• Kategorie
  • Szukaj
  • Klatki dla ptaków - papugi, kanarki i inne

Brak produktów do wyświetlenia

Klatka na ptaki to podstawa

Przyjmując pod swój dach skrzydlatego przyjaciela – spada na nas całkiem sporo przyjemnych i mniej przyjemnych obowiązków. Opieka nad papugą, kanarkiem czy innym ptakiem to wyzwanie, które po nauczeniu się kilku schematów może dostarczyć sporo radości. Szukając odpowiedniego ptaszka do domu – warto poczytać o jego charakterze, zwyczajach czy potrzebach, tak by dobrać gatunek do naszego stylu życia. Przykładowo, dla osób zapracowanych polecana jest raczej papużka falista czy kanarek, które w ciągu dnia znajdą dla siebie zajęcie, z kolei papuga żako będzie nieszczęśliwa, bowiem jej kontakt z opiekunem będzie znacznie ograniczony. Po wyborze ptaka, należy jeszcze wybrać odpowiednie akcesoria, jak klatka dla ptaków, zabawki, karmniki i poidełka. 

Jakie wybierać klatki dla papug

Niezaprzeczalnie, klatka dla papugi czy klatka dla kanarka to najważniejsze akcesorium posiadacza skrzydlatego przyjaciela. Zdecydowana większość produktów, jeśli chodzi o klatki dla papug jest wykonana z metalu, choć oczywiście pojawiają się również klatki wykonane z drewna. To piękne przedmioty, które według doświadczonych hobbystów są raczej niepraktyczne, bowiem trudno jest obserwować piękną papugę przez grube drewniane pręty. Wyzwaniem będzie też utrzymanie takiej klatki dla kanarków czy papug w czystości. Zarówno hobbyści jak i weterynarze są zgodni, że najlepszym domem dla papugi czy kanarka jest klatka dla ptaka wykonana z metalu. Tego typu klatki dla papug dzielą się na dwa główne typy związanie z sposobem pokrycia poszczególnych pręcików. Klatka dla papug może posiadać pręty, które są ocynkowane. To jeden z najlepszych sposobów na wyeksponowanie samego ptaka. Ocynkowane pręty są mało widoczne i nie absorbują wzroku. Niestety, na co wskazują również właściciele papug czy hodowcy, ocynkowane pręty klatki dla papug mogą stanowić zagrożenie dla ptaków. Chodzi o sytuację, gdy przeciskamy owoce przez pręty. Cynk wchodzi w reakcje z kwasami owocowymi i może stanowić duże zagrożenie dla zdrowia a nawet życia ptaków. Posiadając piękną, ocynkowaną klatkę warto więc unikać tego typu zachowań a owoce podawać poprzez drzwiczki. Zdecydowanie większą popularnością cieszą się klatki dla papug i kanarków, których pręty są po prostu pomalowane specjalną, nietoksyczną farbą proszkową. Takie też produkty oferujemy w naszym sklepie. Tego typu klatka na ptaki powinna spełniać wygórowane normy bezpieczeństwa i posiada wszelkie atesty – w zwyczaju papug jest chociażby obstukiwanie i zdrapywanie farby z prętów a co za tym idzie jedzenie jej fragmentów. Warto pamiętać, że malowana klatka dla papug gorzej eksponuje naszych pięknych, skrzydlatych przyjaciół, jednak jest rozwiązaniem bezpieczniejszym, zwłaszcza dla zapominalskich. Jeśli chodzi o klatki dla papug czy innych ptaków nie ma więc rozwiązań idealnych. 

