• Kategorie
  • Szukaj
  • Wałki i rollery do masażu mięśni w najlepszej cenie

Brak produktów do wyświetlenia

Rollery do masażu

W naszej ofercie znajduje się szeroki wybór rollerów do masażu. To urządzenia, które przydadzą się każdej osobie, która ceni sobie aktywność fizyczną. Aby trening był pełny i bezpieczny, należy bowiem pamiętać o stretchingu i wyciszeniu organizmu. W ten sposób można sprawić, że ćwiczenia przyniosą lepszy efekt. Roller do ćwiczeń jest sprzętem nieocenionym, który sprawia, że samodzielnie możesz zadbać o swoje zdrowie. To narzędzie wykorzystywane zarówno w profesjonalnych klubach fitness, jak i w warunkach domowych.

Rollery do mięśni występują w różnych postaciach. Najczęściej są to wałki, wykonane ze specjalnej, trwałej pianki, dostępne w wielu typach twardości. Niektóre są zupełnie gładkie, inne posiadają wypustki i nierówności, co przyczynia się do bardziej zintensyfikowanego masażu. Oferujemy też niewielkich rozmiarów kulki do masażu, które docierają do nawet trudnodostępnych miejsc, rozbijając konkretne grupy mięśni. Rollery można wykorzystywać podczas zasadniczej części treningu oraz podczas rozciągania.

Kto powinien sięgnąć po roller wałek do masażu?

Roller piankowy to przyrząd, który ceniony jest przez różne grupy sportowców. Tak naprawdę, każda osoba, która jest aktywna fizycznie w większym lub mniejszym stopni może sięgnąć po rollery do mięśni.

Rollery do ćwiczeń bardzo często wykorzystywane są przez osoby, uprawiające pilates. Dokładne rozmasowanie mięśni pomaga bowiem nie tylko się rozluźnić, ale i znacznie poszerzyć zakres ruchów i rozciągnąć powięzi.

Urządzenie to doceniane jest też przez osoby uprawiające jogging. Podczas długich treningów, mięśnie nóg nieustannie pracują, przez co po zakończonym biegu zasługują na królewskie traktowanie. Zwykłe rozciąganie to za mało. Przekonasz się o tym, jeśli sięgniesz po roller dla biegacza. Z jego pomocą możesz wymasować zarówno mięśnie ud, łydki jak i pośladki. Dzięki temu zyskasz większą elastyczność i wytrzymałość. Masaż z wykorzystaniem wałka powinno się wykonywać po każdym joggingu.

Osoby uprawiające crossfit również wprost uwielbiają roller do masażu mięśni. Ta dyscyplina sportu jest bardzo wymagająca i często wiąże się z długotrwałym spinaniem mięśni. Aby następnego dnia nie zmagać się z ogromnym bólem i ograniczoną ruchomością, warto zakończyć trening sięgając po roller do masażu pleców. Z jego pomocą rozluźnisz bowiem nie tylko grzbiet, ale i ramiona, kark, a także pośladki i nogi, a nawet stopy!

Roller rehabilitacyjny to sprzęt, który znajdziesz u każdego fizjoterapeuty. Umiejętnie wykorzystany pomaga odzyskać sprawność i zwiększyć siłę oraz wytrzymałość. Poszerza również w znaczący sposób ruchomość stawów oraz powięzi. Wykorzystywany jest podczas rehabilitacji dorosłych oraz zajęć korekcyjnych dla dzieci i młodzieży.

Roller do masażu kręgosłupa powinien też znaleźć się w każdym domu. Tak naprawdę sprzęt ten może przydać Ci się nie tylko po treningach, ale i po stresującym dniu w pracy. Nie zawsze masz czas i dostęp do profesjonalnego masażysty. Automasaż może okazać się nie tylko przyjemny, ale i skuteczny. Dlatego warto wybrać roller do masażu powięzi, który będzie odpowiadać Twoim potrzebom. Pomoże Ci on w usunięciu napięcia nagromadzonego w mięśniach podczas całego dnia lub tygodnia ciężkiej pracy.

Jaki roller sportowy wybrać?

Wybór najlepszego rollera do rolowania mięśni zależy od tego, kto po niego sięga. Wyróżniamy bowiem roller gładki, ale też roller do masaży z wypustkami. Ten pierwszy wykorzystywany może być podczas ćwiczeń, ale polecany jest także osobom, które pragną jedynie relaksu. Wałek roller do masażu w takim układzie fantastycznie sprawdza się do masażu pleców oraz delikatnego rozbicia napięcia w pozostałych częściach ciała. Wałek z wypustkami to zazwyczaj roller do masażu twardy, co ma przełożenie na jego skuteczność i dogłębne działanie. Może być wykorzystywany do rozbicia napięcia mięśniowego w plecach, ale nie tylko. Świetnie sprawdza się jako roller do masażu nóg oraz roller do masażu ud.

W naszej ofercie znajdziesz też piłki do masażu pojedyncze lub podwójne, które pozwalają na jeszcze bardziej precyzyjne działanie i mocniejszy nacisk. Można je wykorzystać jako roller do masażu szyi czy też roller do masażu powięzi, nakierowując je na konkretne miejsce.

Roller piankowy jak z niego korzystać?

Korzystanie z rollerów nie jest skomplikowane. Poradzi z tym sobie każda osoba – zarówno dorosła, jak i dziecko. W podstawowej i najbardziej popularnej wersji, zaleca się, aby oprzeć masażer o ścianę lub podłogę i napierać na niego tą częścią ciała, którą chcesz rozmasować. Następnie trzeba powoli się poruszać, aby roller mógł wypełniać swoje zadanie i rozluźniać mięśnie.

Podobnie wygląda wykorzystanie rollera do masażu stóp. Wałek lub piłkę należy umieścić na podłodze, a następnie napierać ja nią delikatnie gołą stopą. Taki masaż nie tylko relaksuje, ale poprawia również krążenie.

 

Rollery są urządzeniami łatwymi w obsłudze. Równie bezproblemowe jest utrzymanie ich w czystości. Wiele z nich można myć nawet pod bieżącą wodą oraz przy wykorzystaniu detergentów do dezynfekcji.