• Kategorie
  • Szukaj
  • Happet - odmulacz do akwarium

Brak produktów do wyświetlenia

Zadbaj o porządek w swoim akwarium

Chcesz, aby twoje akwarium zawsze wyglądało pięknie, cieszyło oczy i było przyjaznym miejscem do życia dla ryb – nie zapominaj o regularnym czyszczeniu i okresowych zabiegach pielęgnacyjnych. Pomoże ci w tym odmulacz do akwarium, który jest prostym, ale skutecznym urządzeniem, ułatwiającym oczyszczanie zbiornika z resztek pokarmu i innych śmieci. Odkurzacz do akwarium – jak również nazywa się to urządzenie to nic innego jak pompka do czyszczenia dna akwarium, napędzana siłą mięśni. Energicznie ściskając gruszkę uzyskujemy siłę ssania, która wyciąga z dna zbiornika wszelkie namuły, nie naruszając przy tym podłoża. Aby zabieg był skuteczny musi być przeprowadzany systematycznie i na całej powierzchni dna. Jeżeli twoje akwarium ma spore rozmiary wybierz odmulacz akwariowy o sporej wydajności, co znacznie ułatwi ci zadanie. Nasza oferta to odmulacze do akwarium występujące w kilku wariantach mocy. Jeżeli jeszcze bardziej chcesz ułatwić sobie pracę wybierz odmulacz dna wyposażony w napęd elektryczny. Jest to sprzęt przeznaczony dla tych, którzy chcą uzyskać wspaniały efekt przy minimalnym wysiłku. Źródłem napędu jest tu silniczek zasilany bateriami, a to gwarantuje pracę bez zmęczenia. Odmulacz dna akwarium ma możliwość regulacji wysokości, a to przekłada się na wygodę manewrowania i docieranie do najmniejszych zakamarków. Dodatkowym ułatwieniem jest fakt, że w zestawie znajdziemy także różne końcówki dedykowane do konkretnych zadań. I tak – końcówka do usuwania mułu posiada siatkę zabezpieczającą przed przypadkowym wciągnięciem drobnych rybek. Specjalistyczny odkurzacz do akwarium ma także końcówkę, która świetnie sprawdza się podczas czyszczenia narożników zbiornika. Każdy akwarysta wie, że usunięcie brudu właśnie z tych miejsc nastręcza najwięcej kłopotów. Kupując odmulacz akwarium zwróćmy też uwagę na wyposażenie takie jak końcówka do usuwania glonów. To akcesorium to nic innego jak ostry skrobak używany do mechanicznego oczyszczania wewnętrznej strony szyb z porastających je glonów.

Jakie są zalety stosowania odmulacza?

  1. Efektywne i szybkie czyszczenie bez konieczności spuszczania wody ze zbiornika. Odmulacz do małego akwarium pozwala na szybkie pozbycie się śmieci z dna, nie zaburzając przy tym warunków oraz komfortu życia zwierząt. Używanie takiego sprzętu jak odmulacz happet nie wymaga spuszczania wody, a to nie tylko oszczędność czasu, ale także mniejsze ryzyko, że naszym rybkom stanie się krzywda.
  2. Możliwość precyzyjnej filtracji zanieczyszczeń. Odmulacz z pompką usuwa jedynie brud, a cała struktura podłoża pozostaje nienaruszona. Używając odmulacza nie naruszamy na przykład korzeni roślin i nie musimy demontować elementów wystroju akwarium – w tym kryjówek dla naszych ryb.
  3. Zachowanie równowagi w akwarium. W przeciwieństwie do bardziej agresywnych metod odmulacz dna akwarium nie zaburza równowagi mikrobiologicznej w zbiorniku. W klasycznej metodzie musielibyśmy nie tylko usunąć wodę, ale także podłoże akwarium i dokładnie je umyć. Odtworzenie wiązałoby się z koniecznością ponownego założenia akwarium, uzdatnienia wody i zapewnienia jej aktywności biologicznej.
  4. Ochrona zdrowia ryb. Odmulacz akwariowy usuwa to, co nie pożądane z punktu widzenia ryb w tym resztki pokarmowe, w których namnażają się bakterie i drobnoustroje wywołujące choroby. Czyszczenie przy pomocy odmulacza to także mniejszy stres dla zwierząt i brak konieczności przeprowadzania ich do innego zbiornika na czas operacji. Co najważniejsze woda po oczyszczeniu wraca do akwarium – nie ma więc potrzeby dolewania nowej.

Pompka do czyszczenia akwarium nie jest dużym wydatkiem. Sklep Msell24h proponuje podstawowy model, który świetnie sprawdzi się nawet w zbiornikach średniej wielkości, a jego cena to zaledwie kilka złotych. Większe modele oferują również dodatkowe funkcje, na przykład zawór zwrotny, usprawniający proces czyszczenia. Każdy akwarysta – początkujący lub zaawansowany w hodowli ryb – znajdzie coś dla siebie.