• Kategorie
  • Parametry
  • Drapaki dla kotów

DRAPAKI DLA KOTA - KOTY KOCHAJĄ RUCH

Te zwierzęta, chociaż kojarzą się z miłymi domowymi pupilami, to w rzeczywistości drapieżniki. Polują, a kiedy nie polują trenują polowanie.

Koty szukają w mieszkaniu:

– miejsca skąd mogą zeskoczyć i wskoczyć

– miejsca, gdzie mogą się wdrapywać,

– miejsca, gdzie mogą ćwiczyć walki z innymi kotami.

JEDEN NA GÓRZE, DRUGI NA DOLE

W domu dzikiego zwierzęcia, jakim jest kot niezastąpione są drapaki dla kota, które pomagają kotom mieszkać w domu lub mieszkaniu i wyładować swoją energię. Dobry drapak dla kota to taki, który ma kilka poziomów, tak aby kot mógł przeskakiwać z jednego, na drugi, wspinać się i obserwować co dzieje się dokoła. Dobry drapak nie musi być drogi, tanie drapaki dla kota bez problemu spełnią oczekiwania kotów, jeśli będą dla nich atrakcyjne.

Dobry drapak to taki, który jest dla kota bezpieczny i atrakcyjny. Bezpieczny, czyli uszyty jest z materiału, który nie jest toksyczny oraz z którego kot nie może wydrapać fragmentów materiału. Koty, podobnie jak psy lubią szarpać i gryźć podczas zabawy.

KOTY LUBIĄ DRAPAĆ

Atrakcyjne kocie drapaki, to takie, które mają kilka poziomów, budkę i np. przyczepioną na sznurku zabawkę, żeby kot nie nudził się na drapaku.

Pamiętać należy także o podstawowej funkcji drapaka – czyli drapaniu. Drapaki dla kota powinny być zrobione z materiału, który kot będzie chciał drapać. Jest to niezbędna funkcja dla kotów, bo w ten sposób zwierzęta mogą spiłowywać sobie pazurki. W naturalnych warunkach kot sam usuwa nadmiar pazura, drapiąc o drzewo lub podłoże. Mieszkając w domu, to człowiek musi mu zapewnić możliwość drapania i spiłowywania pazurów.

Drapak powinien być:

– bezpieczny,

– funkcjonalny,

– uszyty z dobrych materiałów,

– mieć kilka poziomów,

– mieć co najmniej jedno legowisko,

– być wyważony (stabilny)

KOTY TO NOCNE ROZRABIAKI

Kocie drapaki powinny być dobrze wyważone i tak skonstruowane, aby kot nie przewrócił drapaka. Upadający drapak może być niebezpieczny, zarówno dla zwierzęcia, jak i dla człowieka.

Ważną rolę odgrywa cena. Warto przejrzeć oferty, aby znaleźć tanie drapaki dla kota, które spełniają wszystkie wymagane normy oraz oczekiwania opiekuna kota lub kotów.

Kiedy w Twoim domu pojawia się więcej niż jeden kot drapaki dla kota stają się koniecznością, bo to nie tylko świetne miejsce dla kociaków do zabawy, ale także i odpoczynku.

Dobry drapak, to radość i dla kotów i dla ich ludzkich towarzyszy. Bawiące się koty, to uspakajający i sprawiający frajdę widok.

Polecamy również: drzewa dla kota, deszczownice sufitowe, komplety walizek, kosze na pranie, sejfy na klucze, manekiny sklepowe, skrzynki na listy