• Kategorie
  • Szukaj
  • Huśtawka dla papugi w dobrej cenie

Brak produktów do wyświetlenia

Klatka, huśtawka dla papug i karmnik – co się przyda na początek przygody z papugą

Papugi to bardzo wdzięczni towarzysze domowi. W domu hodować można wiele z ich gatunków, bowiem większość ma niewielkie wymagania dotyczące bytowania. Jeśli chcemy, by w naszym otoczeniu pojawił się mało uciążliwy a jednak miły kompan – warto rozważyć zakup mniejszego ptaka, jednego z rodzajów papug domowych, jak falista lub papużka nierozłączka. Średnie papugi również sprawdzą się w niewielkich mieszkaniach, bowiem nie potrzebują zbyt dużej klatki – wystarczy im karmnik, poidełko i malutka huśtawka dla papug. Do tej grupy ptaków zaliczamy najpopularniejsze aleksandretty, lorysy i żako. Największe z papug hodowlanych, wymagające dużej klatki i sporej przestrzeni życiowej i nie są dobrym pomysłem, gdy właściciel mieszka w kawalerce lub pojedynczym pokoju.

Jakie akcesoria kupić papudze?

Decydując się na hodowlę papug zdecydować musimy również o podstawowym akcesorium dla ptaków, a więc o klatce – idealna klatka dla papugi powinna być naprawdę spora, oczywiście w stosunku do gatunku, który zamierzamy wybrać. Mimo, że w świecie filmowym triumfy święcą klatki okrągłe – zdecydowanie lepszym wyborem będzie w tym przypadku klatka o kształcie sześcianu. Weterynarze są zgodni, że taki kształt klatki lepiej wpływa na samopoczucie ptaków, a same papużki czują się w takich klatkach bardziej komfortowo. Równie ważna jest gęstość prętów domu naszej papugi. Muszą być one tak rozłożone by ptak mógł swobodnie się po nich wspinać. Gęstość prętów ma istotne znaczenie dla kondycji papugi, ale również dla jej zdrowia psychicznego – papuga musi mieć możliwość wspinania się po prętach klatki. Ważne jest też by pojemniki na wodę i pokarm montowane były w środku klatki a nie na jej zewnętrzu – ma to znaczenie głównie psychologiczne, bowiem codzienne dolewanie wody i dosypywanie karmy to szansa na dodatkowy kontakt fizyczny z naszym pierzastym pupilem, a co za tym idzie na podtrzymanie niezwykłej więzi człowieka z ptakiem. Kolejnym elementem każdej klatki dla papug powinna być też żerdź. To długi kawałek patyka, który ptak wykorzystuje do opierania się. Żerdź wykonana powinna być w sposób nieregularny i zbliżony do naturalnego. Śliskie i wypolerowane żerdzie sprawią, że papuga będzie się ślizgać i nie utrzyma na niej równowagi. Drewniany patyk powinien być jednak na tyle gładki, by nie wystawały z niego żadne drzazgi, które mogłyby zranić delikatne nóżki ptaka. Ostatnim ważnym elementem każdej klatki będzie oczywiście huśtawka dla ptaków!

Jaka huśtawka dla papugi będzie najlepsza?

Oprócz klatki czy poidełka, dobrze jest kupić naszej papudze również cały szereg niewielkich i malutkich zabaweczek. Sznureczki i dzwoneczki mogą dostarczyć pupilowi w ciągu dnia dodatkowych atrakcji i wypełnić mu czas zabawą. Bardzo dobrym gadżetem będzie również huśtawka dla papugi. To zabawka, która dostarcza ptakowi mnóstwo zabawy a jednocześnie poprawia jego kondycję fizyczną. Huśtawka dla papugi nimfy czy falistej proponowana od M-sell24h to produkt, który oprócz funkcji bujania spełnia również kryterium dobrej zabawy. Zainstalowane po bokach dzwoneczki potrafią działać cuda, a ptak bawiąc się nimi będzie stymulował swój mózg i poszerzał zakres umiejętności. Takie elementy mogą zaciekawić papużkę i sprawić, że będzie ona bawiła się. Huśtawka dla ptaków od M-sell24h jest wykonana z plastiku w kolorach beżowym i niebieskim, posiada specjalny haczyk, który umożliwia powieszenie jej na szczebelkach klatki!

Nie tylko huśtawka dla ptaków – uwaga jest równie ważna

Oprócz wielkości papugi domowej i przestrzeni życiowej jaką jesteśmy w stanie mu zapewnić, warto wziąć pod uwagę jeszcze inne kryteria. Niektóre gatunki papug, jak chociażby żako wymagają stałej uwagi i sporej ilości pracy. Innym z kolei, wystarczy huśtawka dla papugi falistej i kilka chwil poświęconych każdego dnia.