• Kategorie
  • Szukaj
  • Tanie ogrzewanie terrarium

Brak produktów do wyświetlenia

Ogrzewanie do terrarium to podstawa

Każdy z nas chciał kiedyś mieć w domu zwierzaka. Pies czy kot to wspaniali towarzysze codziennego życia, którzy odwdzięczają się bezwarunkową miłością i mnóstwem radosnej energii. Niestety nie każdy może sobie pozwolić na takiego pupila. Na drodze do zakupu psiaka może stanąć brak warunków lokalowych, alergie na sierść, małe dzieci czy też brak czasu na odpowiednie zajęcie się czworonogiem. Stąd wielu ludzi decyduje się na nieco mniej angażujących towarzyszy, których można trzymać w domu. Akwarium z rybkami czy terrarium z jaszczurką to idealne rozwiązanie dla kogoś, kto nie może pozwolić sobie na psa lub kota albo zainteresowany jest hodowaniem nieco bardziej egzotycznych gatunków zwierząt. Zakup jaszczurki czy rybek może być doskonałym substytutem klasycznych czworonogów. Warto jednak pamiętać, że hodowla takiego zwierzęcia również wiąże się z pewnymi obowiązkami, nakładami finansowymi i odpowiednią wiedzą. Zapewnienie egzotycznemu zwierzęciu odpowiednich warunków takich jak temperatura i ogrzewanie terrarium czy wilgotność powietrza to podstawa dla każdego kto chce na serio zająć się terrarystyką.

Czego potrzeba egzotycznemu zwierzakowi?

Niezależnie od tego czy zaczynamy naszą przygodę z terrarystyką czy jesteśmy doświadczonymi hobbystami, odpowiednie warunki życia naszego podopiecznego powinny być naszym absolutnym priorytetem. W zależności od tego, na jaki gatunek się zdecydujemy, tak powinniśmy wyposażyć nasze terrarium. Dobrym miejscem do zgłębiania wiedzy na temat hodowli poszczególnych gatunków będą na pewno tematyczne fora internetowe, książki lub sprzedawcy w sklepach zoologicznych, którzy podpowiedzą w jaki sposób dobrze zajmować się agamą, wężem, żółwiem czy pająkiem ptasznikiem. Każde terrarium powinno być wyposażone w specjalne podłoże, które będzie imitowało środowisko zwierzęcia, które przyjmujemy pod swój dach. Podobnie sprawa wygląda z zapewnieniem zwierzęciu odpowiedniej temperatury. W przypadków gadów jest to szczególnie ważne, bowiem zwierzęta z tej gromady cechują się zmiennocieplnością. To oznacza, że potrzebują zewnętrznych źródeł ciepła by prawidłowo funkcjonować. Większość gadów pochodzi z innych stref klimatycznych niż Polska, więc są przyzwyczajone do wyższych temperatur od panujących w naszym kraju. Stąd tak ważna jest ogrzewanie do terrarium, które podniesie temperaturę w jego wnętrzu.

Jak ogrzać terrarium dla węża, gekona czy ptasznika?

Istnieje wiele systemów pozwalających na ogrzewanie terrarium. Najpopularniejszym z nich są bez wątpienia lampy, które ustawia się tak by przez kilkanaście godzin oddawały ciepło w jednym punkcie terrarium. To rozwiązanie jednak nie pozwala na ogrzewanie terrarium w całości – co jest niezbędne np.: w przypadku agam. Stąd dużo lepszym i bezpieczniejszym rozwiązaniem jest mata grzewcza, która podłączona do prądu i zasypana piaskiem lub kamieniami służyć może jako ogrzewanie terrarium ptasznika, agamy czy gekona. Podobnie sprawdzą się kable grzejne, funkcjonujące podobnie jak maty. Pozwalają one na ogrzewanie terrarium nawet do 30 stopni Celsjusza. Maty i kable grzejne są rozwiązaniem, które najbardziej doceni egzotyczny gekon lamparci ogrzewanie. Wielu terrarystów zadaje sobie również pytanie jak ogrzać terrarium dla węża? I w tym przypadku najlepiej sprawdzają się kable grzejne i maty, które równomiernie rozprowadzają ciepło po całym pojemniku.

Jeśli ogrzewanie do terrarium to tylko od M-sell24h

W asortymencie naszego sklepu dostępne jest ogrzewanie do terrarium w wielu rodzajach. Począwszy od wspomnianych mat grzejnych i kabli aż po specjalne kamienie grzewcze, które mogą funkcjonować jako wyspy ciepła. Kamienie te rozgrzewają się do 42 stopni Celsjusza i są ulubionym miejscem wypoczynku wielu gadów, które wprost uwielbiają się na nich wygrzewać. Kamienie te mogą również służyć jako subsydiarne ogrzewanie terrarium. Wszystkie nasze urządzenia działające jako ogrzewanie do terrarium są bezpieczne dla zwierząt i wytrzymałe.