• Kategorie
  • Szukaj
  • Piłki lekarskie w najlepszej cenie

Brak produktów do wyświetlenia

Piłka lekarska – nie tylko do rehabilitacji

Piłki lekarskie wielu osobom kojarzą się przede wszystkim z zajęciami korekcyjnymi, rehabilitacją lub fizjoterapią. Okazuje się jednak, że sprzęt ten posiada wiele zalet, docenianych podczas treningów siłowych. Dlatego właśnie przyrządy te coraz częściej pojawiają się w siłowniach, klubach fitness czy crossfitowych. Stanowią one świetne obciążenie dla mięśni, które można dostosować do wagi, wzrostu oraz możliwości użytkownika. Teraz piłkę lekarską możesz kupić też w M-sell24H. Spraw, aby Twój trening był jeszcze bardziej efektywny i pomógł Ci osiągnąć zamierzone cele!

Dlaczego warto posiadać piłkę lekarską?

Choć w wielu miejscach dostępna jest piłka lekarska 1 kg, to jest ona dość rzadko wybierana, właśnie ze względu na swoją lekkość. Osoby trenujące, szczególnie na początku, o wiele bardziej cenią sobie możliwości, jakie daje piłka lekarska 2 kg lub piłka lekarska 3 kg. Bardzo ważne jest to, że stosując ją możemy rozwijać masę mięśniową i z czasem sięgać po większe obciążenie, które zapewni piłka lekarska 6 kg albo nawet piłka lekarska 15 kg.

Piłka lekarska z uchwytami to sprzęt, który idealnie sprawdzi się np. podczas rozgrzewki. Możemy je chwycić w bezpieczny sposób i wykonywać z nią obroty lub rzuty, wypracowując sobie przy tym nie tylko świetną technikę ćwiczeń, ale również dbając o precyzję. Z czasem zauważymy, że taki trening zaowocuje również poprawą szybkości. Podczas takiego treningu angażujemy wszystkie partie mięśni!

Istotne jest również to, że piłki lekarskie skórzane są dość miękkie i mają gładką powierzchnię. Dzięki temu trening staje się bezpieczniejszy, ponieważ w przypadku upadku piłki lub wyślizgnięcia się jej z dłoni, nie zostaniemy ranni. Dzięki temu, piłki lekarskie stosowane są również podczas zajęć z dziećmi.

Piłka lekarska 5 kg oraz inne, dopasowane do naszej wagi i możliwości, pomogą nam zadbać o zdrowy kręgosłup. Utrzymując przyrząd w określonej pozycji, angażujemy do pracy wiele partii mięśniowych, wzmacniających plecy. Specjaliści znają również wiele ćwiczeń z wykorzystaniem piłki lekarskiej, które przyczyniają się do rozluźnienia napięcia mięśniowego, dzięki czemu możemy nawet pogłębić zakres ruchów!

Odpowiednio wykorzystana piłka lekarska 4 kg i akcesoria o innej wadze sprawią, że trening będzie bardziej efektywny. Nawet proste przysiady z jej wykorzystaniem, stają się bardziej wymagające dla naszych mięśni i wymuszają na nich pracę, związaną z utrzymaniem prawidłowej sylwetki.

Warto zadbać o dobrą technikę

Piłka lekarska będzie fenomenalnym dodatkiem do treningów dla osób, które już teraz wypracowały odpowiednią technikę ćwiczeń. Sprzęty o niewielkim ciężarze wprost fantastycznie spiszą się podczas przysiadów, brzuszków czy wykroków. Te cięższe, jak piłka lekarska 7 kg zwiększą intensywność treningów i pomogą w budowaniu masy mięśniowej.

Z wykorzystaniem przyrządu można wykonywać szereg ćwiczeń. Piłka sprawia, że wykonywane przez nas zwykłe brzuszki, zyskają dodatkowego waloru. Można wykonywać je ze sprzętem ułożonym na klatce piersiowej lub za głową. Innym docenianym ćwiczeniem są przysiady z piłką lekarską trzymaną w wyprostowanych rękach lub tuż przy klatce piersiowej. Piłka lekarska z uchwytami natomiast świetnie sprawdzi się np. podczas wykonywania tzw. martwego ciągu. Przy wszystkich ćwiczeniach należy pamiętać o zachowywaniu wyprostowanej sylwetki i napinaniu mięśni brzucha.

Piłka lekarska jest przyrządem stosunkowo bezpiecznym w użytkowaniu. Dlatego poleca się ją nie tylko zawodowcom, ale i nawet osobom początkującym. Jej wagę można dostosować do możliwości osoby ćwiczącej. Warto jednak dbać o właściwą technikę. Nieodpowiednio dobrana waga lub chwyt, może skutkować kontuzją. Z tego względu należy rozpocząć trening od lekkiej rozgrzewki, która przygotuje ciało do intensywniejszych ćwiczeń. Następnie warto wprowadzać piłki lekarskie o większym obciążeniu, które stopniowo będą wzmacniać naszą wytrzymałość, siłę, gibkość oraz szybkość.

Piłka lekarska cena – to świetny sprzęt do ćwiczeń w domu

Piłki lekarskie nie należą do kosztownych przyrządów do ćwiczeń. Z tego względu to sprzęt na każdą kieszeń, który można wykorzystywać podczas ćwiczeń nawet w warunkach domowych. Wielkość przyrządu zależy od jego wagi, ale każdą można z łatwością przechowywać np. w szafie.

Piłka może być wykorzystywana podczas ćwiczeń w pomieszczeniach, ale nie tylko. Z powodzeniem można zabrać ją ze sobą na treningi w plenerze. Można traktować ją jak element obciążający, ale również ćwiczyć, wykonując nią rzuty. Nie trzeba przejmować się zabrudzeniami oraz kurzem. To sprzęt, który łatwo jest utrzymać w czystości oraz dezynfekować po każdym użytku. Wykonany jest bowiem ze skóry, która jest bardzo wytrzymała nie tylko na uszkodzenia mechaniczne, ale także na wielokrotne czyszczenie.

 

Bardzo ważne jest to, że lżejsze modele, jak np. piłka lekarska 1 kg albo piłka lekarska 2 kg świetnie sprawdzą się również podczas ćwiczeń i zabaw z dziećmi, polegających np. na balansowaniu ciałem na piłce.