• Kategorie
  • Szukaj
  • Tanie kable grzewcze do terrarium

Brak produktów do wyświetlenia

Obowiązkowe wyposażenie każdego terrarysty – ogrzewanie terrarium kablem

Posiadanie w domu zwierzaka to przyjemność, która łączy się również z dużą ilością obowiązków. Psiak czy kot w domu wiąże się z odpowiednią ilością spacerów, dobrą karmą, wyczesywaniem czy też wizytami u weterynarza w celu zaszczepienia lub przeprowadzenia okresowych badań. Nieco innym rodzajem obowiązków charakteryzuje się jednak terrarystyka, a więc hodowanie zwierzęcia egzotycznego. Warto pamiętać, że przygoda z terrarystyką wiąże się na początku z posiadaniem zwierzaka i opieką nad nim, dopiero później hobby to może przeistoczyć się w hodowlę. Przed przystąpieniem do zakupu agamy, kameleona, węża, skorpiona, żółwia czy pająka należy zdać sobie jednak sprawę, że nawet najprostszy w utrzymaniu i najmniej wymagający zwierzak potrzebuje od opiekuna poświęcenia sporej ilości wolnego czasu, nieustannego poszerzania wiedzy o swoim pupilu jak i niemałych środków finansowych przeznaczonych na produkty takie jak podłoże czy kable grzewcze do terrarium.

Czym jest terrarystyka?

Terrarystyka, podobnie jak akwarystyka, jest dziedziną wiedzy dotyczącą planowania, urządzania i prowadzenia terrarium a także hodowli trzymanych w nim zwierzaków i roślin. Sama nazwa terrarium wywodzi się z łacińskiego określenia ziemi. Terrarium jest przeznaczone do hodowania płazów, gadów i bezkręgowców. Jego wnętrze powinno być zbliżone do naturalnego środowiska naszego podopiecznego. Najczęściej podłoże terrarium wykłada się suchym piaskiem, gliną albo kamieniami. Co więcej, ważna jest również odpowiednia ilość światła, wody do picia i kąpieli jak i rośliny oraz ich elementy. Jedną z najważniejszych cech, którą powinno mieć dobre terrarium jest utrzymywanie odpowiedniej temperatury otoczenia. Można to oczywiście osiągnąć za pomocą zwykłego ogrzewania domowego, jednak wiele egzotycznych gatunków wymaga znacznie wyższej temperatury otoczenia, co wiąże się z instalacją w terrarium odpowiedniego systemu. Najczęściej polega się na specjalnych lampach lub instaluje się kable grzewcze do terrarium.

Ogrzewanie terrarium kablem – co i jak?

W zależności od gatunku zwierzaka, który będziemy trzymać w naszym terrarium – temperatura będzie się różnić. Jednym z najprostszych i najmniej wymagających gatunków jest np.: Agama brodata, którą często poleca się początkującym terrarystom. To wyjątkowo ufna jaszczurka, która potrafi dożyć nawet 10 lat. Jej podstawowym wymaganiem jest jednak wysoka temperatura w terrarium, która powinna wynosić około 30 stopni Celsjusza. W nocy nie powinna ona jednak spaść poniżej 18 stopni. Decydując się na zakup takiego egzotyka – warto rozważyć dwie metody ogrzewania, pierwszą, czyli kabel grzewczy do terrarium, zapewnimy zwierzakowi odpowiednią temperaturę w całym terrarium. Kabel grzewczy terrarium gwarantuje optymalne warunki termiczne dla gadów, płazów, ryb i bezkręgowców. Oznacza to, że może on być użyty nie tylko w terrarium naszej agamy, ale również w akwarium z rybkami czy w wiwarium dla węża.

Jakie kable grzewcze do terrarium? Postaw na sprawdzone produkty M-sell24h!

Dostępny w naszym asortymencie ogrzewanie terrarium kablem to uniwersalne urządzenie, które można instalować w wielu miejscach – od akwariów przez terraria aż po wiwaria. Kabel grzewczy 25w to elektryczny przewód, który pozwala na podgrzewanie podłoża niezależnie od jego rodzaju. Odpowiednia jego instalacja pod warstwą piasku czy gliny sprawia, że jest on niewidoczny i bezpieczny dla zwierzaków. Nasze kable grzewcze do terrarium są wykonane z wysokiej jakości silikonu, dzięki czemu nie sztywnieje ani nie pęka. Co więcej, dzięki zastosowaniu ograniczników temperatury kabel grzewczy terrarium od M-sell24h nigdy nie rozgrzewa się do temperatury, która mogłaby zrobić krzywdę egzotycznemu zwierzęciu. Najważniejszą zasadą, o której warto pamiętać podczas jego montażu jest fakt, że kabel grzewczy do terrarium nie powinien się krzyżować i stykać ze sobą, bowiem istnieje ryzyko jego przepalenia.