 Klatka dla ptaka nie zależy od jego rozmiarów

Zaczynając przygodę z hodowlą domową ptaków takich jak kanarek czy papuga, powinniśmy wybierać zawsze jak największe klatki. Ograniczeniem, jeśli chodzi o rozmiar klatki dla papug powinny być nasze warunki mieszkaniowe. Gdy nie mają one granic, bo mieszkamy np.: w domu powinniśmy stawiać na produkty ogromne, które zapewnią ptakom odpowiednio dużo swobody. W przypadku papug, które w powszechnej opinii kojarzą się raczej z ptakami o spokojnym usposobieniu – wiele ich gatunków prowadzi aktywny, wręcz koczowniczy tryb życia – co oznacza, że potrzebują sporo wolnej przestrzeni. Dobrze dobrana klatka dla papugi powinna umożliwiać naszemu podopiecznemu przynajmniej przefrunięcie z jednej żerdzi na drugą. Co więcej, warto również kupować klatki o takim ściegu prętów, by nasza papużka mogła swobodnie się po nich wspinać – jest to niezwykle ważne dla jej zdrowia psychicznego jak i fizycznego. Dla dwóch najpopularniejszych w Polsce papużek, a więc nimfy oraz papużki falistej klatki dla papug będą się jednak nieco różnić. Okazała, dochodząca do 30 cm wysokości nimfa potrzebuje klatkę, której długość będzie wynosić nawet 120cm, ale dobrym pomysłem jest zakup większej sztuki. Z kolei biorąc pod uwagę odległości od żerdzi, klatki dla papug nimf powinny mieć co najmniej 90 cm wysokości, tak by ptak mógł swobodnie latać między oparciami. Papużka falista nie wymaga już tak wielkich nakładów finansowych. Dla tego gatunku w zupełności wystarczające będą tanie klatki dla papug o mniejszych rozmiarach. Podobnie jak Nimfa, papużka falista pochodzi z Antypodów, jest mniejsza od swojej kuzynki, jej wysokości nie przekracza 20 cm. To oznacza, że klatka dla ptaka o tej charakterystyce może być nieco mniejsza – choć powinno się zachować podobne zasady jak w przypadku nimfy. Klatka dla papug falistych powinna mieć więc minimum 60 cm długości praz 60 cm wysokości. Wymiary te są jednak charakterystyczne dla klatek przeznaczonych pojedynczym osobnikom – jednak zarówno nimfy jak i papugi faliste potrzebują swoich gatunkowych kompanów. Gdy planujemy zakup parki, dobrze kupić klatkę, która będzie wykraczać poza te minimalne wymiary! 

Jaka klatka dla kanarka

Podobnie jak w przypadku papug, klatki dla kanarków powinny być jak największe. Wybór odpowiedniej klatki jest bardzo ważny, bowiem to tam kanarek spędzi większość swojego życia. Mimo, iż kanarek jest ptakiem o niewielkich wymaganiach to jego klatka powinna być całkiem pokaźnych rozmiarów. Wg ekspertów i hodowców jej minimalne wymiary to 60 na 40 na 50 cm – choć dobrze by była nawet większa. Jej bryła powinna być prostokątna, bowiem zapewni to ptakowi odpowiednią przestrzeń do latania. Niewskazane są okrągłe lub takie, których dach jest spadzisty. Najlepszym wyborem będą klatki dla kanarków wykonane z metalu lub drutu pokrytego miękkim plastikiem. Klatka dla kanarka powinna mieć ciasno rozłożone pręty – tak by kanarek nie był w stanie się przez nie przecisnąć. Są to ptaki znane ze swojego uporu, więc można być pewnym, że skrzydlaty towarzysz będzie próbował salwować się ucieczką. 

 Klatka na ptaki? Tylko od M-sell24h

W naszym sklepie zoologicznym M-sell24h wyjątkowo upodobaliśmy sobie wszystkich pasjonatów ornitologii i miłośników ptaków. To dlatego do oferty M-sell24h wprowadziliśmy klatki dla papug, kanarków i innych skrzydlatych towarzyszy! Nasze klatki dla kanarków to produkty najwyżej jakości, spełniające wysokie wymagania hodowców i pasjonatów egzotycznych ptaków. Oferujemy produkty wyposażone w wysuwaną szufladę, która ułatwia sprzątanie klatki po naszym skrzydlatym przyjacielu, w zestawie znajdują się również karmidło dla ptaków, specjalne poidełko dozujące wodę a także dwie specjalne żerdzie, dzięki którym ptaszek nie będzie się nudził – przelatywanie z jednej żerdzi na drugą to przecież ulubiona zabawa papużek i kanarków. Z kolei plastikowa huśtaweczka pozwoli ptakom na utrzymanie dobrej kondycji fizycznej a dodatkowe dzwoneczki zapewnią ptakowi stymulację intelektualną. Nasze klatki dla papug i innych ptaków nadają się zarówno dla mniejszych jak i dla większych osobników. Pomalowane są na różne kolory, które można dobrać pod wystrój mieszkania. Każda nasza klatka dla ptaka jest wykonana z metalu i plastiku, co oznacza, że jej waga rzadko kiedy przekracza jeden kilogram. To doskonała opcja dla właścicieli ptaków, którzy dużo podróżują i chcą swojego skrzydlatego podopiecznego mieć zawsze przy sobie. Ofercie posiadamy również masywniejsze klatki, które idealnie nadają się dla papugi nimfy czy papugi żako. Taka klatka na ptaki jest również wyposażona w wysuwaną szufladę oraz ruszt, które znacząco ułatwiają utrzymanie higieny. Sporym plusem jest również górne otwarcie, które pozwala na lepszy dostęp do domowego ptaszka. W tym przypadku do zestawu dołączamy dwie żerdzie, karmidło oraz poidełko.