium przez długie lata. Naturalny materiał kokosowy poza wilgocią jest również odporny na działanie grzybów. Nie czekaj – zapoznaj się z naszą ofertą, a nie pożałujesz! Na koncie mamy tysiące zadowolonych klientów, którzy polecają nas dalej swojej rodzinie i znajomym!