• Kategorie
  • Szukaj
  • Tanie zgrzebła dla psów

Brak produktów do wyświetlenia

Zgrzebło dla psa – pielęgnacja na najwyższym poziomie

Każdy właściciel czworonoga wie, że wymaga on wiele troski, a opieka nad nim bywa trudna. Ważne jest nie tylko to, czy pies ma dużo ruchu, czy odpowiednio się odżywia, ale również to, jak go pielęgnujesz. Aby jego sierść była zdrowa, mocna i błyszcząca należy ją regularnie myć, stosować odżywki, ale również pamiętać o wyczesywaniu. Wśród najpopularniejszych narzędzi znajdują się grzebienie oraz szczotki. Bardziej wymagające psy będą potrzebować też zgrzebla dla psa.

Czym jest zgrzebło dla psa długowłosego?

Zgrzebło metalowe dla psa to akcesorium, ze zidentyfikowaniem którego wiele osób może mieć niemały problem. Nie widuje się go bowiem na co dzień. Mówiąc najprościej jest to skrzyżowanie tradycyjnej szczotki z grzebieniem. Posiada ono jeden lub kilka rzędów metalowych lub plastikowych ząbków. Są dość szeroko rozstawione, dzięki czemu wyczesywanie, nie przynosi nieprzyjemnych odczuć zwierzęciu. Posiada poprzecznie zamieszczoną rączkę, która dobrze leży w dłoni, gwarantując komfort osobie wyczesującej.

Zgrzebło do czesania psa służy do pielęgnowania podszerstka. To część sierści, do której czasami trudno jest się dostać, szczególnie jeśli pies posiada jego grubą warstwę. Pozwala ono na usunięcie martwej sierści i zastąpienie jej nową, świeżą. Regularne stosowanie narzędzia pomaga w uniknięciu powstawania kołtunów, a także zapobiega filcowaniu się sierści.

Jak wybrać najlepsze?

Trudno mówić o lepszych i gorszych narzędziach. Różnią się między sobą liczbą igieł oraz twardością. Nie można jednak powiedzieć, że jedno lepiej wykonuje swoje obowiązki od innego. Należy dobierać je do potrzeb danego psa!

Pamiętaj, że pies o długiej sierści będzie mieć zupełnie inne potrzeby pielęgnacyjne, niż ten krótkowłosy.

I tak, pupile do wyjątkowo gęstej i grubej sierści powinny otrzymać zgrzebło metalowe dla psa, wyposażone przynajmniej w dwa rzędy igieł. Im grubsza i dłuższa jest sierść, tym dłuższe powinny być zęby w narzędziu. Powinny bowiem one bez problemu sięgać do skóry.

Zapoznaj się też dokładnie z opisem narzędzia. Inna wielkość zgrzebła do czesania psa będzie przeznaczona dla małego czworonoga, a inna dla tego dużego. Taka informacja bardzo często zamieszczona jest na opakowaniu lub w opisie konkretnego narzędzia.

Jak korzystać ze zgrzebła dla psa?

Zgrzebło do czesania psa warto wprowadzić do stałej rutyny pielęgnacyjnej. Powinieneś sięgać po nie przynajmniej raz w tygodniu. W okresie linienia, obserwuj swojego psa. Na podstawie tego, ile sierści gubi, dopasujesz częstotliwość zabiegów. Może się zdarzyć, że będzie on wymagać nawet codziennego czesania.

Zgrzebło dla psa usuwa martwy podszerstek. Przyczynia się też do delikatnego masażu skóry i zwiększenia jej ukrwienia. W konsekwencji pobudza organizm czworonoga do wytworzenia i wzrostu nowych, miękkich i silnych włosów.

Korzystanie z narzędzia przypomina normalne czesanie pupila. Ustaw go w wygodnej pozycji, w której nie będzie się stresować. Na początek pogłaszcz go dłonią, pokaż mu zgrzebło do czesania psa. Niech je obejrzy i powącha. Czesanie zacznij od grzbietu, kontrolując moc nacisku. Na początek lepiej zrobić to delikatnie, aby oswoić pupila z nowym narzędziem. I tak powoli, centymetr po centymetrze wyczesuj go z włosem, pozbywając się martwej sierści. Gdy pies dostrzeże, że to przyjemna rutyna, na widok zgrzebła będzie merdać ogonem!

Zgrzebła, które znajdziesz w naszym sklepie, wykonane są z materiałów wysokiej jakości i pochodzą od uznanych producentów artykułów dla zwierząt. Są solidne i bezpieczne w użytkowaniu. Przed pierwszym użyciem zapoznaj się dokładnie z załączoną instrukcją obsługi.

Wyczesywanie psa warto połączyć z pielęgnacją sierści przy użyciu odżywki dopasowanej do jego potrzeb.