- Kategorie
- Szukaj
-
Tanie szczoteczki do zębów dla psa
Szczoteczka do zębów dla psa pomoże w dbaniu o higienę
Higiena psiej jamy ustnej jest tematem niezwykle istotnym i nie warto od niego uciekać. Zęby psa, tak jak i człowieka codziennie muszą mierzyć się z wieloma wyzwaniami. Jeśli sprawa zostanie zaniedbana, może dość do pojawienia się ubytków, próchnicy czy bolesnych ropni, które utrudniają życie i mają ogromny wpływ na zdrowie czworonoga. Ze względu na ból może on nawet przestać jeść!
Właściciele psów sięgają po gotowe przysmaki, których zadaniem jest pielęgnowanie zębów. W ich składzie jednak często znajdują się substancje, które nie są najlepsze dla zdrowia czworonoga. Dobrą alternatywą są naturalne kości, powleczone ścięgnami. Siłując się z nimi i obgryzając je, pies w naturalny sposób ściera płytkę nazębną, czyszcząc w ten sposób jamę ustną. Nie każdy z czworonogów jednak przepada za twardymi kośćmi, które mogą wywoływać bolesne zaparcia.
Jest jeszcze jeden sposób na czyszczenie jamy ustnej psa – szczoteczka dla psa i odpowiednia pasta. To bardzo skuteczny i bezpieczny sposób na zadbanie o higienę. Do tego jednak pupil potrzebuje Twojej pomocy.
Szczoteczka do zębów dla psa na palec – łatwa w użytkowaniu
Szczotka dla psa do zębów to narzędzie, które powinno znaleźć się w domu każdego właściciela czworonoga. Z jej pomocą możesz regularnie dbać o higienę jamy ustnej swojego pupila. Wystarczy nasunąć ją na palec, zwilżyć wodą i nałożyć pastę. Wtedy można przystąpić do zabiegów pielęgnacyjnych!
Szczoteczka do mycia zębów dla psa to nowość dla Twojego czworonoga. Dobrze byłoby więc, gdyby mógł się z nią lepiej zapoznać. Niech ją powącha, spróbuj też delikatnie pomuskać go nią po zębach, gdy przyzwyczaić go do takiego zabiegu. Chwal go, nagradzaj go smaczkami za brak reakcji lub otwieranie pyska. Niech szczotkowanie przyjemnie mu się kojarzy! Próbuj delikatnie unosić jego boczne fafle i za każdym razem nagradzaj go za zachowanie spokoju. Możesz do tego dodać jakąś komendę, dzięki czemu z czasem pies być może sam zacznie to robić. Gdy pies bez problemu pozwoli Ci na dotykanie swoich zębów, możesz przystąpić do pierwszego szczotkowania. Na początku warto tylko delikatnie dotykać zębów. Pies z pewnością będzie próbował lizać pastę, ponieważ mu posmakuje. Z czasem zacznij wydłużać mycie zębów, uważając jednak, aby wykonywać to delikatnie. W ten sposób nie uszkodzisz psich dziąseł.
Dzięki temu, że jest to szczoteczka na palec dla psa będziesz mieć nad nią pełną kontrolę. Masz wpływ nie tylko na nacisk kładziony na zęby, ale też na wykonywane ruchy. Możesz dotrzeć nią bez większego problemu w każdy zakamarek psiego pyska.
Szczoteczka dla psa do zębów skutecznie walczy z kamieniem
Twarda szczotka do mycia zebow dla psa posiada dość twarde włosie. Dzięki temu skutecznie usuwa płytkę i miękki kamień nazębny. Jej regularne stosowanie 2-3 razy w tygodniu pomaga w zapobieganiu próchnicy i chorobom dziąseł.
Pamiętaj, aby nie stosować zbyt wielkiego nacisku, myjąc zęby swojemu pupilowi, aby nie doszło do podrażnienia dziąseł. Zamiast tego delikatnie je masuj, poprawiając tym samym ukrwienie.
Dla dużych i małych
Oferowany przez nas produkt przeznaczony jest nie tylko dla dużych czworonogów. Niewielki rozmiar głowicy sprawia, że będzie to również szczoteczka do zębów dla małego psa. Należy bowiem pamiętać, że nawet te najmniejsze rasy – również potrzebują odpowiedniej opieki i higieny. Może więc to być szczoteczka do zębów dla yorka, matlańczyka czy mopsa.
Jakiej pasty używać?
Szczoteczka do zębów dla psa będzie potrzebować odpowiedniej pasty. I tu jasno warto zaznaczyć. Nie powinieneś serwować pupilowi swojej pasty do mycia zębów! Najczęściej mają one intensywny zapach i smak mięty, za czym psy nie przepadają. Warto zaopatrzyć się w taką, która została stworzona z myślą o zwierzętach ich pH i potrzebach. Możesz kupić ją w sklepie, ale możesz też wykonać samodzielnie, np. z kaolinu, który ma właściwości oczyszczające, łagodzące podrażnienia oraz świetnie usuwa osad nazębny. Substancja ta uzupełnia również niedobory magnezu, sodu, litu, potasu i krzemu. Do kaolinu warto dodać olej np. z łososia, który doda wartości smakowych.
Zanim jednak przystąpisz do szczotkowania, zapoznaj psa z zapachem i smakiem pasty. Niech ją powącha, odrobinę poliże. Spróbuj na początek nabrać jej na palec i delikatnie posmarować mu zęby. W tej sposób przyzwyczaisz go do nadchodzących zabiegów.
Kiedy zacząć szczotkowanie?
Szczoteczka do zębów dla psa powinna towarzyszyć mu już w pierwszych latach życia. Według badań, płytka nazębna zaczyna odkładać się około drugiego roku życia. Im wcześniej oswoimy psa ze szczoteczką do mycia zębów, tym lepiej. Dbanie o higienę będzie wtedy dla niego czymś normalnym i przyjemnym, na co będzie czekać z niecierpliwością.
Warto kontrolować stan uzębienia swojego psa. Około czwartego roku życia, można dostrzec wyraźny problem z kamieniem nazębnym, szczególnie u psów, które nie ścierają go w naturalny sposób, a więc nie gryzą patyków, twardych gryzaków z wypustkami oraz kości.