• Kategorie
  • Szukaj
  • Taśmy do ćwiczeń - gumowe, treningowe

Brak produktów do wyświetlenia

Taśmy do ćwiczeń – niewielkie, ale wielofunkcyjne narzędzie

W ofercie naszego sklepu znajdują się różne taśmy do ćwiczeń, które przydać się mogą każdej, aktywnej fizycznie osobie. W tym niepozornym przyrządzie zamknięta jest bowiem niemal cała siłownia! Już jedna taśma do ćwiczeń pozwala na wykonanie pełnego treningu, włącznie z rozgrzewką oraz rozciąganiem.

Taśmy oporowe do ćwiczeń to tak naprawdę rewolucyjne narzędzie, które odmieniło treningi wielu osób. Okazuje się bowiem, że nie potrzeba wielu sprzętów do tego, aby budować wytrzymałość i masę mięśniową. Taśmy do ćwiczeń Decathlon dostępne są w różnych wariantach. Ich głównym zadaniem jest stawienie oporu osobie ćwiczącej. Dzięki temu niektóre rozciągają się łatwiej, inne zaś wymagają dodatkowego nakładu siły.

Dziś gumy oporowe stosowane są niemal wszędzie. Sięgają po nie osoby trenujące aerobik, fitness, fani crossfitu, treningów na siłowni oraz street workoutu. Aby z nich korzystać, nie trzeba być jednak profesjonalistą. Są proste i intuiucyjne w obsłudze.

Jak wyglądają ćwiczenia z taśmą oporową

Ćwiczenia z taśmami oporowymi w wielu przypadkach, przypominają te, które na co dzień można wykonywać w siłowniach oraz w klubach fitness, np. z wykorzystaniem ciężarków, hantli lub „cięższych” sprzętów. Ich główną zaletą jest niska cena i niewielki rozmiar. Taśma oporowa do ćwiczeń bez problemu zmieści Ci się bowiem choćby w kieszeni.

W naszym asortymencie znajdziesz wiele typów taśm do ćwiczeń Allegro. Różnią się nie tylko kolorem, ale i oporem oraz długością. To wszystko ma wpływ na zastosowanie poszczególnych produktów podczas treningu. I tak np. taśma oporowa mini band charakteryzuje się swoim niewielkim rozmiarem. Jest dość krótka, dlatego wiele osób nie wie, jak ją wykorzystywać. Ćwiczenia z taśmą mini band mogą polegać m.in. na wykorzystywaniu ich podczas przysiadów. W tym celu załóż gumę na uda, tuż powyżej kolan i w tan sposób, z obciążeniem, wykonuj standardowo ćwiczenia. Zakładając taśmę wokół kostek, można trenować mięśnie odwodziciele i przywodziciele. Łapiąc taśmy w dłonie, można próbować je rozciągać, wzmacniając w ten sposób mięśnie klatki piersiowej.

Taśma do ćwiczeń Allegro w wersji podstawowej, czyli tej długiej, ma o wiele szersze zastosowanie. Można korzystać z niej bowiem wykorzystując własne ciało. Wystarczy, że taśmy elastyczne do ćwiczeń nadepniesz, a wystające części chwycisz w obie ręce. Dzięki takiemu ustawieniu, możesz ćwiczyć wiele mięśni ramion, przedramion oraz barków, a także pleców! Decathlon taśmy do ćwiczeń możesz również przełożyć przez słup lub lampę i w ten sposób, wypychając ich końcówki przed siebie trenować np. mięśnie klatki piersiowej.

Co ciekawe, taśmy gumowe do ćwiczeń pomagają również początkującym. Jeśli masz problemy z podciąganiem się na drążku, ale chcesz budować swoją siłę w ten sposób. Gumy oporowe, przełożone przez drążek, mogą służyć za asekurację i delikatnie wypychać Twoje ciało ku górze, ułatwiając ćwiczenie. Z ich pomocą wykonywać też można szereg innych zadań. Mogą stanowić dodatkowe obciążenie podczas wykonywania pompek lub ułatwiać rozciąganie całego ciała już po zakończonym treningu.

Taśmy do ćwiczeń - jakie wybrać?

Wybór gumowych taśmy do ćwiczeń to kwestia indywidualna. Wiele zależy od Twoich prywatnych predyspozycji oraz efektów, które chcesz osiągnąć, a także aktywności, które chcesz wykonywać z ich pomocą. 

Nasz sklep oferuje szeroki zakres obciążeń, jeśli chodzi o Decathlon taśmę do ćwiczeń. Na początek warto jest zdecydować się na gumy o mniejszym oporze, co pozwoli na stopniowe budowanie siły i na pewno nie zniechęci Cię do dalszych treningów.

Taśma do ćwiczeń nóg– tu najlepiej spiszą się tak zwane taśmy do ćwiczeń mini band, które posiadają stosunkowo niewielką średnicę. Umożliwiają wykonywanie precyzyjnych ćwiczeń, trenujących mięśnie łydek, ud oraz pośladków.

Jeśli interesuje Cię taśma rehabilitacyjna do ćwiczeń, polecanym przez nas produktem będzie taśma floss band, która ma zupełnie inne zastosowanie, niż tradycyjne gumy oporowe. Taśmy floss band owija się wokół miejsca, poddawanego fizjoterapii. W ten sposób stopniowo rozluźniać nadwyrężone mięśnie oraz powięzi. Taśma do ćwiczeń rehabilitacyjnych przynosi szybką ulgę oraz stopniową poprawę stanu zdrowia.

Taśma guma do ćwiczeń – dlaczego warto?

Taśmy oporowe ćwiczenia mogą być stosowane przez każdego. Dzięki nim trening stanie się o wiele bardziej efektywny. Gumy stawiają jedynie opór, przez co są bezpieczne w użytkowaniu. Taśma oporowa cwiczenia jest lekka i nawet, gdy wypadnie z ręki osobie trenującej, to nie ulegnie uszkodzeniu, ani nie zrani użytkownika.

Bardzo ważne jest to, że ćwiczenia z taśmą treningową na pewno nie będą nudne. Dzięki szerokiej gamie długości i oferowanej rozpiętości oporu, elastyczna taśma do ćwiczeń może być wykorzystywana na wiele sposobów. Z jej pomocą zbudujesz nie tylko tkankę mięśniową, ale i zadbasz o swoją wydolność oraz kondycję, nieustannie poprawiając swoje osiągnięcia. Gumowa taśma do ćwiczeń pozwoli Ci na przeprowadzenie zarówno lekkiej, jak i wymagającej rozgrzewki, treningu głównego, ale również i stretchingu! Taśmy gumowe do ćwiczeń Decathlon pomogą Ci rozciągnąć napięte mięśnie, co nie tylko przyspieszy regenerację, ale i pomoże Ci się odprężyć.

 

W naszym sklepie znajdziesz różne taśmy do ćwiczeń.Kolory użyte przez producentów odpowiadają reprezentowanemu oporowi. Dzięki temu, z szuflady zawsze wyjmiesz tę, której potrzebujesz!